Miraç Kandili 2018 Yılında Hangi Güne Geliyor?

Miraç Kandili 2018 Yılında Hangi Güne Geliyor? Miraç Kandili 2018 Yılında Hangi Güne Geliyor? Miraç Kandili Ne Zaman, Peygamber Efendimiz (S.A.V) göğe yükselişini ifade eden mübarek gün miraç gecesi..

Miraç Kandili 2018 Yılında Hangi Güne Geliyor? Miraç Kandili Ne Zaman

Miraç Kandili 2018
Sayfa İçeriği: Miraç Kandili 2018, Miraç Kandili, Miraç Kandili Ne Zaman, Miraç Kandili 2018 Hangi Güne Geliyor, Miraç Kandilinde Yapılan İbadetler, Miraç Kandili Neden Önemli, Miraç Kandili 2018 Yılında Hangi Güne Geliyor, Miraç Kandili Tarihi, Miraç Kandili Önemi

Miraç Kandili 2018 yılında, 13 Nisan Cuma gecesi olarak idrak edilecek. Miraç gecesi tüm islam aleminin vede müslamanların gecesi olarak önem taşımakta. Miraç gecesi hangi ibadetler yapılacağını araştıran bir çok insan miraç kandili öneminide araştırmakta. Miraç gecesi ile ilgili tüm merak edilen herşey sayfamızda bulabilirsiniz.

Müslümanların önemli gecelerinden biride miraç gecesidir. Peygamber Efendimizin göğe yükselmesini ifade eden gece. Miraç gecesi ibadet etmek kat kat sevap kazanmak anlamına gelmektedir.

MİRAÇ KANDİLİ NEDEN ÖNEMLİ

Mirac olayı hicretten bir yıl ya da onyedi ay önce Receb ayının yirmi yedinci gecesi gerçekleşir. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Peygamberimiz (s.a.s) Mescidül – Haram’dan Beytü’l-Makdis’e (Kudüs) götürülür. Kur’an’ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında “İsra” adını alır. İkinci aşamayı ise Peygamberimiz (s.a.s)’in Beytü’l-Makdis’ten Allah’a yükselişi oluşturur. Mirac olarak anılan bu yükselme olayı Kur’an’da anılmaz, ama çok sayıdaki hadiste ayrıntılı biçimde anlatılır.

Miraç ya da Mirac İslamiyet’te peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) göğe yükselmesi vakasıdır. Arapçada kelime olarak yükseğe çıkma anlamına gelir ve merdiven anlamına gelen uruc kökünden gelmektedir.

MİRAÇ KANDİLİNDE YAPILAN İBADETLER

Namaz kılmak. Bu geceyi namaz kılarak ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Miraç gecesi ve gündüzündeki namazları cemaatle kılmaya son derece gayret göstermelidir. Kaza namazı bulunan kimseler, bu namazlarını kaza etmeye çalışmalıdırlar. Ayrıca tesbih namazı da kılınabilir. Ancak üzerinde kaza namazı bulunan kimselerin bu gibi mübarek gecelerde nafile namaz yerine kaza namazı kılmaları daha yerinde olur. Bu sebeple kaza namazı olan kimseler bol bol kaza namazı kılmalı ve bu gece kılınacak bütün nafile namazları, kaza namazı olarak niyetlenmeli ve öylece kılmalıdırlar.

– Miraç Kandili’nin gündüzünde oruçlu olmak ve kandili böyle karşılamak gerekir. Peygamber Efendimiz “Recep ayında bir gün ve gece vardır ki Receb’in 27. gecesidir. Kim o gün oruç tutar ve geceyi ibadetle geçirirse yüz sene oruç tutmuş ve yüz sene ibadet yapmış gibi olur” buyurdu.

Salat ü selâm okumak.

– Bu mübarek gece kusur ve günahlarımızdan tevbe ve istiğfarda bulunmalıyız. En azından bir tesbih “Estağfirullah” demeliyiz.

Miraç Kandili 2018 sayfamızda hazırlamış olduğumuz miraç kandili 2018 ne zaman, hangi gün merak edilenleri bulabilirsiniz. Miraç Kandili hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızda yer almaktadır. Sizinde Miraç Kandili 2018 yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Miraç Kandili 2018 sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed