İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır?

ikametgah Değişikliği Nasıl Yapılır? 2018 Seçim İçin İkametgah Değiştirme, Erken seçimin olması ile birlikte, yeni adres değişimi nasıl yapılır…

İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır? 2018 Seçim İçin İkametgah Değiştirme

ikametgah Değişikliği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır, İkametgah Değişikliği, İkametgah Değişikliği Nereden Yapılır, Adres Değişikliği Nasıl Yapılır, Adres Değişikliği Nereden Yapılır, E-devlet İkametgah Adres Değişikliği, İkametgah Değişikliği Nereden Yapılmalı, Adres Değişikliği İçin Gerekli Evraklar, İkametgah Değişikliği 2018, Adres Değişikliği Kaç Gün Arayla Yapılır, Adres Değişikliği Bildirimi Kaç Gün

İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır

Erken seçimin olması ile birlikte, yeni adreslerinde ikametgah eden vatandaşlar sorunlar başladı. Oy kullanmakta sorun yaşayacak olan vatandaşlar, yeni adreslerinde ikametgah ederken, adres değişikliği işlemleri nasıl yapılacağını araştırmaya koyuldular. Eğerki yeni adresini teyit edilebilecek vede seçimde oy kullanma konusunda sorun yaşanmaması için belirli tarihlere kadar gerekli adres değişikliği yapılmalıdır. Bu sayfamız da vatandaşlarımız için 2018 yks seçmen kaydı seçim için ikametgah değişikliğini bulabilirsiniz.

Adres değişikli nasıl yapılır? İkametgah değişikliği nereden yapılır? sorularını vatandaşlar internet üzerinden araştırmaya başladı. Soruların detayları için yazımızın devamına gidebilir, gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. İkametgah adresinizi bulduğunuz yeni yere nasıl alabileceğiniz hakkında herşey sayfamızda mevcut. Eğerki oy kullanmakta problemle karşılaşmak istemeyen vatandaşlar, adres değişikliği işlemini yapması gereklidir. İnternet üzerinden araştırmalara girişen vatandaşların sorunun yanıtını bulmak için nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü yada e-Devlet sayesinde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İkametgah ADRES DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

24 haziran seçimlerinde eğerki oy kullanmak isteyen vatandaşlar, yeni taşınan vede uzun süredir ikametgahını yeni adresine almamış vatandaşların yeni adres işlemlerini yapmadıkları süre de oy kullanım hakları olmayacaktır. Siz de eğerki adres değişikliğini yapmamış iseniz eğerki, seçmen listeleri belirlenmeden önce ikametgahınızı değiştirmeniz durumunda, mağdurluk yaşamaz, güncel ikametgah üzerinizden uygun adres ile oyunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğerki yeni bir konuta taşındıysanız, ‘İlçe,İl’ fark etmiyor, ikametgah bildirim yapma süreniz bulunmaktadır. Yasa ile belirlenmiş olan süre, 5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunu’nun 50 ve 51 inci maddeleri uyarınca, yerleşim yeri adres değişiklikleri 20 iş günü içinde bulunduğunuz nüfus müdürlüklerine bildirilmelidir.

İKAMETGAH DEĞİŞİKLİĞİ NEREDEN YAPILMALI?

Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapmalısınız. Bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek, eğerki adresin boş konut olması durumunda her hangi belge istenmemektedir. Eğerki adres bildirimini yaptığınız da sizinle birlikte başkalarıda yaşıyorsa, onlarla da başvuruya gitmeniz gerekmekte. Sizden önce başvuru yaptığınız adreste, başka birisi daha önce adrese ikametgah başvurusunda bulunmuş ise (Anne-Baba vs.) onlarla birlikte nüfus müdürlüğüne gitmelisiniz. Adres değişikliğinde, ikametgah edilecek adres eğerki dolu ise, beyanın teyit edilmesi için, elektrik,telefon,su,doğalgaz abonelik sözleşmesi yada faturası belgelerinden birisi yanınızda bulundurulmalıdır.

E-DEVLET İKAMETGAH ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

E-devlet kapısına giriş yaptıktan sonra resmi sitesi üzerinden, giriş bilgilerinizi doğrulamanız gereklidir öncelikle. Daha sonra ‘E-Hizmetler’ menüsünden ‘Nüfus Genel Müdürlüğü’nün alt sekmesinden ‘Adres Değişikliği Bildirimi’ ikametgah adres değişikliği için kullanılır. Yalnız bu hizmetten faydalanabilmeniz için kişisel bilgilerinizin doğruluğu için kimlik doğrulaması yapmalısınız. Bunu da mobil imza yahut elektronik imza ile yapabilirsiniz. E-devlet özellikle, ikametgah belgesi almak için kullanılmakta.

İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır hakkında merak edilen yks seçimlerinde yeni adresinde ki vatandaşlarının ikametgah adreslerini nasıl vede nereden değiştirebilecekleri bilgileri hazırladık. Sizde eğerki ikametgah değişikliği nasıl yapılır yazımız hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kadınlara Yüz Temizleme Yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed