Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir?

Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir? Mobilya Cilası Temizleme Yöntemleri, Cilalı mobilya nasıl temizlenir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir? Mobilya Cilası Temizleme Yöntemleri

Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir

Cilalı mobilyalar, temizlik konusunda oldukça hassas dekorlardır. Temiizliğinde unutulmaması gereken ilk kural ise nem ile suyun cilalı mobilyaları çok çabuk şekilde yıpratmasıdır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için cilalı mobilya nasıl temizlenir? ve mobilya cilası temizleme yöntemleri, ile ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Mobilya cilası nasıl temizlenir?

Nem ile su cilalı mobilyaların lekelenmelerini, renklerinin bulanmasını vede görüntülerinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle cilalı mobilyaların üzerine kesinlikle sıcak herhangi bir kap koyulmamalıdır. Hem oje hem de parfüm şişelerinden mobilyanızı korumalı vede kesinlikle sert süngerlerle mobilyanızı silmekten kaçınmalsınız. Cilalo mobilya kullanmak, ev dekorasyonu için gayet uygun olmakla beraber, görüntü olarakta şık durmaktadır. Hatta günümüzde dahi eskitme mobilyalar cilalanarak tercih edilir. Komodinler, masalar, gardıroplar, bazalar, sandalye vede koltuklar bu biçimde cilalı olabilmektedir. Mutfak dolaplarının son dönemlerde en çok tercih edilen modeller bu şekildedir. Yazımızın devamına giderek mobilya cilası temizleme yöntemleri, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Cilalı Mobilya Nasıl Temizlenir?

Mobilya Cilası Temizleme Yöntemleri

Cilalı mobilyaları temizlemenin en kolay vede güvenli yolu çaydır. Nemli vede yumuşak dokulu bir bezi, şekersiz sadece vede soğumuş olan çaya güzelce batırınız ve nemlenmesini sağlayınız. Daha sonra cilalı mobilyanızı iyice siliniz vede kadife bir bez yardmıyla silme işleminden sonra mobilyanızı parlatınız. Cilalı mobilya üzerindeki yağlı lekeleri vede parmak izlerini temizlemek adına 1 patatesi ikiye bölünüz ya da bebek pudrası yardımı ile temizleyiniz. Cilalı mobilyadaki kireç lekelerini su ve sirke karışımına 3 damla kadar yağ damlatarak silerseniz kesinlikle iz kalmamış olacaktır.

Cilalı Mobilyadan Çizikler Nasıl Çıkar
Cilalı Mobilyadan Çizikler Nasıl Çıkar

Sıcak nedeniyle cilalı mobilyalar üzerinde beyaz lekeler meydana gelmiş ise, hemen lekelerin üzerine biraz parafin sürünüz. Daha sonra parafın sürmüş olduğunuz kısımlara kağıt koyunuz vede ılık ütüyle bölgelerin üzerinden geçiniz. Sonra bu mobilyanızı kadife dokulu bir bez yardımıyla iyice parlatınız. Temiz bir pamuğa ilk önce bir miktar tuz, daha sonra sıvı yağ dökünüz. Leke tamamen kaybolana kadar, lekeli bölgeyi bu pamuk yardımıyla siliniz. Eskimiş lekeleri temizlemek adına lekelerin üzerine, tuz ile yağ dökünüz. Sonra 2,5 saat kadar, bu şekilde karışımı lekenin üzerinde bekletin vede siliniz. Parlatma işlemini de kadife bez yardımı ile yapınız. Sıcak tencere veya tabak izlerini çıkarmak için, biraz limonla lekeli bölgeleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Cilalı mobilya üzerindeki koyu renkte olan çizikleri üzerlerine tentürdiyot sürerek, bu koyu çizikleri kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Mobilya Cilası Nasıl Temizlenir, cilalı mobilyanız, evcil hayvanlarınız tarafından cizilmiş ise, mobilyanızın rengine uygun olan ayakkabı boyasıyla boyayıp tamamen çizikleri yok edebilirsiniz. Cilalı mobilya temizliği sanıldığı kadar zor değildir. Cilalı mobilyalar üzerinde kesinlikle çamaşır suyu kullanmayınız. Eğer ki sizin de mobilya cilası nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Mobilya cilası nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da mobilya cilası nasıl temizlenir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boyunda Şişlik Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed