İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?

ideal Kilo Nasıl Hesaplanır? Pratik İdeal Kilo Hesaplama Yöntemleri, İdeal kilo nasıl bulunur? Hakkında farklı yöntemleri deneyebilir ve bulabilirsiniz.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? Pratik İdeal Kilo Hesaplama Yöntemleri

ideal Kilo Nasıl Hesaplanır
Sayfa İçeriği: İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır, Pratik İdeal Kilo Hesaplama Yöntemleri, En Kolay İdeal Kilo Bulma Yöntemleri, İdeal Kilo Nasıl Bulunur, Kadınlar İçin İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır, Erkekler İçin İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır, Bilek Ölçerek İdeal Kilo Bulma Yöntemleri

İdeal kilo nasıl hesaplanır ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Pratik ideal kilo hesaplama yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. İdeal kilo nasıl bulunur? ve bilek ölçerek ideal kilo bulma yöntemlerini sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki ideal kilo nasıl hesaplanır? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Her insanın merak ettiği bir konu da ideal kilo hesaplama ile ilgilidir. Her insan ideal kilosunu merak etmekte ve bunun için araştırmalara girmektedir. Önceleri kilo vede boy ölçümü bulunmaktaydı. Daha sonra beden kitle indeksi olarak bir formül ortaya çıktı. Bunlar vücut yapısını tanımlamaya yetmediği gibi bel vede kalça çevresi oranları ilave edildi. 2000 yıllarında işe ense kalınlığı devreye girdi. Boyun çevresi ölçümünün vücut yağ oranıyla ilişkisi üzerine araştırmalar yapıldı. Kişinin boynu eğer kalın ise kolesterol değerlerinin yüksek olduğu belirtildi. Sizde yazımızdan bulabileceğiniz el bileği çevresini ölçerek ideal kilonuzu bulabilirsiniz.

EN KOLAY İDEAL KİLO BULMA YÖNTEMİ

İDEAL KİLO NASIL BULUNUR?

Kadınlar için ideal kilo bulma yöntemi;

Eğer boy 157 cm’den küçük ise…

El bileği 14 cm’den küçük ise ince, el bileği 14/14,5 cm ise normal, eğer el bileği 14,5 ve yukarı ise büyük ve iri.

Eğer boy 157/165 cm aralığında ise…

El bileği 15 cm’den küçük ise ince, el bileği 15/16 cm ise normal, eğer el bileği 16 cm’den büyük ise iridir.

Eğer boy 165 cm’den büyük ise…

El bileği 16 cm’den büyük ise ince, el bileği 16/16,5 cm’den küçük ise normal, eğer el bileği 16,5 cm’den büyük ise iridir.

Erkekler için ideal kilo bulma yöntemi;

El bileği 14/16,5 cm’den küçük ise ince, el bileği 16,5/19 cm aralığında ise normal, eğer el bileği 19 cm’den büyük ise iridir.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?, yazımız da hazırladığımız ideal kilo hesaplama ile ilgili yöntemleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki ideal kilo nasıl hesaplanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İdeal kilo nasıl hesaplanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tarhana Nasıl Fermente Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed