Hulahop Ne İşe Yarar?

Hulahop Ne işe Yarar? Çember Çevirmenin Faydaları Nelerdir? Hulahop nedir? Hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımız da ayrıntılı olarak derledik…

Hulahop Ne İşe Yarar? Çember Çevirmenin Faydaları Nelerdir?

Hulahop Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Hulahop Ne İşe Yarar, Çember Çevirmenin Faydaları Nelerdir, Hulahop Nedir, Hulahop Yöntemi İle Zayıflama, Çember Çevirme Yöntemi İle Zayıflama, Hulahop İle Yapılabilecek Egzersizler

Hulahop ne işe yarar ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Çember çevirmenin faydaları nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Hulahop nedir? ve hulahop çevirme süresi ne kadar olmalı? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki hulahop ne işe yarar? Detayları ile yazımızın devamında paylaştık.

Hulahop yöntemi, popülerliğini hala koruyan vede günümüzde de hala spor egzersizleri arasında kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde daha kolay kilo vermenizi sağlamaktadır. Hulahop yöntemi aslında çocuk oyuncağı gibi tasarlansa da, şimdiler de kilo sorunu olan gençlerin zayıflamayı kolaylıkla yapabileceğinden ilgilerini oldukça çekmektedir. Özellikle de bel çevresini inceltmeye yaradığı söylenen bu yöntemin, kişi üzerinde saatte 420 kcal kadar kalori yakmaya yaramaktadır. Bu halka görünümü ile vücudun farklı bölgelerinde kolaylıkla çevrilebilen hulohopların etkisi oldukça iyidir. Hulahop, bölgesel zayıflamada bel inceltmek için kullanılır, öncelikle ısınmak için biraz yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Sonra belinize geçirdiğiniz çemberi 1/2 kez elinizle iterek ivme kazandırın. Karın kaslarınızı içinizden sıkarak hafif şekilde kıvırın. Üzerinizdeki kıyafet ince olur ise sürtünme de az olacaktır ve çember kolay kolay düşmeyecektir. Sonrasında karın kaslarınızı sıkılı şekilde belinizi hafif hafif kıvırmalı ve bu dönmeyi sağlamanız için de ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Çünkü kalın giysiler sürtünme katsaysını arttıracağı için çemberinizi düşürmektedir.

Bacaklarınız omuz genişliğinde açık ve pelvis bölgesi öne doğru tutularak beli kıvırın. Düzenli yaptığınız takdirde bel, karın, üst bacak, kalça kaslarını güçlendirmiş olursunuz. Çember çevirm karında veya belde değil de kolda yapmak isterseniz kol kaslarınızın gelişimi artmış olacaktır. Çember çevirmeyi, başlangıç için günde 3’er kez, 3 dakika. İlerleyen günlerde ise 10 dakikaya kadar arttırabilirsiniz..

ÇEMBER ÇEVİRMENİN FAYDALARI NELERDİR?

HULAHOP NEDİR?

Hulahop ile yapabileceğiniz egzersizler kolda döndürme, ayakta durma, yan gerdirme…

Çember çevirme beyne giden kan akışını arttırmaktadır.
Kalça, bel vede diz bölgesini güçlendirmektedir.
Kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlamaktadır.
Çember çevirmek formunuzu korumada yardımcı olur.
Vücuttaki tüm kasların düzenli şekilde çalışmasını sağlar.
Kalori yakmaya vede zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Hulahop Ne İşe Yarar, yazımız da hazırladığımız hulahop ile ilgili bilgilere ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki hulahop ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hulahop ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için arkadaşlarınızı da çember çevirmenin faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Az Haşlanmış Yumurta Neye İyi Gelir?

One thought on “Hulahop Ne İşe Yarar?

  1. çember çevirme hareketi bele çok iyi geliyor diyet yapıyorum ve çember çevirerek belim incecik hulahop bence her kadının yapması gereken günlük spor tavsiye ederim….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed