Geniz Akıntısı Nasıl Geçer?

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer? Geniz Akıntısı Nedenleri Nelerdir? Geniz akıntısına ne iyi gelir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri bulabilirsiniz.

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer? Geniz Akıntısı Nedenleri Nelerdir?

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Geniz Akıntısı Nasıl Geçer, Geniz Akıntısı Nedenleri Nelerdir, Geniz Akıntısı Nedenleri Nelerdir, Geniz Akıntısı Neden Olur, Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir, Geniz Akıntısı İçin Ne Yapılmalı, Geniz Akıntısı Nedir

Geniz akıntısı nasıl geçer ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da düzenledik. Geniz akıntısı nedenleri nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Geniz akıntısına ne iyi gelir? ve Geniz akıntısı nedir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki geniz akıntısı nasıl geçer? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Geniz akıntısı genellikle mevsim geçişlerinde artan bir hastalıktır. Kişinin bağışıklığının düşmesi, havaların soğuması, düzensiz beslenme gibi bazı faktörler geniz akıntısını arttıran bazı nedenler arasında yer almaktadır. Tabi bunlar dışında bazıları geniz akıntısına neden olan hastalıklar bulunmaktadır. Geniz akıntısı yaşayan hastalar aslında bir çok nedenden dolayı yaşam kalitesini düşürmektedir. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen geniz akıntısı ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık.

GENİZ AKINTISI NEDENLERİ NELERDİR?

GENİZ AKINTISI NEDEN OLUR?

Grip vede soğuk algınlığı geniz akıntısını tetikleyebilir.
Sinüzit geniz akıntısına neden olabilir.
Sigara içmek vede sigara dumanı solumak geniz akıntısına neden olabilir.
Parfümlerin kokusunun çok keskin olması.
Burun deviasyonları yani burnun yapısal bozukları geniz akıntısına neden olabilir.
Kişinin bir takım şeylere alerjisinin olması geniz akıntısını tetiklemektedir.
Çeşitli yiyecekler yani baharatlı yiyecekler geniz akıntısı yapabilir.
Burna kaçabilecek vede burna zarar veren yabancı cisimler geniz akıntısı oluşumunu sağlamaktadır.
Temizlik malzemeleri burnu tahriş edebileceğinden geniz akıntısını tetiklemektedir.
Gebelik hali geniz akıntısına neden olabilmektedir.

GENİZ AKINTISINA NE İYİ GELİR?

Geniz akıntısı için sıcak içecekler özellikle de bitki çayları hava yollarını oldukça rahatlatmaktadır.

Bol bol su tüketmek geniz akıntısına iyi gelmektedir. Suyun burundaki mukus tabakasını inceltici özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden geniz akıntısından korunmak için bol bol su tüketilmelidir.

Sigara hava yollarını tıkayıcı vede tahriş edici bir madde olduğu için, geniz akıntısı sorunu yaşayanların sigara vede diğer tütün ürünlerinden uzak durması tavsiye edilmekte.

Alerjilerden dolayı olan geniz akıntısı yaşanıyor ise bahar aylarında polenlerin havada yoğun bulunduğu zaman aralıklarında açık havada çok fazla bulunmamak veya bulunmak gerektiğinde de maske takılmalıdır.

Baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçının.

Burun içinde biriken mukusu su veya tuzlu su ile temizlemek mukusun geniz akıntısı yapmasını önlemektedir.

GENİZ AKINTISI İÇİN NE YAPILMALI

Bulunduğunuz ortamın nemliğini yanı sıcak buharı solumak burun tıkanıklığını giderici vede mukusu yumuşatıcı olabilmektedir. Bunu düzenli aralıklar ile yapabilirsiniz.

Sebze ve meyve tüketimi arttırılmalı ve besin değerleri yüksek gıdalar tüketilmelidir. Özellikle de C vitamini barındıran meyve vede sebzelerin tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hem bu sayede bağışıklık sistemi de güçlenmiş olur. Vücudun diğer hastalıklardan da korunması sağlanmış olur.

Bulunduğunuz ortamın nem oranının iyi ayarlanması gerekmektedir. Nemsiz ortamlar geniz akıntısına neden olmaktadır. Bu yüzden ortamın nemlendirilmesi için petek sulukları tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz ortamı bol bol havalandırın. Oksijen yönünden fakir olan hava geniz akıntısına neden olabileceği gibi öksürme vede hapşırma gibi belirtilere neden olmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklar ile ortam havalandırılmalı ya da pencere bulunmayan odalarda da havalandırma yapılmalıdır.

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer, yazımız da hazırladığımız geniz akıntısı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki geniz akıntısı nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Geniz akıntısı nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da geniz akıntısı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Merhem ve Krem Nasıl Ayırt Edilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed