Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte?

Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte? Hibrit Eğitim Nasıl Oluyor? Hibrit eğitim nedir? Hakkında merak edilenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte? Hibrit Eğitim Nasıl Oluyor?

Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte
Sayfa İçeriği: Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte

Günümüz de son zamanlar da adını duyduğumuz hibrit eğitim ile ilgili yazımızın içeriğin de merak edilen tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Hibrit eğitim nedir? ve Hibrit eğitim nasıl oluyor? Soruları ile ilgili cevapları da yazımızın içeriğinden ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki hibrit eğitim ne anlama gelmekte?

Dünyada etkisini gösteren hastalık Covid 19, okulları da etkiledi ve bir süre uzaktan eğitime geçiş yapıldı. Okulların açılma tarihleri yaklaşmışken hibrit eğitim modeli ile ilgili bazı bilgileri milli eğitim bakanlığı açıkladı. Karışık öğrenme, geleneksel eğitim olarak da bilinen hibrit eğitim çevrimiçi eğitime ek olarak yüz yüze ders görme imkanı tanımaktadır. Sizde hibrit eğitim ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Hibrit Eğitim Nedir?

Hibrit Eğitim Modeli

Hibrit öğrenme, karma öğrenme, karışık öğrenme olarak tanımlanan harmanlanmış öğrenme en sade tanımı ile geleneksel eğitim metodunun online eğitim materyalleri ile zenginleştirilmesi anlamına gelmektedir. Kullanılmakta olan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim felsefelerinin geleneksel öğrenme ortamında birlikte kullanılması da harmanlanmış öğrenme olarak geçmektedir. Online daha çok bilgi vede kavramaya yani öğrenmeye yönelik ilk bölüm olmaktadır. Bilginin kazanılması tekrar edilmesine vede bilgiye yönelik yapılacak olan egzersizlee bağlı olması şeklindedir. Yüz yüze eğitim ile öğrenmeye yönelik daha ileri olan basamakları kapsamaktadır. Sentez değerlendirme vede analizi öğrenmenin daha ileri ki aşamaları olarak geçmektedir. Seyreltilmiş eğitim ise sınıflarda oluşan öğrenci sayısının en aza indirmek için okul süreleri, saat dilimlerine ayrılmaktadır. Böylelikle öğrencilerin saatleri çakışmadan farklı saatlerde okullara gitmesi de sağlanmaktadır. Bununla birlikte sınıflarda oluşan yoğunluğu azaltılması düşünülmektedir.

Hibrit Eğitim Nasıl Uygulanır
Hibrit Eğitim Nasıl Uygulanır

Seyreltilmiş eğitim modeline göre ise okulda verilen temel derslerin saatlerinin de düşürülmesi hedefleniyor. Mesela matematik haftalık 6 saat ise 4 saati okulda, 2 saati de EBA üzerinden olacak. 40 dakika olan ders ise saatlerinin de 30 dakikaya çekilmesi sınıfta kalma süresinin azaltılması üzerinde de çalışıldığı belirtildi.

Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte, okullar ile ilgili yeni düzenlemelere giden milli eğitim bakanlığı, hibrit eğitim ile ilgili bilgileri de basınla paylaştı ve bir çok değişiklikleri aktardı. Son zamanlar da yaşanan covid 19 salgınından etkilenen okullarda eğitim sürecinde tedbirleri elden bırakmadan önlem almaktadır. Sizin de eğer ki hibrit eğitim ne anlama gelmekte, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hibrit eğitim ne anlama gelmekte, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da hibrit eğitim modeli yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Büyütülür?

One thought on “Hibrit Eğitim Ne Anlama Gelmekte?

  1. Nereye kadar böyle gidecek peki? Hibrit eğitim ile çocuklar ne kadar bilgili olacak evde durarak dersmi çalışacaklar sanırım direk artık geçirecekler tüm çocukları. :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed