Japon Balıkları Nasıl Bakılır?

Japon Balıkları Nasıl Bakılır? Japon Balıkları Nasıl Temizlenir? Balığın ömrünü uzatmak için neler yapılır? Hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Japon Balıkları Nasıl Bakılır? Japon Balıkları Nasıl Temizlenir?

Japon Balıkları Nasıl Bakılır
Sayfa İçeriği: Japon Balıkları Nasıl Bakılır, Japon Balıkları Nasıl Temizlenir, Japon Balığının Bakımı Nasıl Yapılır, Japon Balıkları Ne Yer, Japon Balıkları Özellikleri, Japon Balıkları Ne Kadar Yaşar, Balığın Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılır

Japon balıkları nasıl bakılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Japon balıkları nasıl temizlenir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şey yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Siz de japon balıkları ne yer? ve japon balıkları uzun ömürlü yaşaması için yapılması gerekenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki japon balıkları nasıl bakılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Günümüz de bir çok insan japon balığı beslemektedir. Japon balıkları sazangiller ailesinden gelmekte ve bir çok çeşidi soğuk suda yaşayabilmektedir. Eğer bulundukları akvaryum da tek cins besleniyorsa ısıtıcıya ihtiyaç duymamaktadırlar. Japon balıklarının ömürleri yaklaşık olarak 1 yıl, ya da daha az olabilmektedir. Daha uzun ömürlü olmaları için düzenli vede güzel bir bakım sağlanmalıdır. Sizin için yazımızın devamında japon balığı bakımı hakkında bilgileri maddeler halinde hazırladık.

JAPON BALIĞININ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Japon balığını baktığınız akvaryumun suyunu 2 günde bir değiştirmelisiniz. Bir balık için ise 10 lt su japon balıklarının uzun süre yaşaması için uygundur.

Japon balıkları, ısı değişimine vede suyun oksijen seviyesindeki değişikliğe dayanıklıdır. Genellikle 18/24 derece arası su sıcaklığında yaşamaları lazım.

Japon balıkları yumurtlayarak ürerler vede yumurtaları 5 ya da 6 gün içinde açılmaya başlamaktadır. Bu balıkları tek çeşit olarak beslemeniz daha doğrudur.

Japon balıkları için özel üretilmiş yemler bulunmaktadır. Mide organı olmayan japon balıkları, doyma hissiyatı da bulunmuyor. Kontrollü şekilde beslemeniz gerekmektedir. Protein kaynağı dışın da karbonhidrat kaynağı ile beslemeye özen göstermelisiniz.

Japon balıkları başka balıklar ile değil sadece japon balıkları ile yaşamalıdır. Kendinden küçük ya da büyük balıklar ile yaşadıkların da sorun çıkabilmektedir. Küçük balıkları öldürerek yem olarak kullanabilirler.

Japon balıklarının ortalama ömürleri çevre şartlarıyla vede bakımları ile ilişkindir. Eğer uygun besinler verilir ise suları temiz tutularsa vede 1 ya da 2 saat güneş görürlerse ortalama 5 ya da 7 yıl yaşamaktadırlar. Bu balıkların rahat yüzebilecekleri geniş, filtreli vede ışıklı akvaryumlarda bakılmaları daha sağlıklı tercihtir.

Japon Balıkları Nasıl Bakılır, yazımız da hazırladığımız japon balığı bakımı hakkında bilmeniz gereken bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki japon balıkları nasıl bakılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Japon balıkları nasıl bakılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Reynmen Ela Şarkısı Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed