Katı Şampuan Nasıl Saklanır?

Katı Şampuan Nasıl Saklanır? Katı Şampuan Kaç Günde Bozulur?, Katı şampuanın bozulduğu nasıl anlaşılır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Katı Şampuan Nasıl Saklanır? Katı Şampuan Kaç Günde Bozulur?

Katı Şampuan Nasıl Saklanır
Sayfa İçeriği: Katı Şampuan Nasıl Saklanır

Katı şampuanlar, akışkan formdaki şampuanların katılaştırılmış formülü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sabunlar gibi kalıplar biçiminde olan katı şampuanlar, sabunlardan farklı olarak saç özelliklerine göre tasarlanır. Sıvı şampuanların %80 ila %90’ı su vede sadece %10 ila %20’si aktif bileşenler meydana gelirken, katı şampuanların içerisindeki su miktarı büyük oranda çıkarılarak yalnızca su ilave edildiğinde ve duşta saçınıza sürüldüğünde aktifleşen konsantre, susuz katı kalıplar biçimindedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için hazırlamış olduğumuz katı şampuanın bozulduğu nasıl anlaşılır? ve katı şampuan kaç günde bozulur? Sorularının cevaplarına ayrıntılı ulaşabilirsiniz. Peki Katı şampuan nasıl saklanır?

Katı şampuanlar, saç sabunu değildir. Saç sabununun pH derecesi değişiktir ve sabunun içindeki sabun maddesi sudaki kireç oranına göre saça farklı etki ederek katılaşmaya neden olabilmektedir. Yalnız katı şampuanlarda sabun maddesi olmadığı için katılaşma olmaz. Bir katı şampuan yaklaşık 80 yıkamaya kadar kullanım sağlar iken, 2 ila 3 şişe plastik ambalajlı sıvı şampuana eş miktarda ürün içermektedir. Plastik şişe içindeki endüstriyel sşampuanlara laternatif olan katı şampuanlar, saçlarınızı sabunun yarattığı katılık hissi olmadan temizleyen atıksız, doğal vede ekolojik alternatifler olabilmektedir.

Katı şampuanlar, sıvı şampuanlara göre daha az miktarda gibi olsada, sıvı şampuanlara göre çok daha az miktarda kullanılan bakım ihtiyacını karşılar. Hem performans, hem de sürdürülebilirlik bakımından sıvı şampuanlardan daha avantajlı olmaktadır. Formülasyonlarından çıkarılan suyla, su kaynaklarının tüketilmesine karşı da çözüm önerisi olmaktadır. Paketleme aşamalarında fosil yakıt kaynakları kullanılarak üretilen plastik ambalajlar kullanılmadığı için karbon emisyonunu azaltırlar. Plastiğin kullanımı bittikten sonra oluşacak çevresel etkisine karşı, katı sabun kullanıldıktan sonra hiçbir atık bırakmaz. Yazımın devamına giderek katı şampuan nasıl saklanır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Katı Şampuan Nasıl Muhafaza Edilir?

>Katı Şampuanlar Nasıl Kullanılır?

Katı şampuanlar daha küçük boyutlarda olmasına rağmen ortalama sıvı şampuanlardan daha uzun kullanım süresi sunmaktadır. Katı şampuanlar nakliye aşamasında da az yer kaplar. Önemli ölçüde sera gazı ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bileşenleri bitkisel ve toksik kimyasal barındırmadığı için doğada çözünerek çevresel zarar vermeden ayrışmaktadır. Yeraltı sularına vede oradan denizlere karışabilen atık sularda balıkların ya da diğer sular alan canlılarının ölümüne neden olacak zararlı kimyasalar açığa çıkarmamaktadır.

Katı şampuanı kullanmaya başladığınızda, alışkanlığınız değiştirdiğiniz için zor olacak gibi gözükse de, sanıldığından da oldukça kolaydır. Bir kere kullanmaya başladıktan sonra da, sıvı şampuanlara geri dönmezsiniz. Duşta saçınızı ve katı şampuanı ıslattıktan sonra, direkt saçınız üzerinde dairesel hareketler uygulayarak köpürmesini sağlayabilirsiniz. Köpürdüğünü hissettiğinizde katı şampuanı direkt su ile temas etmeyecek bir yerde saklamanız gerekmektedir. Köpüren saçınıza ve saç derinize masaj yaparak bir kaç dakika uygulamayı sürdürerek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Suyla iyice durulayarak saç bakımınızı yapmış olursunuz.

Katı şampuan, suyla aktive edildiğinden suya temasından kaçınmanız lazım. Yoksa suda eriyerek haftalarca kullanabileceğiniz şampuandan eser kalmaz. Kullandıktan sonra su ile temasını kesecek deliklere ya da boşluklara sahip bir sabun tutacağında saklayabilir, kuruduktan sonra kendi kabında serin yerde, hava alabileceği bir sabunlukta muhafaza ederek kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Direkt saça sürmeden elde köpürtülerek köpüğü saça uygulamak da katı şampuanın önrünü uzatmış olursunuz.

Katı Şampuan Nasıl Saklanır, eğer ki sizin de katı şampuan nasıl saklanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Katı şampuan nasıl saklanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı katı şampuan nasıl saklanır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ucuz Mouse Ne Kadar Dayanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed