Miraç Kandili Gecesi Neler Yapılmalı?

Miraç Kandili Gecesi Neler Yapılmalı? Miraç Kandili Nedir? Miraç kandili gecesi yapılacak ibadetleri sizler için yazımız da hazırladık.

Miraç Kandili Gecesi Neler Yapılmalı? Miraç Kandili Nedir?

Sayfa İçeriği: Miraç Kandili Gecesi Neler Yapılmalı, Miraç Kandili Nedir, Miraç Kandili Gecesi Hangi İbadetler Yapılır, Miraç Kandili Gecesi Yapılacka İbadetler, Miraç Kandili Gecesi Okunacak Dualar, Miraç Kandili Namazı, Miraç Kandilinde Hangi Dualar Okunur

Miraç kandili gecesi neler yapılmalı ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Miraç kandili nedir? Hakkında merak edilenleri yazımız da derledik. Sizde miraç kandili gecesi hangi ibadetler yapılması gerektiğini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki miraç kandili gecesi neler yapılmalı? detayları ile yazımız da paylaştık.

Miraç kelimesi manası ile merdiven, yükselecek yer, en yüksek makam manalarını taşımaktadır. İslam alemin de ise, ALLAH’a yükseliş vede arınma şeklin de kabul edilmektedir. Miraç kandili 8 mart itibari ile başlayan üç ayların ilki olan recep ayının 27’nci gecesine denk gelmektedir. İslam inancına göre miraç kandili, Hz. Muhammed Miraç gecesi, ALLAH’ın daveti üzerine Cebrail a.s’ın rehberliğin de mescid-i haram’dan mescid-i aksa’ya oradan ise semaya yüce alemlere vede ilahi huzura yükselmişti. Hz. Muhammed yolcuğun da ise Burak adlı binek ile seyahat etmişti. Miraç gecesin de beş vakit namaz farz kılındı. ALLAH’a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verilip vede miraç gecesin de amenerrasulü diye başlayan bakara suresinin son iki ayeti indirilmişti.

MİRAÇ KANDİLİ GECESİ YAPILACAK İBADETLER

10 gün 100 kez Sübhanallahü ehadüs Samed.

10 gün 100 kez Sübhanallahü hayyül Kayyum.

Miraç kandili gecesi, recep ayının 27.nci gecesine denk gelmektedir. Yatsı namazından sonra 12 rekat namaz kılınmaktadır. 2 Rekatte bir selam verilmektedir. Her rekatte fatiha şerife 10 ihlas-ı şerif okunmaktadur. Namaz bittiğin de ise 100 kez Sübhanallahi velhamdülillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle velâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim, 100 kez istigfar, 100 kez ise salavat-i şerife okunmaktadır.

Miraç kandili gecelerinin gündüzleri mümkün olduğunca oruç tutulmalıdır.

– Vefat etmiş dostlarınızın, akrabalarınızın, yakınlarınızın vede büyüklerinizin kabirleri ziyaret edilmeli ve iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmelidir.

Hayatta olan manevi büyüklerinizin, baba vede anne, dostlarınızın diğer yakınlarının kandilleri giderek ya da telefon ile tebrik edilmelidir. Dualar istenmelidir.

Üzeriniz de hakları olanlar aranıp halini hatırı sorulmalı, vefa vede kadirşinaslık ahlaki yerine getirilmelidir.

Mü’minler ile helalleşilmeli, onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalıdır.

Miraç Kandili Gecesi Neler Yapılmalı, yazımız da hazırladığımız miraç kandili gecesi yapılacak ibadetlerin bazılarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki miraç kandili gecesi neler yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Miraç kandili gecesi neler yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 2019 Miraç Kandili Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × two =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed