Hamilelik İçin En Uygun Günler Ne Zaman?

Hamilelik için En Uygun Günler Ne Zaman? En Kolay Hamile Nasıl Kalınır? Hamileliği arttıran yiyecekleri ve daha fazlasını sizler için yazımızda hazırladık.

Hamilelik İçin En Uygun Günler Ne Zaman? En Kolay Hamile Nasıl Kalınır?

Hamilelik için En Uygun Günler Ne Zaman
Sayfa İçeriği: Hamilelik İçin En Uygun Günler Ne Zaman, En Kolay Hamile Nasıl Kalınır, Regl Döneminden Sonra Ne Zaman Hamile Kalınır, Hamile Kalmak İçin Uygun Zaman Hangisi, Hamileliği Arttıran Yiyecekler Nelerdir, Hızlı Hamile Nasıl Kalınır, Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Hamilelik için en uygun günler ne zaman, ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. En kolay hamile nasıl kalınır? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Hamileliği arttıran yiyecekleri vede doğurganlığı arttırmanın püf noktalarını sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Kolay hamile nasıl kalınır? Fazlası yazımızın devamında sizler için düzenledik. Peki hamilelik için en uygun günler ne zaman? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kadınlar, düzenli vede sağlıklı yumurtlama dönemi geçirdiklerinde her ay belirli dönemlerinde regl kanaması yaşamaktadır. Bazı kadınlar bu regl dönemlerini ilk günlerde sancılı şekilde hissederken, bazıları normal düzeyde ağrılı şekilde atlatmaktadır. Yumurtlama denilen olay adet döngüsünün ortalarında oluşur iken bu döngü kanamanın ilk görüldüğü zamandan bu yana bir sonraki aydaki kanamaya kadar yaklaşık olarak 28 günü kapsamaktadır. Her kadının süreci farklı olacağından ilk olarak kendiniz de yapmanız gereken şey regl kanamasındaki ilk günü belirlemektir. Kadınların çoğunda yumurtlama en sık regl döneminin 4. gününde meydana gelmektedir. Regl döngüsünü tespit ettikten sonra yumurtlama evresini bilerek hangi günlerde ilişkiye girilirse o aralık da bebek sahibi olma imkanı daha yüksektir. Siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında hızlı ve kolay hamile kalma ile ilgili tüyoları hazırladık.

REGL DÖNEMİNDEN SONRA NE ZAMAN HAMİLE KALINIR?

HAMİLE KALMAK İÇİN UYGUN ZAMAN HANGİSİ?

Kadınların hamile kalma şansının diğer günlere nazaran daha fazla olduğu günler yumurtlamaya yakın bulunan yumurtlama sürecidir. Yumurtlama zamanından üç gün önce vede üç gün sonra fiziksel temas halinde bulunmak hamilelik şansını yükseltmektedir. Düzenli adet süreci olan kadınlarda yumurtlama dönemi adet kanamasından sonra 14. günde meydana gelir.

Bu hesap adet süreci 28 günde bir olan kadınları kapsamaktadır. Hesaba göre 14. günde yumurtlama meydana gelecektir. Dolayısı ile bu günün bir kaç gün öncesinde düzenli olarak fiziksel temasta olunmalıdır. Erkek üreme hücresindeki spermin kadın rahmine girmesiyle tüplerde bulunan 1 adet yumurta bebek oluşumu için olmazsa olmazdır. Yumurtalıklara ulaşacak 1 adet yumurta ortaya çıkmadığı zaman spermle bir araya gelemeyecek yapı bulamadığı zaman vücutta emilerek kaybolmaktadır. Normal şartlarda rahimde 72 saat canlı kalan sperm hücreleri hareketli olmalarından dolayı yumurtlama zamanından 2 gün öncesinde girilen ilişki ile birlikte yumurtaya ulaşması hızlanmaktadır. Bu durumda hamile kalma şansıda yükselmektedir.

İnsanlar arasında doğru olarak bilinen yalnız yanlış olan bir görüşte her gün eşlerin fiziksel anlamda birliktelik yaşaması hamile kalma ihtimalini yükselttiği yönünde. Sıkça karşılaşılan bu hatalı davranış yumurtalıktaki vede spermdeki kaliteyi düşürerek üretimi de azaltmaktadır. Bu nedenle 2 günde bir ilişkiye girmek daha uygun olmaktadır. Hamile kalabilmek ve bebek sahibi olma şansını yükseltmek için düzenli olarak haftada 2 kez girilen ilişkide yumurtlama zamanını belirlemek oldukça önem taşımaktadır. Ne çok uzun aralıklardan sonra seyrek ne de devamlı birbirine yakın günlerde girilmesi gereken ilişkide isteğe bağlı 2 ya da 3 günlük denemelerde yapılabilir.

HAMİLELİĞİ ARTTIRAN YİYECEKLER NELERDİR?

Bebek isteyen kadınlar her gün 3 porsiyon portakal, greyfurt, limon vede mandalina gibi meyveleri yemelidir. Antioksidan bakımından faydası bulunan bu meyveler üreme sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Bol miktarda yenen taze vede organik sebzeler hamile kalma ihtimalini yükseltmektedir. A vitamini bakımından zengin olan brokoli, karnabahar vede lahana kadınların mutlaka tüketmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Haftada iki porsiyon yağlı balık yemek hamile şansını daha çok yükseltmektedir.

Hamilelik İçin En Uygun Günler Ne Zaman, yazımız da hazırladığımız hamilelik için en uygun günler ve hamileliği arttıran yiyecekleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki hamilelik için en uygun günler ne zaman, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelik için en uygun günler ne zaman, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tarhana Nasıl Fermente Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed