Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler

Muharrem Ayında Yapılması Gereken ibadetler Muharrem Ayı İbadetleri? Muharrem ayı müslüman alemi için en kutsal aylardan biridir.

Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler Muharrem Ayı İbadetleri?

Muharrem Ayında Yapılması Gereken ibadetler
Sayfa İçeriği: Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler, Muharrem Ayı İbadetleri, Muharrem Ayında Ne Yapılır, Muharrem Ayı Oruçu Nedir, Muharrem Ayında Hangi İbadetler Yapılır, Matem Oruçu Nedir, Aşure Günü Ne Zaman, Aşure Ayı Ne Zaman, Muharrem Ayının Fazileti Ve Yapılması Gerekenler, Muharrem Ayı Tesbihleri, Muharrem Ayının İlk Günü Ne Zaman, Muharrem Ayının 10. Günü Ne Yapılmalı, Muharrem Ayı Duası, Muharrem Ayında Okunacak Dilek Duası, Muharrem Ayının 1. Günü Yapılacak İbadetler

Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan bulabilirsiniz. Sizde muharrem ayında hangi ibadetler yapılır? merak ediyorsanız yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Muharrem ayında hangi ibadetler yapılmalı? Matem oruçu hakkında bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 12 günlük tutulan matem oruçu nedir? yazımızın devamına giderek sizler için hazırladığımız muharrem ayında hangi ibadetler yapılır? öğrenebilirsiniz.

Muharrem ayının ne zaman başlayacağı bir çok insan tarafından merak edilmektedir. Muharrem ayı, islam aleminde önemli bir noktaya sahiptir. Bir çok müslüman alemi internet üzerinde muharrem ayı için sorgulamalar yapmakta. Peki muharrem ayı ne zaman başlamakta? vede Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler neler? tüm hepsinin cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Aşure günü, muharrem ayının onuncu günüdür. Aşure günü, hazret-i isa’nın doğumu ile ölümden kurtularak diri olarak göğe çıkarılmasına denmektedir. Muharrem ayı 2018 başlangıcı 11 eylül salı günü, aşure günü başlangıcı ise 20 eylül perşembe günüdür.

MUHARREM AYINDA NE YAPILIR?

MUHARREM AYI ORUÇU NEDİR?

Muharrem ayı oruçu, kerbela olaylarında şehit düşenler için vede çektikleri zorluklar için tutulmaktadır. Muharrem ayının, dokuzuncu, onuncu vede onbirinci günü tutulan oruçlar daha faziletlidir. Diğer günlerde de oruç tutulmasında bir sakınca yoktur. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.a.v) aşure oruçunu da tavsiye etmiştir, keza recep, zilhicce, zilkade vede muharrem aylarında üç gün oruç tutulmasını öğütlemiştir. Muharrem ayında önemli olan tarihler ise aşağıda belirttiğimiz gibidir…

Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler

1 Muharrem 2018; 11 Eylül 2018 Salı : Hicri yılbaşı 2018; 11 Eylül 2018 Salı

10 Muharrem 2018; 20 Eylül 2018 Perşembe : Aşure günü 2018; 20 Eylül 2018 Perşembe

MUHARREM AYINDA HANGİ İBADETLER YAPILIR?

Muharrem ayının ilk gününde 1000 kere ihlas süresi okunur. İhlas süresi 1000 kere okunduğun da ise kişinin kul hakları af olacağı Kur’an-ı Kerim’de yazmaktadır.

Muharrem ayının ilk gününde akşam vede yatsı arasında zilhicce’nin son gününü yani muharrem’in ilk gününe bağlayan gecesi 2 rekat namaz kılınır.

Muharrem ayında oruç tutmak çok faziletli sayılmaktadır. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de ‘Ramazandan sonra en faziletli oruç, muharrem ayında tutulan oruçtur.‘ buyrulmuştur.

Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler ile ilgili muharrem ayın da yapılması gereken ibadetleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki muharrem ayında yapılması gereken ibadetler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boyun Ağrısına İyi Gelecek Yöntemler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed