Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var?

Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var? Kaplan Gözü Taşının Özellikleri, Kaplan gözü taşı neye iyi gelir? Hakkında merak edilen, bilgileri yazımızda derledik.

Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var? Kaplan Gözü Taşının Özellikleri

Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var
Sayfa İçeriği: Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var

Doğal taşların güzelliğinin yanı sıra, saymak ile bitmeyen faydalarının da kişilere iyi gelmesi her geçen gün doğal taşlı takıların popülaritesini yükseltmektedir. Doğal taşlar arasında bulunan vede muazzam güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan kaplan gözü taşı da, bu şık aksesuarlara eşlik ediyor ve göz kamaştırıyor. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için kaplan gözü taşı neye iyi gelir? ve kaplan gözü taşının özellikleri ile ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Kaplan gözü taşı neye faydası var?

Arındırıcı, dengeleyici ve iyileştirici olduğuna inanılan bu taş, kişiden kişiye değişen etkileri ile, bir çok fiziksel vede duygusal sorunların çözümünde rol oynayabilmektedir. Daha güven de, cesur vede güçlü hissetmek isteyenler için, belki de bu taş tercih edilmelidir. Kaplan gözü taşının gerçekliğini anlamak adına, taşın ucundan hafifçe kırarak içi vede dışının benzer renk ile desenlerde olup olmadığına bakılmalıdır. Sahte ürünler de taşın içi başka, içi başka özellikte olacağından ayırt etmek mümkündür. Kaplan gözü taşı, genellkle kuvars grubu taşları içerisinde yer almaktadır. Kırçıllı vede yanar dönerli renkleri üzerinden takı amaçlı kullanılan en değerli taşlar kategorisinde bulunmaktadır. Değerli olmasının yanı sıra, aynı zamanda en şifali taşlar arasında bilinmektedir. Kaplan gözü taşı rengi mavi, kırmızı ve pembe gibi farklı renklerde rastlanabilir. Ama en sık bulunanlar kahverengi vede sarı tonlarının karışımından oluşmaktadır. Hafif yağlı, parlak bir görünümü olan kaplan gözü taşı, üzerinde demir minerallerinin oluşturduğu koyu renkli şretiler vardır. Yazımızın devamına giderek kaplan gözü taşının faydaları, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri

Doğal taşlar arasında, en çok bilinip tercih edilen taşlardan biri olan kaplan gözü, kuvars grubundandır. Bu taş genel de sarı, kahverengi vede altın sarımsı çizgilere sahiptir. Camsı, yanar döner vede ipeğimsi görünümü vardır. Sertlik derecesi ise 6,5 ila 7 arasındadır. Özgül ağırlığı da 2,60 dır. Silika vede demir oksit elementlerinin birleşmesinden meydana gelen kaplan gözü taşı, dayanıklı vede doğal formunda parlak taştır. Doğal asimetrik desenleri vede sahip olduğu sıcak renkleri ile aksesuar yapmında da yoğun olarak tercih edilmektedir.

Kaplan Gözünün Faydaları

Güç vede cesaret taşıdır,
Enerjileri dengeler,
Baş ağrılarının hafiflemesin de etkili,
Sindirim sistemi bozukluklarına karşı iyi gelir,
Astım hastalığına karşı iyi gelir,
İlhama odaklanılmasına yardımcı olur,
Uyuşukluk vede yorgunluğa karşı etkili,
Güneş enerjisini depolamayı sağlar,
Depresyona karşı etkili,
Madde bağımlılığın bırakılması sürecinde iradeyi destekler,
Yaratıcılık için gerekli olan, alt yapıyı hazırlamaya yardımcı olur,
Fiziksel vede ruhsal açıdan dengenin sağlanmasını sağlar,
Toplardamar ile direkt etkileşime giren taştır. Bu nedenle vücudun, ısınmasına neden olur.

Kaplan Gözü Taşı Neye Faydası Var, doğa da altın, altın kahverengi, koyu kahverengi, sarı kahverengine kadar değişen renk tonların bulunan kaplan gözü taşı, renk değiştirme özelliği onun oksidasyon derecesine bağlı olmaktadır. Kaplan gözü taşı, yüksek ısıya maruz kaldığında kırmızıya dönmektedir. Kırmızıya döndüğün de, boğaz gözü denmektedir. Eğer ki sizin de kaplan gözü taşı neye faydası var, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kaplan gözü taşı neye faydası var, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kaplan gözü taşının özellikleri, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Oniks Taşının Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed