Kapı Menteşesi Nasıl Takılır?

Kapı Menteşesi Nasıl Takılır? Kapı Menteşesi Nasıl Sökülür? Arızalı kapı menteşesi onarımı ile ilgili bilmeniz gereken öneriler…

Kapı Menteşesi Nasıl Takılır? Kapı Menteşesi Nasıl Sökülür?

Kapı Menteşesi Nasıl Takılır
Sayfa İçeriği: Kapı Menteşesi Nasıl Takılır, Kapı Menteşesi Nasıl Sökülür, Ahşap Kapı Menteşesi Bakım Önerileri, Ahşap Kapı Menteşesi Nasıl Tamir Edilir, Dolap Menteşesi Nasıl Sökülür, Yaylı Kapı Menteşesi Nasıl Takılır, Tekas Menteşe Nasıl Takılır, Yaprak Menteşe Nasıl Takılır, Cumbalı Menteşe Nasıl Takılır, Pvc Kapı Menteşe Nasıl Takılır, Kapı Nasıl Takılır

Kapı menteşesi nasıl takılır ile ilgili bilinmesi gereken pratik önerileri sizler için yazmız da hazırladık. Kapı menteşesi nasıl sökülür? hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamından kapı menteşesi onarma ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Ahşap kapı menteşesi nasıl takılır? ile ilgili tüm merak ettiğiniz pratik çözümler…

Evlerdeki ahşap kapı menteşeleri bakımı oldukça kolay vede pratiktir. Sizde kapı menteşesi bakımında bazı noktaları bilmeniz gerekmektedir. Ahşap kapı menteşesi onarımını kolaylıkla yapabileceğiniz bakım önerilerini maddeler halinde yazımız da derledik.

AHŞAP KAPI MENTEŞESİ BAKIM ÖNERİLERİ

Ahşap kapınızın bulundurduğu menteşe sayısına vede modeline göre menteşe alın.

Kapınızın eski menteşelerini sökmeden önce, bir önceki menteşenin üst kısmını yuvasına takılı olarak yerleştirip vidalayın.

Vidalama işlemini yaparken, ahşap kapınızı kapalı tutarak, kapının altına iki adet tahta parçası koyun. Tahta parçaları, menteşeleri kapıdan söktüğünüz de, kapının dengesinin dağılmamasını önleyecektir.

Kapınızdaki eski menteşenin üst kısmını yerinden çıkarın. En alt kısımları da aynı şekilde, çıkarın vede yeni aldığınız menteşeyi çıkarmış olduğunuz menteşenin yerine takın.

Tüm bu işlemlere başlamadan önce, eski çıkarmış olduğunuz menteşe bölgesini zımparalama işlemini unutmayın. Zımpara yaparak, çıkarmış olduğunuz eski menteşe bölgesini düzleştirmektedir.

Ahşap kapı bakım ve onarım işlemin de hiç bir zaman kapı üzerindeki tüm menteşelerin hepsi birden çıkartılmamalıdır. Önce üstteki çıkartılır oraya yeni aldığınız takılır daha sonra alttaki çıkartılır. Bu sayede kapının dengesi de daha kolay sağlanmış olur.

Kapı Menteşesi Nasıl Takılır, yazımız da kapı menteşesi nasıl sökülür? hakkında bilmeniz gereken pratik önerileri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de kafanıza takılan sormak istediğiniz sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kapı menteşesi nasıl takılır, yazımızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da sayfamızı paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed