Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman?

Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman? Ramazan Bayramı Ne Zaman, Ramazan ayının yarısını geride bırakırken, kadir gecesine az kaldı.

Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman? Ramazan Bayramı Ne Zaman

Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman
Sayfa İçeriği: Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman, Kadir Gecesi Tarihi, Kadir Gecesi Ne Zaman, Ramazan Bayramı Ne Zaman, Kadir Gecesi Yapılacak İbadetler, Ramazan Bayramı Kaç Gün Tatil, Ramazan Bayramı Nazamı Saat Kaçta, Ramazan Tatili Kaç Gün

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Müslüman aleminin en hayırlı günü olan kadir gecesini karşılamak için sayılı günler kaldı. Önemli aydan daha hayırlı günü karşılamak için yazımızdan kadir gecesi ne zaman? sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Önemli günde insanlar ibadetlerini yaparken, Allah’tan af dilemektedirler. Vatandaşlar tarafından merak konusu olan kadir gecesitarihi ne zaman? ve Ramazan bayramı ne zaman? soruları detayları yazımızda…

Vatandaşların yanıtlarını aradığı soruları siz değerli dostlarımız için hazırladık. Ramazan ayının yarısını geride bırakırken, en hayırlı gün olarak kabul edilmiş kadir gecesinin hangi tarih ve yapılabilecek ibadetlerin neler olduğunu müslümanlar merak etmektedir.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gün olarak kabul edilen kadir gecesi, her yıl olarak ramazan ayının 27.ci gününe denk gelmektedir. Kadir gecesi bu yıl miladi takvime göre 10 haziran’ı 11 haziran gecesine bağlayan gece idrak edilecek. Müslümanlar bu en hayır gün olarak kabul edilen kadir gecesinde allah’tan af dileyip, sevap kazanmak için dua edecekler.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? RAMAZAN TATİLİ KAÇ GÜN?

Kadir gecesinden sonra beklenen ramazan bayramı, 2018 ramazan bayramı’ın ilk günü 15 haziran cuma günüdür. Ramazan bayramı yani 15 Haziran 2018 tarihlerinde başlayacaktır. İkinci günü 16 haziran cumartesi, üçüncü günü 17 haziran pazar kutlanacaktır. Arefe olarak ise 14 haziran perşembe günüdür. Bayram tatili için, Numan Kurtuluş yapmış olduğu açıklamada herşeyin normal olduğunu vede tatil olarak bir şeylerin belirtilmesi zor olduğunu vurguladı.

RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI SAAT KAÇTA?

Her il kendi saatine göre değişiklik gösterirken ramazan bayramı istanbul için bayram namaz saati, ’06:17′ ankara için bayram namazı saati, ’06:04′ izmir için bayram namazı saati, ’06:31′ şeklindedir.

Kadir Gecesi Tarihi Ne Zaman vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladığımız kadir gecesi tarihi ne zaman, kadir gecesi akşamı yapılacak ibadetler vede ramazan bayramı ne zaman soruları hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Siz de eğerki kadir gecesi tarihi ne zaman yazımız hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İkametgah Değişikliği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed