Karıncalardan Kurtulma Yolları

Karıncalardan Kurtulma Yolları Böceklerden Kurtulma Yolları, bir çok insanın araştırdığı karıncalara zarar vermeden kurtulma yollarını aramaktalar.

Karıncalardan Kurtulma Yolları Böceklerden Kurtulma Yolları

Karıncalardan Kurtulma Yolları
Sayfa İçeriği: Karıncalardan Kurtulma Yolları, Böceklerden Kurtulma Yolları, Karıncalara Zarar Vermeden Kurtulma Yolları, Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları, Karıncalardan Nasıl Kurtulunur, Karıncaları Ne Kovar, Karıncayı Önlemek İçin Ne Yapmalı, Karıncayı Ne Keser, En Etkili Karıncadan Kurtulma Yolları, Hamam Böceğinden Kurtulma Yolları, Gümüş Böceğinden Kurtulma Yolları, Sinekten Kurtulma Yolları

KARINCADAN NASIL KURTULUNUR

Karıncalar genellikle sıcak aylarda daha çok etrafta görünmekteler. Peki sıcakların gelmesi ile artan karıncalardan kurtulma yolları yada karıncalardan kurtulmak için doğal yollar arayan kişiler için hazırladığımız sayfamız da kolaylık olarak yararlanabileceğiniz pratik bilgiler sayesinde karıncalardan kurtulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek, karıncalardan kurtulma yollarını öğrenebilirsiniz.

Karıncalardan kurtulmak için doğal çözümler arayanlar, sayfamızdan yararlanabilir. Eğerki sizinde sorununuz artan karıncalar ise, bazı bitkileri dövdükten sonra karıncalarınızın olduğu yada girdikleri yerlere serpebilirsiniz. Peki nedir bu bitkiler Yaban fesleğeni,nane,biber,defne,adaçayı vede tarçın. Evinizde bu bitkiler bulunmuyorsa, ayrı ayrı alıp kullanmanız da çözüm olacaktır. Karıncaların göründüğü yerlere, eğerki kahve telvesi serperseniz karıncalar artık o bölgelere gelmeyecek vede olanlarda uzaklaşacaktır. Karıncaları uzaklaştıracak vede gelmemeleri sağlayacak diğer baharat ise, tarçındır. Tarçını, karıncalarının bulunduğu yere yada yoğun olduğu yere serpiştirin. Karıncalar tarçını sevmezler vede sevmedikleri için gelmezler. Bebek pudralarını da sevmeyen karıncalar, kaçış için bir çıkış aramalarına yarayacak vede artık gelmeyeceklerdir.

KARINCALARDAN KURTULMANIN DOĞAL YOLLARI

Limon kabukları da karıncalardan kurtulmanız için kullanabileceğiniz diğer alternatiflerdendir. Nemli banyolarda bulunan gümüş böceğinden kurtulmak için yapabileceğiniz doğal çözüm yolları ise, sedir yağı ile hazırlayacağınız doğal çözüm sayesinde gümüş böceğinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sedir yağını, su ile sulandırarak evinizin de çatlak vede yarıklara püskürtmenizdir.

Sedir yağının hoş bir kokusu bulunmaktadır. İnsanlar için hoş kokusu bulunsa da, böcekler için bu koku sevilecek gibi değildir. Eskilerden insanların evlerinde sedir ağacından yapılmış sandıklar bulunmaktaydı, buda bitkinin kokusu böcekleri evden uzak tutuyordu. Düzenli olarak kullanılan sedir yağı, gümüş böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.Diğer doğal bitkisel ürün ise lavanta yağıdır. Böceklerden kurtulmak istiyorsanız, mutlaka lavanta yağı kullanmalısınız. Lavanta yağından hazırlayacağınız doğal oda spreyini düzenli şekilde kullanmanız durumunda, böcekleri evinizden uzak tutmuş olursunuz. Eğerki evinizi limonla temizlerseniz, limon kokusunu sevmeyen böcekler, kaçmaya başlayacaktır. Kekik, böceklerin nefret ettiği bitkiler arasında. Kekik bitkisini evinize böcekleri gördüğünüz yerlere yerleştirirseniz, böcekler uzak durmaktadır.

Hamam böceklerinden kurtulabilmek için, mutfağınızı temiz tutmalısınız vede yiyecekleri kaldırmalısınız. Bitki kaselerinde,tava,bardak vede tencerelerde su olmamasına dikkat ediniz. Eğerki evcil hayvanınız varsa, geceleri mamalarını kaldırın. Hamam böceklerin saklandıkları yerlere, ince bir tabaka ile borik asit yada boraks sürebilirsiniz. Eğerki sineklerden kurtulmak istiyorsanız, cama yada kapınıza fesleğen bitkisi sürün.

Karıncalardan Kurtulma Yolları hakkında merak ettiklerinizi sayfamız da bulabilirsiniz. Sizde eğerki karıncalardan kurtulmanın doğal çözümünü arıyorsanız, sayfamızda hazırladığımız karıncalardan kurtulma yollarından yardım alabilirsiniz. Sizinde karıncalardan kurtulma yolları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boyun Kireçlenmesi Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed