İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık

iyi Olan 8 Kötü Alışkanlık Toplum Tarafından Hoş Karşılanmayan Şeyler, bir çok insanın aslında kötü sandığı şeyler iyi olabilmektedir.

İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık Toplum Tarafından Hoş Karşılanmayan Şeyler

iyi Olan 8 Kötü Alışkanlık
Sayfa İçeriği: Aslında İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık, Kötü Alışkanlık, Sağlığınıza İyi Gelen Alışkanlıklar, Sağlığınıza Yararlı Alışkanlıklar, Toplum Tarafından Hoş Karşılanmayan Şeyler, Toplum Tarafından Kötü Bilinen Ama İyi Olan Alışkanlıklar, Kötü Sanılan Ama Sağlığınız İçin İyi Olan Şeyler

Günümüzde insanların kötü sandığı ama iyi olan bir çok alışkanlıkları bulunmakta. Bizlerde sizler için hazırladığımız bu yazımızda aslında iyi olan 8 kötü alışkanlığı düzenledik. Karşılaştığımız bu kötü alışkanlıklar aslında insanları daha sağlıklı yapabilmekte. Hayatınız boyunca kötü sandığınız alışkanlıklar aslında faydalı olduğunu sizlerde yazımızını dikkatlice okuduktan sonra anlayacaksınız.

Peki iyi olan 8 kötü alışkanlık ile ilgili neler bulunmakta. Tabi ki çok kötü alışkanlıklar, insanlar için zararlı yalnız içlerinde bazı alışkanlıklar insanlar için oldukça sağlıklı olabilmekte. Her insan alışkanlıkları ile barışık olarak yaşamayı öğrenmeli vede onlarla yaşamayı bir görev gibi benimsemelidir. Eğerki sizinde yapmış olduğunuz kötü alışkanlıklar bulunuyorsa, bu yazımız sayesinde içlerinde sizede uyanlar varsa artık iyi olduğunu düşünmeniz gerekmekte.

TOPLUM TARAFINDAN KÖTÜ BİLİNEN AMA İYİ OLAN ALIŞKANLIKLAR

– Tükürmek : Günümüzde aslında oldukça ayıplanacak bir davranıştır. Hele ki tükürmeği halka açık alanlarda yapılması halinde kötü karşılanmaktadır. Yalnız bilmeniz gerekir ki egzersiz yada spor yaparken daha kolay nefes almanızı kolaylaştırır. Normal bir insan burnundan nefes alır, buda havayı ısıtır vede daha nemli yapar vücudun ise oksijeni daha iyi emmesini sağlamaktadır. Spor yaparken ise burnumuzdan değil ağzımızdan nefes alma eylemi yaparız. Buda insanların nefes almasında daha fazla tükürük üretmesine sebep olmaktadır. Bu nedenlede tükürdükten sonra aşırı mustan kurtulmak çok normal durumdur.

– Sakız : Sakız çiğnemek nedense bir çok toplum tarafından hoş karşılanmamaktadır. Böyle sayılırken bazı yerlerde topluma uygulanan cezalar bile bulunmaktadır. Yalnız bilinmesi gerekir ki sakız aslında daha iyi odaklanmayı vede daha zihinde kalmayı sağlamaktadır.

– Gaz Çıkartmak : Aslında gaz çıkartmak insanın sağlığı için önemlidir. Doğal bir işlev olan osurmak erken bir uyarı gibi düşünmektedir. Aşırı koku, artan gaz sayısı vede gaz sancıları hastalıklar ve kolon kanseri gibi hastalıklar için erken bir uyarıdır.

İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık

– Geğirmek : Sağlığımız için önemli olan geğirmek aslında yüksek sesle geğirmek vücudumuzda mide asitinden korumasını sağlamaktadır. Geğirmeyi engellemek sindirimin parçası vede engellemye çalışmak zorun yaratabilir.

– Tırnak Yeme : Tırnak yemeninde size kattığı bazı yararlar bulunmaktadır. Tabiki, tırnaklarınız da bulunan kötü bakteriler bulunmadığı sürece, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir.

– Sümük Yemek : Her insanın kötü olarak bildiği burun karıştırmak vede sümük yemek aslında bakın yararı neymiş. Araştırmalara göre, sümükte bulunan dişlerde çürük oluşmasını engelleyen tükürük ünsürleri bulunmaktadır. Sümüğün içinde bulunan mokos solunum yolu enfeksiyonlarına karşı savunma oluşturmakta.

KÖTÜ SANILAN AMA SAĞLIĞINIZ İÇİN İYİ OLAN ŞEYLER

– Az Duşa Girmek : Her insan tarafından temizlik önemlide olsa, aslında her gün yıkanmak, banyo yapmak bi okadar zararlıdır. Duş alırken kullanılan ürünler bol miktarda zararlı maddeler içermekte. Duşları haftada 1 yada 2 kere alınması en mantıklı olanıdır.

– Duşa İşemek : İnsanların duşta idrar yapmanın kötü olduğunu vurgulasada, araştırmacıların belirttiği açıklamada insanların duş yaparken en az bir kez yapmış olduğu duşta işemek insanların kulağına kötü vede iğrenç gibi gelsede sağlığınız için önemli rol oynamaktadır. Duş alırken idrar yapmanın sağlığınız için zararı değil, faydasının olduğunu bilim insanları açıklamıştır.

İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık hakkında bilmeniz gerekenleri maddeler halinde sıraladık. Sizinde iyi olan 8 kötü alışkanlık yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. İyi Olan 8 Kötü Alışkanlık sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed