Kekin Kabarması İçin Ne Yapmalıyım?

Kekin Kabarması için Ne Yapmalıyım? Kek Kabartma Sorunu, Bir çok ev hanımı kek yapımında, kek kabartma sorunu ile karşılaşmaktadır.

Kekin Kabarması İçin Ne Yapmalıyım? Kek Kabartma Sorunu

Kekin Kabarması için Ne Yapmalıyım
Sayfa İçeriği: Kekin Kabarması İçin Ne Yapmalıyım, Kek Kabartma Sorunu, Kek Kabartmanın En Kolay Yöntemleri, Kek Pişirmenin Derecesi Kaç Olmalı, Kek Nasıl Pişirilir, Kek Kullanımındaki Malzemeler, Kek Kabartmanın Püf Noktaları, Kek Kabarmaması Neden Olur

Kekin kabarması için ne yapmalıyım hakkında hazırladığımız yazımız da kek kabartma sorunu ile ilgili ev hanımlarının şikayetleri üzerine düzenlediğimiz kekin kabarması için ne yapılmalı? ulaşabilirsiniz. Sizde kek yapımında kek kabartma sorunu ile karşılaşıyorsanız, yazımızın devamına giderek bu sorun hakkında bilgileri bulabilir vede kek yapımınıza daha dikkat edebilirsiniz. Keklerin kabarmaması sorunu günümüz de en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer almakta. Bir çok ev hanımı bu sorunun üstesinden gelmek için bazı araştırmalar yapmaktadır. Kek kabartmanın en kolay yöntemlerini yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarının özel günlerinde yada öğle çaylarında vazgeçilmez olan kek muhteşem bir tatdır. Hamur işi olarak yapılan en pratik vede kolay yiyeceklerden olan kek, yapılırken kabarması konusunda biraz zorluk çekilmektedir. Kek kabartmanın da bazı püf noktaları bulunmakta vede bizlerde siz değerli dostlarımız için kek kabartma ile ilgili pratik bilgileri aşağıda maddeler halinde hazırladık.

KEK KABARTMANIN EN KOLAY YÖNTEMLERİ

Kek yaparken yumurtaların taze olmasına dikkat edin.

Kek için kullandığınız tüm malzemelerin oda ısısında olmasına özen gösterin.

Kekiniz mutlaka soğukken servis yapın.

Kekinizi fırında 15 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Kekin pişip, pişmediğini tepe kısmına ahşap bir şiş batırarak anlayabilirsiniz, eğerki şişe hamur yapışmıyor ise kekiniz pişmiştir.

Fırın kapatığınızı 45 dakika açmayın vede kekiniz piştiğine emin olduğunuz zaman açın.

180 derece alt vede üst olmak üzere harçı bekletmeden kalıba dökerek, fırına verin.

Kabartma tozu, un vede vanilyayı yavaş yavaş hamura yedirin bu aşamada kesinlikle mikser kullanmayın.

Malzemelerinizi mutlaka sırası ile ekleyin, öncelik yumurta, sonra şeker, ondan sonra ise süt, yağ, yoğurt gibi malzemelerinizi ekleyin.

Şeker vede oda sıcaklığındaki yumurtaları 5 dakika kadar elektrikli mikser ile yumurta akını ise bir miktar tuz, yumurta sarısını ise bir miktar şeker ile iyice mikserde çırpın.

Kek kalıbını iyice unlayın vede yağ koyunuz. Kalıbın içindeki fazlalıkları baş aşağı getirerek lavaboya dökülmesini sağlayın. Kek kalıbının iç kısımlarının unlu olmasına dikkat edinki, hamur daha güzel kabarsın.

Kekin Kabarması İçin Ne Yapmalıyım, yazımız da ev hanımları için hazırladığımız kek kabartması hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Sizde eğerki kekin kabarması için ne yapmalıyım yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kekin kabarması için ne yapmalıyım sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aşırı Yağlı Yemek Nasıl Kurtarılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed