Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli

Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli Toplama Bilgisayar, Bir çok insanın merak ettiği konulardan bitanesi toplama bilgisayar nasıl olmalı?

Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli Toplama Bilgisayar

Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli
Sayfa İçeriği: Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli, Toplama Bilgisayar, Toplama Bilgisayar Nasıl Olmalı, Bilgisayar Hakkında Bilgiler, En İyi Bilgisayar Toplama Hakkında Bilgi, Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Madde Madee, Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Kısaca, Bilgisayar Seçerken İle İlgili Aramalar, Masaüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Masaüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık bir çok malzemenin yüksek derecede hızlı olmasını kolaylaştıracak ürünler piyasaya son versionları ile çıkmakta. Peki bilgisayar toplarken nelere dikkat edilmeli yada toplama bilgisayar nasıl olmalı sorularının cevabını arayan kişiler için hazırladığımız sayfamızda bir çok bilgisayar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Sizinde eğerki bilgisayar toplamak gibi planlarınız varsa yazımızın devamına giderek en iyi bilgisayar toplama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir çok kullanıcı günümüzde, bilgisayar toplarken hatalar yapmakta vede istedikleri verimi alamamaktadır. Bu yüzden bizlerde siz değerli dostlarımız için bu yazımızda toplama bilgisayar nasıl olmalı yada bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz hakkında bir kaç detaya değinecez. Bilgisayarlar bildiğiniz üzere bir çok malzemenin bir araya toplanması ile birlikte oluşmaktadır. Eğerki bunlardan bitanesinin eksik olması bilgisayarınızın çalışmamasına neden olunmakta. Peki bu bileşenler nelerdir? İşlemci, Anakart, Ram, Ekran, Ekran Kartı, Harddisk, Kasa vede Güç kaynağı gibi malzemelerdir. Tabiki bu donanımları toplarken, birbirleri ile uyumlu olmasınada dikkat etmeliyiz. Yoksa toplanmış bir bilgisayar, sistem uyuşmazlığı nedeni ile çalışmayacaktır veyahut darboğaz problemleri ile karşı karşıya kalınacaktır.

BİLGİSAYAR ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz malzemelere, bilgisayar alırken mutlaka dikkat edilmelidir. Tüm hepsi bilgisayar için önemli unsurlar olduğunu unutmamak gerekmekte. Sizde eğerki toplama bilgisayar yapacak olursanız bu bileşenlerin, uyumluluk kontrolüne mutlaka bakın. Birbiri ile uyumlu olmayan malzemelerin size problemler yaratacağını da unutmayın.

İşlemci seçimine
Anakart seçimine
Ekran seçimine
Ram seçimine
Sabit Disk seçimine
Kasa seçimine

Bilindiği üzere piyasalarda 2 çeşit işlemci bulunmakta bunlar ise, Intel vede AMD olarak belirlenmiştir. AMD işlemcisi aslında fazla tercih edilen bir işlemci olmamasının yanı sıra Intel işlemci daha çok tercih edilen işlemci olarak görülmektedir. Şunuda bilmeniz gerekir ki aslında Intel ile AMD arasında performans konusunda oldukça fark yoktur yalnız fiyat konusunda Intel işlemci, AMD işlemciden daha pahalıdır. Eğer ki yüksek performanslı bilgisayar düşünüyorsanız, Intel işlemci tercih edilmelidir. Tabi günlük olarak kullanılacak bir bilgisayar için ise hemde ekonomi bakımından AMD işlemci seçebilirsiniz.

Anakart seçiminde çok dikkat etmek gerekir, çünkü anakart seçimi yaparken diğer almış olduğunuz donanımlar ile uyumlu olup, olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Tabi anakart alırken, boş kasa ile uyumu vede işlemci soğutucusunda uyumluluğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğerki yüksek bir performans bekliyorsanız ekran kartı alırken, bütçenizi zorlamalısınız. Çünkü toplama bilgisayarda yüksek performanslı ekran kartları oldukça pahalıdır. Onun için kullanım amacınıza göre ekran kartı seçimi yapmanız en doğru karar olarak görünmekte.

Ram seçimi yapmadan önce, ram’ın soket tipine dikkat etmeniz gerekmektedir. Anakartın slotları Ramınız ile uyumlu olup, olmadığını sorgulayın. DDR3 veyahut DDR4 Ram’ler şuanlık en çok kullanılan soket tipidir.

Bilgisayar kasasını her insan gereksiz gibi görmekte. Aslında bilgisayar kasası en önemli vede en çok dikkat edilecek parçalardan birisidir. Bilgisayar kasasının hava akımının iyi olması vede donanımları rahat bir şekilde barındırması gerektiğini unutmamak gerekir. O yüzden ise bilgisayar kasası bakarken mutlaka uygun olanı seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

BİLGİSAYAR ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Fiziksel depolama birimi olan HDD vede SSD diskler günümüzde en çok tercih edilenlerdir. Bilmeniz gerekir ki, SSD disklerin yazma vede okuma hızları HDD göre daha yüksektir. SSD diskler, HDD disklere göre bütçe bakımından oldukça pahalıdır. İşletim sisteminin vede sık kullanılan uygulamaların bir SSD diske yüklenmesi daha mantıklı görülmekte vede tavsiye edilmektedir. Depolama amaçlı kullanılan dosyaların vede sık olarak kullanılmayacak hatta performans gerektirmeyecek uygulamalarında alınacak bir ek HDD üzerine kurulması bütçe bakımından ekonomik olacaktır.

Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli hakkında kullanıcıların merak ettiklerini yazımızda hazırladık. Sizlerde eğerki bilgisayar toplarken nelere dikkat edilmeli yazımız hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Bilgisayar Toplarken Nelere Dikkat Edilmeli sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel teknoloji bilgilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hurmadan Sonra Neden Su İçmeliyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed