2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama

2018 YÖKDiL Sınav Sonuçları Sorgulama YÖKDİL Sınav Sonuçları! Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavları 17 Mart 2018 tarihlerinde yapıldı.

2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama YÖKDİL Sınav Sonuçları!

2018 YÖKDiL Sınav Sonuçları Sorgulama
Sayfa İçeriği: 2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama, 2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları, YÖKDİL Sınav Sonuçları, YÖKDİL, YÖKDİL Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır, YÖKDİL Geçerlilik Süresi Ne Kadar, YÖKDİL Nerelerde Lazım Olacak

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavları 17 Mart 2018 tarihlerinde yapıldı, sınavdan sonra öğrencilerin sınav sonuçları bekleyişi büyük heyecanla sürmekte. Sınava giriş yapan adaylar sınav sonuçlarının nezaman açıklanacağını merak ederek araştırmalar yapmakta. YÖKDİL sınav sonuçları ile ilgili tüm detayları sayfamızdan bulabilirsiniz.

YÖKDİL sınav sonuçları 06 NİSAN 2018 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. Adaylar tarafından sonuçların erişime açılması, YÖKDİL sınav sonuçlarını nasıl sorgulanacağı konusunda araştırmalar yapılmakta. YÖKDİL sınav sonuçları nasıl sorgulanır? YÖKDİL sınıav sonuçları nasıl öğrenilir? sorularını araştıran adaylar için sayfamızdan cevaplarını bulabilirler.

17 Mart 2018 tarihinde yapılan YÖKDİL sınavları sonuçları, Yükseköğretim Kurulu Bakanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi vede Ankara Üniversitesi işbirliği ile sınav sonuçları 06 Nisan 2018 tarihinde açıklandı. İlk defa geçen sene düzenlenmiş olan sınav bu senede katılımı yoğunluk gösteren YÖKDİL sınav sonuçları adayların merakla bekleyişindeydi. Bir çok aday sınav sonuçları için internet üzerinde araştırmalara başladı.

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

YÖKDİL sınavlarının ardından, geçtiğimiz günlerde sınav ile ilgili cevap anahtarları resmi site üzerinden yayınlanmıştı. 6 Nisan 2018 itibari ile YÖKDİL sınav sonuçları da adaylar için erişime açıldı. YÖKDİL sınavına giren adayların, sınav sonuçlarını sorgulamak için ‘sinavbasvuru.anadolu.edu.tr‘ adresini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Bir çok katılım sağlanan sınavda ilgi gösterim çok yoğundu. Yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim vede doçentlik sınavına başvurmak isteyenler başta olmak üzere, üniversitelerce kendilerinden dil yeterliliği puanı talep edilen öğrenciler, yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler vede diğer adaylar.

YÖKDİL SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLA

YÖKDİL GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

YÖKDİL Nerelerde Lazım Olacak?

YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi YDS ile eşdeğer olarak belirlenecektir. Adayların her iki sınava da girebilecekleri vede her iki sınavda da lisansüstü eğitim, akademik yükseltme süreçleri vede doçentlik ile sınırlı olmak şartıyla eşit geçerlilik süresi olacaktır. Sınav yükseköğretim kurumlarında, lisansüstü eğitim vede doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği ğuanı istenen adaylar katılabilecek.

2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama sayfamızda 17 mart 2018 tarihinde YÖKDİL sınavına girşmiş olan adayların sınav sonuçlarını sorgulama hakkında merak edilenler yer almaktadır. 2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. 2018 YÖKDİL Sınav Sonuçları Sorgulama sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; E Okul Veli Bilgilendirme Girişi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed