Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir?

Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir? Merhem İle Krem Arasındaki Farklar, Merhem ile kremi ayırt etme yöntemlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir? Merhem İle Krem Arasındaki Farklar

Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir
Sayfa İçeriği: Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir, Merhem İle Krem Arasındaki Farklar, Merhem İle Kremi Ayırt Etme Yöntemleri, Merhem İle Kremi Birbirinden Ayırma Yöntemleri, Merhem ve Krem Arasındaki Fark, Merhem Nedir, Krem Nedir

Merhem ve krem nasıl ayırt edilir ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak düzenledik. Merhem ile krem arasındaki farklar hakkında merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Merhem ile kremi ayırt etme yöntemleri ve merhem ile kremi ayırt etme ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki merhem ve krem nasıl ayırt edilir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Uzman hekimler bazı kişiler de cilt yüzeyindeki bazı sorunları gidermek için merhem veya kremle tedavi etme yöntemine başvurmaktadır. Kremler günümüz de nemlendirme görevi de görmektedir. Piyasa bir çok çeşiti bulunmaktadır. Genellikle de akne, sivilce, siyah nokta veya lekeleri ortadan kaldırmak için tercih edilen kremler eczanelerde satış rekorları kırmaktadır. Burada dikkat çeken ayrıntı da bazı ürünler krem, bazıları da merhem olarak satılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ise kremler daha çok cildinizin yüzeysel tedavilerinde kullanılmaktadır. Derinin alt katmanlarında var olan sorunlar için kullanımları etkisiz kalmaktadır. Merhemler deri üzerinde daha uzun süre tutunabildikleri için deri tarafından emilimleri daha fazla olmaktadır. Cildinizdeki rahatsızlığın durumuna vede niteliğine göre krem ya da merhemi uzman hekim reçete edecektir. Günümüz de aynı isimlerde kremler vede merhemler üretilmekte, içerikleri nerede ise aynıdır. Aralarındaki fark ise krem vede merhem farklılığı olmasıdır. Sizde aralarındaki farkları anlayabilmeniz için yazımızın devamından yardım alabilirsiniz.

MERHEM İLE KREMİ AYIRT ETME YÖNTEMLERİ

MERHEM İLE KREMİ BİRBİRİNDEN AYIRMA YÖNTEMLERİ

Sivilce gibi basit deri sorunlarında cildiye uzmanı sizlere krem reçete edecektir. Yalnız daha ciddi deri sorunlarınız olduğu zaman mesela, zona, egzema gibi derinin alt katmanlarındaki rahatsızlar için gerekli olan kremi değil de merhemi reçete etmektedir. Kremler su bazlı maddelerden meydana geldikleri için daha cıvık vede daha kolay sürülebilmektedir. Merhemler ise daha koyu kıvamlı vede yoğun yağlı bir yapıya sahiplerdir. Bu nedenle kremlere göre çok daha uzun süre kalarak deri altına nüfuz etmesine yardımcı olmaktadır.

Kremler de cilt reaksiyonu bulunan alerji göstergesi olmadığı sürece fazla kullanıldığı durumlarda zararı olmayacağı gibi merhemler de bu durum değişiklik göstermektedir. Doz aşımı olduğu zaman ciltte kızarıklık, soyulmalar vede kaşıntı gibi reaksiyonlar ile karşı karşıya gelme ihtimali oldukça yüksektir. O yüzden krem ile merhem arasındaki farkları iyi anlamanız ve ona göre kullanmanız da fayda var.

Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir, yazımız da hazırladığımız merhem ve krem ayırt etme yöntemlerini bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki merhem ve krem nasıl ayırt edilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Merhem ve krem nasıl ayırt edilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da merhem ve krem ayırt etme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tonsillit Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed