Oniks Taşının Faydaları Nelerdir?

Oniks Taşının Faydaları Nelerdir? Oniks Taşı Ne İşe Yarar? Oniks taşının özellikleri ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımız da derledik.

Oniks Taşının Faydaları Nelerdir? Oniks Taşı Ne İşe Yarar?

Oniks Taşının Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Oniks Taşının Faydaları Nelerdir

Güçlü enerjisi vede göz alıcı güzelliği ile, en eski uygarlıklar tarafından bilinen vede kullanılan oniks taşının bir çok faydaları vede özellikleri bulunmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için oniks taşının özellikleri vede oniks taşı ne işe yarar? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Oniks taşının faydaları nelerdir?

Eski zamanlar da siyah oniks taşı kutlamalar da, cenaze törenlerin de vede savaş esnasında savaşçıları korumak vede güçlendirmek adına kılıçlar da, kalkanlar da vede zırhlar da koruyucu olarak kullanılmaktaydı. Günümüz de ise oniks tespih, oniks taşı kolye vede bileklikler hala oldukça ilgi görmektedir. Oniks taşı özellikleri başında, genellikle siyah renkte olmasıdır. Bu taş damarlı akik olarak da bilinir. Kuvars grubunda bulunan, oniks taşı farklı renkler de bir ok katmana sahip taştır. Ağırlıklı olarak, siyah renklere sahip olan bu taş, beyazdan siyaha bir çok renkte karşımıza çıkmaktadır. Bu renklerin dışında, yeşil vede mavi renkte olan oniksler de bulunmaktadır. Sertliği ise 6,5 ila 7 arasındadır. Bu taşın kimyasal formülü siO2’dir. Camsı bir parlaklığa sahiptir. Özellikleri arasında, opak olması da bulunmaktadır. Sertliği ile takı, mücevher vede süs eşyası yapımında yoğun olarak tercih edilmektedir. Yazımızın devamına giderek oniks taşının faydaları, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Oniks Taşı Ne İşe Yarar?

Oniks Taşının Faydaları

Konsantrasyonun sağlanmasın da etkili,
Zihin bulanıklığına iyi gelir,
Kemik yapısı üzerinde etkili,
Ayak rahatsızlıkların da tedavi edici etkisi bulunmaktadır,
Obezite tedavisin de kullanılır,
Nazara karşı koruyucu etkisi bulunur,
Kişinin kendine olan güvenini arttırır,
Depresyon azaltıcı etkileri bulunur,
Topraklama taşı olduğu için, strese karşı etkilidir,
Enerji verir,
Kişi de pozitif düşünceyi arttırmaktadır.

Oniks taşı; Kendine güven, depresyon, stres azaltma vede mutluluk üzerinde etkili taş olarak bilinmektedir. Sakinleştirici, rahatlatıcı özelliği bulunur. Şans vede cesaret getirdiğine inanılmaktadır. Bu taşı tüm burç insanları kullanabilir. En çok etkisini göstereceği burçlar da Aslan, yay, ikizler, koç, akrep, oğlak vede kovadır. Bu taşın gerçek olup olmadığını anlamak adına uygulayacağınız ilk teknik, taşın ağırlığıdır. Hafif bir taş ise, bu gerçek oniks taşı değildir. Bir diğer yöntem de, taşın keskin bir iğne ile kazınmasıdır. Kazınması esnasında taş üzerinde soyulma oluyorsa, bu taş sahte demektir.

Oniks Taşının Faydaları Nelerdir, oniks taşı bir kalsedon türüdür. Yer altı sıcak sıularının kaynaması sonucu, kalsiyum, karbonat, magnezyum, karbonat, bakır, demir, oksit vede florin minerallerinin birleşmesi ile meydana gelmektedir. Eğer ki sizin de oniks taşının faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Oniks taşının faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da oniks taşının faydaları, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kış Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed