Üçlü Testler Ne İşe Yarar?

Üçlü Testler Ne işe Yarar? Üçlü Testler Nasıl Yaptırılır? Anne adaylarının merak ettiği üçlü testler ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Üçlü Testler Ne İşe Yarar? Üçlü Testler Nasıl Yaptırılır?

Üçlü Testler Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Üçlü Testler Ne İşe Yarar, Üçlü Testler Nasıl Yaptırılır, Üçlü Testler Nasıl Yapılır, Üçlü Testler Nedir, Hamilelik Riskleri, Hamilelikte Yaptırılması Gereken Testler, Hamilelikte Hangi Testler Yaptırılmalı

Üçlü testler ne işe yarar hakkında bilinmesi gerekenleri yazımız da sizler için hazırladık. Üçlü testler nasıl yaptırılır? ile ilgili tüm merak edilenleri anne adayları için sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bebeklerinin sağlığı için anne adaylarının hamileliğin belirli haftalarında bazı testleri yaptırması gerekmektedir. Bu testler arasında ise üçlü testler bulunmaktadır. Peki üçlü testler nedir?

En önemli testler arasında hamilelik dönemin de yaptırılması gereken üçlü testlerdir. 16. vede 20. hafta aralığında yapılması gereken bu testte ilk önce ultrason muaynesi yaptırılık, kan verilmesi istenilmektedir. Üçlü testler için ultrason muaynesinin yapıldığı gün oldukça önemlidir. Sonuçlar da çıkan kan değerlerinden elde edilen veriler, bebeğin down sendromu, edwards sendromu yada nöral tüp defekti olma durumlarını belli etmektedir.

ÜÇLÜ TESTLER NASIL YAPILIR?

Üçlü testleri yaptırmak için öncelikle ultrason muyanesi yapılmakta vede kan verilmesi uzman hekim tarafından istenmektedir. Üçlü testler için ilk yapılan ultrason muaynesinin yapıldığı gün oldukça önemlidir. Eğerki bebeğin üzerinde ciddi sağlık durumu ile ilgili herhangi bir risk varsa, amniyosentez ve CVS testlerini yaptırmak da gerekmektedir. Bu gibi durumlar da, doktora danışılması gerekmektedir. Üçlü testler ile down sendromlu bebek taşıyan anne adaylarının tamamı belirlenemez yalnız %70’i kadarı belirlenebilmektedir. Down sendromlu bebeği taşıyan anne adaylarının yaklaşık üçte birinde, üçlü test sonucu yüksek riskli olarak gelmez, normal gelmektedir. Bu tespit ise başarısı düşüklüğü nedeni ile üçlü testin tek başına kullanılması tavsiye edilemez.

Üçlü Testler Ne İşe Yarar, yazımız da üçlü testler nedir? hakkında bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de aklınız da üçlü testler ne işe yarar yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Üçlü testler ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aşırı Su Tüketiminin Zararları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed