Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Evdeki Ölü Alanlar İçin Ne Yapılmalı? Ev alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizler için hazırladık…

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Evdeki Ölü Alanlar İçin Ne Yapılmalı?

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Sayfa İçeriği: Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Evdeki Ölü Alanlar İçin Ne Yapılmalı, Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Evdeki Ölü alanları Değerlendirmenin Pratik Yolları, Evdeki Ölü Alanları Değerlendirme Önerileri, Ev Alırken Nelere Dikkat Edilir, Rutubet Zararları

Ev alırken nelere dikkat edilmeli hakkında bilmeniz gereken püf noktaları sizler için yazımız da mercek altına aldık. Sizde ev alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalara bakmalısınız. Evdeki ölü alanlar için ne yapılmalı? ile ilgili tüm merak ettiğiniz ayrıntılara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Vatandaşlar araştırma yapmadan ev almaya karar vermektedir oysa ev alırken bilinmeyen bir çok kural bulunmaktadır. Bu gibi bilinmeyenleri araştırmayan insanların daha sonradan doğabilecek sorunlara da engel olamamaktadır. Sonradan doğa bilecek problemleri engellemek için ev alırken dikkat edilmesi gereken bazı kuralları sizler için hazırladık. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için dikkat edilmesi gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Ev alırken ne gibi koşulları bilmeniz gerektiğini ile alakalı tüm bilgileri öğrenmeniz için pratik yolları sayfamızda maddeler halinde sizlere derledik.

EV ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Eğer aksesuar vede tasarım kullanmayı seven biriseniz, evinizin dekorunda oynamalar yaparak çeşitli süslemeler ile ölü alanları canlandırabilirsiniz.

Evinize yeteri kadar güneş ışığının girdiğine dikkat edin. Batı bölgesinde doğru bakan evler, genel olarak karanlık görünümünde olduğu için evin görselliğini de karartmaktadır. Bu sebeple de dilediğiniz dekorasyonları uygulamakta zorluk çekersiniz.

Odalarınız da aydınlığa bakan bölüm olmamasına dikkat edin. Hem kullanım açısından, hemde görsellik açısından oldukça fazla sorunlar yaşayabilirsiniz.

Denizi olan bir şehirde yaşıyorsanız, çatı katı yada bahçe katında bir eviniz olsun istiyorsanız rutubet yalıtımının olup, olmadığına dikkat etmelisiniz.

Balkonu uzun vede geniş olan evleri tercih etmeniz daha mantıklı. İstediğiniz zaman üzerini tamamen kapatıp, evden bir oda gibi kullanabilirsiniz. Hem bu sayede evinizi genişletmiş olursunuz, hemde evinizde şık bir dekorasyon oluşturma eylemi yapabilirsiniz.

Evinizdeki boyanın, yarı mat sentetik boya olmasına dikkat edin. Bu boyanın duvarı silebilme özelliğine sahip olması temizlik işinizi daha kolaylaştıracaktır.

Evinizin ölü alanlarının aşırı fazla olmamasına dikkat edin. Eğer ki eşyalarınız fazla ise, ölü mekalar size sadece yer fazlalığı olabilir.

Evinizin odalarının dikdörtgen şeklinde olmasına dikkat edin. Eşyalarınızı simetrik şekilde yerleştirmeniz daha kolay olacaktır.

EVDEKİ ÖLÜ ALANLARI DEĞERLENDİRMENİN PRATİK YOLLARI

EVDEKİ ÖLÜ ALANLARI DEĞERLENDİRME ÖNERİLERİ

Dar alanlar için fiskos köşesi eviniz de her zaman için ideal bir seçim olmaktadır. Fiskos masası vede küçük sedir tabura kullanabilirsiniz.

5 cm’lik boş kalan yerler varsa, su damacanasını yada oraya sığmaya müsait başka bir eşya kullanabilirsiniz.

Kanepe arkasındaki boşluk alanlara, saksılarınızı koyabilirsiniz. Böylelikle çiçeklerinize de yer açmış olursunuz.

Merdiven boşluklarınız için, oraya sıydırabileceğiniz eşyalar ayarlayın vede gereksiz eşyalarınız göz önünde durmamasını sağlayın.

Salon yada oturma odanız için sandık görünümünde kapaklı sehpa alabilirsiniz. İçine gereksiz eşyalarınızı koyarak kullanabilirsiniz.

Yatak odasında bulunan yatağın altına dolap kapakları ekleterek o boşluğu kullanabilirsiniz. O boşluğa günlük eşyalarınızı yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, yazımız da ev alırken dikkat edilmesi gerekenleri vede evdeki ölü alanları değerlendirmenin pratik yollarını öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de ev alırken nelere dikkat edilmeli yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ev alırken nelere dikkat edilmeli sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelik Hakkında İlginç Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × three =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed