Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır?

Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır? Zeytin Hazırlamada Pratik Yollar, Zeytinin nasıl hazırlandığı hakkında bilinmesi gerekenleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır? Zeytin Hazırlamada Pratik Yollar

Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır
Sayfa İçeriği: Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır, Zeytin Hazırlamada Pratik Yollar, Zeytinin Hazırlanmasındaki Pratik Yöntemler, Zeytin Nasıl Hazırlanır, Zeytin Hazırlamada Pratik Öneriler, Zeytin Hazırlamada Pratik Yöntemler, Kaliteli Zeytin Nasıl Anlaşılır, Zeytinler Nasıl Hazırlanır, Kırmızı Zeytin Nasıl Hazırlanır

Kaliteli zeytin nasıl hazırlanır hakkında bilmeniz gereken, zeytin hazırlanışı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Zeytin hazırlamada pratik yollarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz zeytin nasıl hazırlanır? yazımız da devamına giderek, kahvaltılık tadı bulunan zeytin hazırlama ile ilgili pratik önerilerini bulabilirsiniz.

Kış aylarının başların da tüm zeytinler olgunluğa erişmektedir. Kış aylarında olgunlaşan zeytinlerin hazırlanmasın da bilinmesi gereken bazı pratik yollar bulunmaktadır. Bu pratik noktaları ise sizler için yazımız da mercek altına alarak, zeytin çeşitlerinin hazırlanmasındaki pratik yöntemleri hazırladık.

ZEYTİNİN HAZIRLANMASINDAKİ PRATİK YÖNTEMLER

Yeşil zeytinlerinizin olgunlaşmaya yüz tutmuş olanları bir kaba doldurun. Kabın içerisine ise, limon dilimi, limon tuzu, defne yaprağı, üzüm sirkesi koyun. Kalan bölgeyi ise su ile doldurarak ağzını güzelce kapatın. İlk olarak 10 gün beklemeye alın vede suyunu değiştirin. Daha sonra aynı malzeme miktarının yarısını ilave ederek tekrar, 10 gün bekmeye alın. İlerleyen günlerde ise zeytinlerin kırmızı bir renk aldığını fark edeceksiniz.

Siyah zeytinlerin çekirdek kısımlarını bıcak ile dikey olarak üç adet keserek kenara ayırın. Ayırmış olduğunuz zeytinleri ise bir kabın içine koyun. Kabın içine limon dilimi, yarım çay bardaği elma sirkesi vede kaya tuzu ilave ederek kalan bölgeyi ise su ile doldurun. Sonra kavanozun ağzını iyice kapatın. 1 hafta beklettikten sonra, suyunu değiştirin. Aynı uygulamaları malzemeleri yerleştirdikten sonra, bir hafta daha beklemeye alın.

Yeşin zeytinlerin çekirdeğinin merkezine sert bir taş yada tahtanın üzerine çekiç kullanarak, sertçe vurun vede kenara ayırın. Yeşil zeytinlerinizi kenara ayırdıktan sonra biriken zeytinleri bir kavanoza toplayarak, içerisine kaya tutu ekleyin vede kavanozun ağzına kadar su doldurun. Suyu doldurduktan sonra kavanozun ağzını sıkıcı kapatın. Kavanozu ters çevirerek, 10 gün bekletin, 10 gün sonunda suyunu değiştirin.

Işık almayan fileli çuvalın içine siyah zeytinlerinizi toplayın. İçerisine ise bol miktarda kaya tuzu ilave edin vede ağzını iyice kapatın üzerine ise sert bir ağırlıkla bastırın. Bu işlemi evde balkon da yapacaksınız, zeytinlerin akan sıvısının ortalığa bulaşmasını engellemek için mutlaka balkon giderine yakın yere koyun. 25 gün beklettikten sonra, hurma siyah zeytininizi yemeğe başlayabilirsiniz.

Kaliteli Zeytin Nasıl Hazırlanır, yazımız da zeytin nasıl hazırlanır? ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de kaliteli zeytin nasıl hazırlanır, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kaliteli zeytin nasıl hazırlanır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Üçlü Testler Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed