Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı? Muhabbet Kuşu Bakımı, Muhabbet kuşuna vitamin ne zaman verilir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler.

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı? Muhabbet Kuşu Bakımı

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı
Sayfa İçeriği: Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı

Vitaminler her canlıda olduğu gibi, muhabbet kuşlarında da önemlidir. Muhabbet kuşlarının suyuna ise oldukça dikkat edilmeli ve su kutuları kolay ulaşılabilir yerde olmalıdır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için muhabbet kuşu bakımı ve muhabbet kuşuna vitamin ne zaman verilir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Muhabbet kuşu vitamin kullanımı nasıl olmalı?

Muhabbet kuşlarının suları her zaman taze vede temiz olması lazım. Kuşların suları değiştirilirken, suluklarının içerisi de, güzel şekilde fırçalanması gerekmektedir. Muhabbet kuşlarının sularının içine vitamin ekleyebilir, gerekirse doğal takviye olarak da bir kaç damla limon damlatabilirsiniz. Limon, bilindiği gibi C vitamini bakımından oldukça kuvvetli vede kış aylarında olası hastalıklara karşı korumaktadır. Yalnız limon damlatırken aşırıya kaçılmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ve limonu kesinlikle her su değişimin de kullanmayın. Suya 2 damladan fazla limon suyu damlatmayın. Limon aşırı asidik olduğu için kuşa zarar verebilir. Suya ayriyetten bir kaç damla pekmez veya bal da ekleyebilirsiniz. Bu da hastalıklara karşı vücut direncini yükseltmektedir. Yalnız bunları da abartmamaya dikkat edin. Bunları kullanmadan önce veteriner hekimine danışmanız da yarar var. Yazımızın devamına giderek muhabbet kuşu vitamin kullanımı ile ilgili bilgilere ayrıltılı olarak ulaşabilirsiniz.

Muhabbet Kuşuna Vitamin Ne Zaman Verilir?

Muhabbet Kuşuna Vitamin Kaç Günde Bir verilir?

Muhabbet kuşlarının suyuna her gün vitamin eklemesi yapmayın. Vitamin kullanımı oldukça seyrek aralıklar ile yapılmalıdır. Mesela her ay üst üste 4/5 gün süre ile muhabbet kuşuna vitamin kullanabilirsiniz. Yaz ayların da sularını her gün değiştirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Kullanılan vitaminler ise, muhabbet kuşunun günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Üreme zamanların da ise, olumlu katkı sağlamakta. Kuşun sağlıklı yumurta üretmeye yardımcı olur. Yavru muhabbet kuşlarının, daha sağlıklı olması ve büyümesi için ise sularına takviye olarak kullanabilirsiniz. Vitamin vermeden önce, kutucuğun da yazan talimatları iyice okumalısınız. Vitamini hafta da ne kadar ve kaç defa kullanacağı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Vitamin kullanırken, ayrıca vermiş olduğunuz takviyelerin dozunu da iyi ayarlamanız lazım. Eğer dozunu aşırıya kaçırırsanız yarardan çok, kuşunuza zararı olabilir. Aşırı vitamin ise muhabbet kuşların da kalp krizine neden olabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekmektedir. Tüy ile bakım spreyleri de kafes kuşları vede güvercinlerin kullanımı için üretilmekte. Bu ürünler ise pire, kene vede bitlere karşı koruma sağlamaktadır. Kenelerin, pirelerin vede bitlerin vücutta yaratmış olduğu cilt tahrişlerini yok eder ve giderir. Kuşların ise parazitlerden dolayı kendilerini gagalamalarının da önüne geçmektedir.

Muhabbet Kuşu Vitamini Nasıl Kullanılmalı?

Muhabbet kuşlarının zaman zaman sindirim ile ilgili sorunları olabilmektedir. Bu durum da kuşlar için, sindirim düzenleyici tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin içinde sindirim düzenliyeci yararlı bakteriler yer almaktadır. Bağırsak mikroflorasını düzenler iken, proteaz enzimi de sindirime destek vermektedir. Mama vede yem değişimin de meydana gelebilecek sorunları yok eder ve giderir. Muhabbet kuşunuzu canlı vede parlak bir tüy yapısına sahip olmasına katkı verir. Obezite vede karaciğer hastalıklarını tedavisine yardımcı olur. Sindirim düzenleyici alerji semptomlarının azalmasını da sağlamaktadır.

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı Nasıl Olmalı, muhabbet kuşların da vitamin kullanımı oldukça dikkat edilmelidir. Aşırı kullanılan vitamin, kuşlar da kalp krizi riskine neden olmaktadır. Çok fazla kullanan vitamin yarardan çok kuşa zarar verir. Eğer ki sizin de muhabbet kuşu vitamin kullanımı nasıl olmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Muhabbet kuşu vitamin kullanımı nasıl olmalı, sayfamızı arkadaşlarınızı da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da muhabbet kuşu vitamin kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kaylule Uykusu Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed