Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır?

Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır? Ağız Çalkalama Suyu Faydaları, Ağız çalkalama suyunun farklı kullanım alanlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır? Ağız Çalkalama Suyu Faydaları

Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır
Sayfa İçeriği: Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır, Ağız Çalkalama Suyu Faydaları, Ağız Çalkalama Suyunun Bilinmeyen Faydaları, Ağız Çalkalama Suyu Neye İyi Gelir, Ağız Çalkalama Suyunun Farklı Kullanım Alanları, Ağız Çalkalama Suyu Yüze Sürülür Mü, Garagara Sivilce, En İyi Ağız Bakım Ürünleri, Yüze Listerine Sürmek, Colgate Ağız Bakım Suyu, Listerine Faydalı Mı, Listerine İle Sivilce Geçirme, Ağız Çalkalama Suyu Yüze Sürülürmü

Ağız çalkalama suyu nerelerde kullanılır ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Ağız çalkalama suyu faydaları nelerdir? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Ağız çalkalama suyu hakkında bilinmeyen faydalarını sizler için sayfamızda hazırladık. Peki ağız çalkalama suyu nerelerde kullanılır? Detayları ile yazımız da hazırladık.

Ağız çalkalama suyu ağız hijyeninden başka bir çok alanlarda kullanıldığını duydunuz mu? Ağız çalkalama suyu bir çok yerde kullanıldığında fayda göstermektedir. Bazı durumlarda ağız bakım sularının kullanılmasında fayda olduğu belirtilmektedir. Biz de size sayfamız da ağız çalkalama sularının fayda sağladığı durumları derledik.

AĞIZ ÇALKALAMA SUYUNUN BİLİNMEYEN FAYDALARI

YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN: Ağız çalkalama sularının antiseptik özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden yüz temizliği için kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığın da muhteşem etkisini göreceksiniz.

ÇÖP KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN: Evde çöp kokunuz mu var? O halde kağıt bir havluya ağız çalkalama suyunu dökün vede çöpün kenarına koyun. Kokunun kısa sürede gittiğini göreceksiniz.

AYAK MANTARLARI İÇİN: Ayağınız da oluşan mantarlar için ağız çalkalama suyu vede su dolu leğende bekleterek kurtulabilirsiniz. 30 dakika kadar ayağınızı bu leğen içinde bekletin.

BÖCEK ISIRIKLARINDA ACI İÇİN: Ağız çalkalama suları, böcek ısırıklarında ki acıyı vede yanma hissini geçirmektedir. Tek yapılması gereken böceğin ısırdığı yere pamuk yardımı ile ağız çalkalama suyu sürmek.

KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN: Ağız çalkalama suyu ile saçlarınızın dibine masaj yapın, sonra başınızı havluyla sarın. 5 dakika sonra saçınızı sadece su ile yıkayın. Bu sayede kepeğin gittiğini göreceksiniz.

SU TOPLAYAN BÖLGEYE: Vücudunuz da su toplanan bölgede enfeksiyon oluşur ise durum daha da kötüleşebilmektedir. Pamuğa ağız çalkalama suyu damlatarak günde üç defa su toplayan yere uygulayın. Bu sayede enfeksiyon kapmaktan kurtulacaksınız.

TUVALET TEMİZLİĞİ: Tuvalet temizliğin de ağız çalkalama sularından yardım alabilir ve bu sayede tuvaletteki istenmeyen kokulardan da kurtulabilirsiniz.

DİŞ FIRÇASI TEMİZLİĞİ: Kullanmakta olduğunuz diş fırçası temizliği de önemlidir. Temizliğine önem vermediğiniz diş fırçanızın dişlerinize bakteri yayıyor olma olasılığı bulunmaktadır. Bir kap içine ağız çalkalama suyunu koyarak diş fırçanızı içine koyarak yarım saat bekletin ve ilk aldığınız günkü gibi olsun.

DEODORANT OLARAK KULLANIN: Kullanmakta olduğunuz deodorant bitti ise üzülmeyin. Pamuğa ağız çalkalama suyunu dökerek koltuk altınıza sürebilirsiniz.

BİTLER İLE SAVAŞIR: Çocuğunuza bit bulaştı ise üzülmeyin. Pahalı ürünler de kullanmadan saça bulaşan bitlerden kurtulabilirsiniz. Sirke ile ağız çalkalama suyunu eşit miktarda sprey şişesinde karıştırın. Saça güzel şekilde püskürtün vede masaj yapın. Sonra duş bonesi takarak bekleyin. Son işlem olarak saçınızı güzelce tarayın. Bitlerden kurtulana kadar tekrarlayın.

AĞIZ ÇALKALAMA SUYU NEYE İYİ GELİR?

DİŞ AĞRISINI KESİN: Diş ağrınız için birebir gelen ağız çalkalama suları, diş ağrınız geçene kadar günde 3 kez gargara yapın.

PİRELERDEN KURTULUN: Evcil hayvanlarınız da oluşan pirelerden ağız çalkalama suları ile kurtulabilirsiniz. Köpeğinizi temizlerken ağız çalkalama suyunu kullanın.

MORLUKLARA İYİ GELİR: Vücutta ki morluklar kalıcı değil. Yalnız daha çabuk geçmelerini de sağlayabilirsiniz. Pamuğa ağız çalkalama suyunu damlatarak morluk olan bölgenin üzerine tutun. Burada ki kan akışı hızlanacağı için cildiniz daha çabuk kendini onaracaktır.

TELEFON EKRAN TEMİZLİĞİ: Ağız çalkalama suyu ile telefon ekranınızı temizleyebilirsiniz.

Ağız Çalkalama Suyu Nerelerde Kullanılır, yazımız da hazırladığımız ağız çalkalama suyunun bilinmeyen faydalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki ağız çalkalama suyu nerelerde kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ağız çalkalama suyu nerelerde kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Japon Balıkları Nasıl Bakılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + nineteen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed