Kredi Kartı Aidatını E-Devletten İadesi Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Aidatını E-Devletten iadesi Nasıl Alınır? Kredi Kartı Aidatı, Kredi kartı iadesini geri alma işlemi hakkında merak ettiğiniz bazı bilgiler.

Kredi Kartı Aidatını E-Devletten İadesi Nasıl Alınır? Kredi Kartı Aidatı

Kredi Kartı Aidatını E-Devletten iadesi Nasıl Alınır
Sayfa İçeriği: Kredi Kartı Aidatını E-Devletten İadesi Nasıl Alınır

Kredi kartları taksit imkanları vede biriken puanların alışverişlerde kullanılması gibi artıları ile bir çok avantajlar sağlamaktadır. Yalnız bir çok kredi kartı için aidat ödemek lazım. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için kredi kartı iadesini geri alma işlemi ve kredi kartı aidatı nasıl geri alınır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Kredi kartı aidatını e-devletten iadesi nasıl alınır?

TCMB’nın düzenlemiş olduğu Finansal Tüketicilerden alınacak ücretlere ilişkin usul ve esaslar’a ilişkin beyannamede, kredi kartı alır iken imzaladığınız sözleşmede senelik kullanım ücreti talep edilebileceği belirtilmektedir. Yalnız kredi kartı alır iken, imzaladığınız sözleşmede bu şekilde bir madde yazılı değil ise, bankanın size böyle bir aidat tanımlama hakkı bulunmamaktadır. Ekstrenize aidat yansır ise direkt olarak itiraz talebinde bulunabilirsiniz. İtiraz için ilk olarak banka ile iletişime geçebilir, durumu anlatan bir dilekçe ile şubenizden gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Dilerseniz daha önce alınan kredi kartı aidat bedelinin iadesini de talep edebilirsiniz. Yalnız şunu unutmayın eğerki, alınan kredi kartı aidat iadesi talebinde bulunduğunuzda, durumunuz olumlu sonuçlanır ise, geri iade sonrası kredi kartınız iptal edilmektedir. Yazımızın devamına giderek kredi kartı iadesini geri alma işlemi ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Geri Alınır?

Kredi Kartı Aidatı İadesini E-devletten Geri Alma İşlemi

Ödediğiniz kredi kartı aidatının iadesini almak için, ekstrenize tanımlanan kredi kartı aidatını otomatik ödeme talimatıyla ya da farkında olmadan ödedi iseniz, geçmişe dönük itiraz edip yaptığınız ödeme için iade talebi oluşturma hakkınız bulunmaktadır. Bu işlemi 3 farklı yöntemle yapabilirsiniz.

Kredi kartı aidatının iadesi ile ilgili talebinnize dair detayları içeren bir dilekçe vede ekstre ile ilgili bankanın şubesinden işlem yapabilirsiniz. Ya da Tüketici hakem heyeti’ne şahsi olarak ekstreniz ile başvuru yapabilir, aidat bedelinin iadesini talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Yıllık Aidat Almak Yasal Mı
Kredi Kartı Yıllık Aidat Almak Yasal Mı

Kredi kartı aidatı iadesi için, e-devlet üzerinden maille iade talebi sürecini başlatabilirsiniz. Bunun için de, e-devlet sistemine şifre, internet bankacılığı, mobil imza gibi yöntemlerden biri ile giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna ‘TUBİS’ yazmanız yeterlidir. Daha sonra tüketici hakem heyeti başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Kesilen aidata ait dekont, adres, mail, bankanın vergi numarası gibi bilgileri ilgili yerlere girerek, başvuru işlemnizi tamamlamış olursunuz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında, banka tarafınıza kredi kartı aidatı iadesini yaptığında kredi kartınız tamamen iptal edilmektedir. Çalışmakta olduğunuz o banka ile ilgili hiçbir bağınız kalmamakla birlikte, bir daha kredi kartıda siz vermemektedir.

Kredi Kartı Aidatını E-Devletten İadesi Nasıl Alınır, bankalara kredi kartı başvurusu yaparken, her bankanın aidatsız sağladığı kredi kartları bulunmaktadır. Başvuru esnasında bunu belirtir iseniz, yıllık aidat derdinden kurtulmuş olursunuz. Eğer ki sizin kredi kartı aidatını e-Devletten iadesi nasıl alınır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kredi kartı aidatını e-Devletten iadesi nasıl alınır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kredi kartı aidatını e-Devletten iadesi nasıl alınır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Instagram Beğeni Engeli Ne Kadar Sürüyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed