Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer

Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer Yükseklik Korkusu Nedir… Bazı insanlar, bazı durumlarda tehlike arz ederek hassas olmaktalar.

Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer Yükseklik Korkusu Nedir…

Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer, Yükseklik Korkusu, Yükseklik Korkusu Nedir, Yükseklik Korkusu Neden Oluşur, Yükseklik Korkusu Nasıl Anlaşılır, Yükseklik Korkusu Hayatı Nasıl Etkiler, Yükseklik Korkusu İçin Ne Zaman Doktora Gidilmeli, Yükseklik Korkusu Tedavisi, Yükseklik Korkusu Nasıl Yenilir, Afrofobi Nasıl Yenilir, Yükseklik Korkusu Olan İnsanlar

YÜKSEKLİK KORKUSU NEDEN OLUŞUR

Bazı insanlar, bazı durumlarda tehlike arz ederek hassas olmaktalar. Bu yazımız da ise siz değerli kullanıcılarımıa, Yükseklik korkusu nedir? Yükseklik korkusu nasıl geçer? vede Yükseklik korkusu nasıl yenilir? soruları hakkında bilgileri hazırladık. Yükseklik korkusu, dendiğinde insanlar, bazen aparlamakta. Bu durum çünkü kimi zaman dönemsel olarka vede hayat boyu karşılarına çıkabilmektedir. Her insan bazen paniğe kapılabilmekte yalnız yükseklik korkusu olan kişiler bir zeminden yükseğe çıktıklarında daha çok panik yaşamaktadırlar.

Yükseklik korkusu olan bir kişiye, korku yükseklikte duyduğu tedirginlikten çok fazladır. Yükseklik korkusu rahatsızlığı yaşayan kişilerde zihinsel olarka değil, biyolojik değişimlerde görülebilmektedir. Yükseklik korkusu, kimi zaman kişiyi bayılmaya kadar götürebilmektedir. Yükseklik korkusunun neden oluştuğu, nasıl oluştuğu iki şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birincisi ise, doğuştan gelen yükseklik korkusu olarak tanımlanırken, diğeri ise taklit edilen yükseklik korkusu olarak bilinmektedir.

Doğuştan gelen yükseklik korkusu yaşayan insanlar, bebeklik dönemlerinde bile bu korkunun belirtilerini yaşarlar. Taklit şeklinde ki yükseklik korkusu ise, tamamen yaşanmış olup yad görünmüş bir olayın etkisi ile oluşmaktadır. İnsan yüksekten düşmüş yada düşen birini görmüşse endişesinden dolayı yükseklik korkusuna yakalandığını düşünmektedir. Buda, baş dönmesi vede mide bulantısı gibi sorunları psikolojik olarak yaşar.

YÜKSEKLİK KORKUSU NASIL ANLAŞILIR

Sağlıklı kişi, yükseğe çıktığında, aşağı doğru baktığında yalnızca bir miktar endişelenir. Yükseklik korkusu rahatsızlığı olan bir insan ise yoğun şekilde baş dönmesi yaşamaktadır. Yükseklik korkusu rahatsızlığını anlayabilmek için en yaygın belirtileri baş dönmesi olarak bilinmektedir. Baş dönmesi, çoğu zaman tansiyon düşüklüğüyle karıştırılmaktadır. Eğerki insanın bu hassasiyeti dikkate alınmaz ise şiddetli baş dönmesi ile yüksek yerlerden düşme, felç kalma hatta ölüm gibi ciddi sorunları ortaya getirebilmektedir.

Yükselik korkusu rahatsızlığı olan bir kişi eğerki ne zaman doktora gitmesi gerektiğini anlaması vede uzman desteği alması gerektiğini aşırı yüksek atan nabız, kalp çarpıntısı vede baygınlık gibi ciddi belirtiler gösteriyorsa dikkat edilip doktora gidilmelidir. Eğerki saydığımız belirtileri yaşayan kişiler, kendileri bu korkuyu yenmeye çalışması yerine uzman hekimden yardım almalarını öneririz.

Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer, yazımız da siz değerli kullanıcılarımız için yüksek korkusu hakkında merak ettikleriniz bulabilirsiniz. Eğerki sizinde yükseklik korkusu hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yükseklik korkusu tedavisinde korku ile yüzleşme çok önemlidir. Yüzleşmenin ise doğru zamanda yapılıp, hastanın ise önceden motive edilmesi gerekmektedir. Yoksa yükseklik korkusu olan hastanın daha büyük bir travma geçirmesi söz konusu olabilmektedir. Psikolojik destek alarak, yüzleştirme işlemi başarılı şekilde yapılırsa hasta zaman içinde yükseklik korkusundan kurtulabilir.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karıncalardan Kurtulma Yolları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed