Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir?

Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir? Otizm Hastalığı Nedir? Otizm ile ilgili bilmeniz gereken tüm merak edilenleri yazımız da sizler için hazırladık.

Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir? Otizm Hastalığı Nedir?

Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir, Otizm Nedir, Otizm Spektrumu Hakkında, Otizm Spektrumu Hastalığı, Otizm Spektrumu Nasıl Anlaşılır, Otizm Spektrumu Neden Olur, Otizm Nasıl Anlaşılır, Otizm Belirtileri Nelerdir, Otizm Spektrumu Belirtileri, Otizm Spektrumu Tedavisi, Otizm Spektrumu Tanısı, Otizm Sorunları Nelerdir, Otizmli Bireyle Nasıl İletişim Kurulur, Otizm Spektrumu Özellikleri, Bir Çocuğun Otizm Olduğu Nasıl Anlaşılır, Otizmli Çocuk Nasıl Anlaşılır

Otizm spektrumu belirtileri nelerdir hakkında aile bireylerinin bilmesi gerekenler vede otizm hastalığı nedir? ile ilgili bilgilere yazımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Sizde otizm spektrumu özellikleri vede hakkında bilgileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Otizmli bireyle nasıl iletişim kurulmalı? vede otizm hastalığı neden olur? soruları hakkında detaylı olarak bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Otizm spektrum bozukluğu, nörogelişimsel sorunlar arasında yaygın olarak görülmektedir. Günümüz de 90 çocuktan 1’inde görülebilmektedir. Kız çocuklarına nadiren, erkeklerde daha sıklıkla bu rahatsızlık görülebilmektedir. Belirtilerini 1 yaşından itibaren göstermiş olsa da 3 yaşlarına kadar aile bireyleri tarafından anlaşılamamaktadır.

OTİZM SPEKTURUMU BOZUKLUĞU BELİRTİLERİ

Zaman vede para kavramlarını çok geç kavramaktalar.
Bakışları sabit vede donuktur.
Konuşma bozuklukları görülebilir.
Göz göze gelmekten kaçınırlar.
Müziğe, sanata vede spora karşı ilgileri yüksektir.
Herşeyin alıştıkları üzerinde kalmasını isterler, değişikliği sevmezler.
Kendilerinde yana veya öne doğru sallama alışkanlıkları gösterebilirler.
Otizm hastalığına sahip çocuklar kokuya vede sese karşı aşırı duyarlıdır.
Bireyselcilik ön planda vede grup etkinliklerine katılmaktan hoşlanmazlar.
Aynı olan şeyleri yapmakta ısrarcılardır.

OTİZMLİ BİREYLE NASIL İLETİŞİM KURULUR?

Yaş seviyesi ilerledikçe cinselliği keşfedebilirler vede yaşlarına uygun şekilde davranırlar.

Diğer çocuklar onların dikkatini çekmezler ama kısa süreli olsa da uyum sağlayabilirler.

Onlara şaka yaptığınız da yada birşey söylediğiniz de sizi anlamazlar. Yalnız yüksek sesle vede sert bir şekilde konuştuğunuz zaman bunu anlayarak bana sinirlendi mi gibi şeklinde sorular sorabilirler. Kesin vede otorite bir duruş otizm kişiler ile iletişime geçmenin en ideal yoludur.

Çevrelerinde gördükleri şeyleri işaret edemezler yada göstermezler. Yalnız aile bireylerinin elini tutarak istediği şeye dokunurlar.

Otizm Spektrumu Belirtileri Nelerdir, yazımız da otizm hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık. Sizde eğerki otizm spektrumu belirtileri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Otizm spektrumu belirtileri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kekin Kabarması İçin Ne Yapmalıyım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed