Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır?

Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır? Röfle Yapma Aşamaları, Saçlarınıza yapılan röfleyi evde kendi başınıza da yapabilirsiniz…

Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır? Röfle Yapma Aşamaları

Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır, Röfle Yapma Aşamaları, Evde Röfle Yapımı, Tarakla Röfle Yapımı, Evde Röfle Yapmanın Püf Noktaları, Röfle Seti İle Evde Röfle Yapma, Evde Saç Röflesi Yapımı, Evde Saçlara Röfle Yapılır Mı, Röfle Nasıl Yapılır, Evde Röfle Yapımı, Röfle Yapmanın Püf Noktaları, Saçlara Röfle Yapımı, Saçlara Röfle, Kolay Röfle Yapımı, Evde Röfle Yapımı Aşamaları

Evde saçlara röfle nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gerekenler vede röfle yapma aşamaları hakkında bir çok bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Kuaförler de saçınıza yaptırmış olduğunuz röfleyi evde kendiniz de pratik şekilde yapabilirsiniz. Peki röfle nasıl yapılır? Evde röfle yapabilmeniz için gerekli malzemeler vede gerekli bilgiler nelerdir? hepsine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Her kadının yaptığı vede saçlarının renk tonunu açması için uyguladığı yönteme röfle denmektedir. Röfle, saçların küçük küçük tutamlar halinde ayırarak boyanması ile yapılmaktadır. Kuaförler de maliyeti oldukça fazla olan röflenin, sizler için hazırladığımız yazımız da evde kendiniz de artık yapabileceksiniz. Peki evde röfle yapmanın aşamaları nelerdir?

EVDE RÖFLE YAPMIMI

Röfleye başlamadan önce, tercih edeceğiniz renge yönelmeniz vede karar vermeniz gerekmekte. Eğer doğal bir renk elde etmek istiyorsanız, kendi saç tonunuzdan 1 yada 2 ton açık bir renk seçmelisiniz.

Röfle seti bir çok markanın bulunmaktadır. Bu markalardan birini alabilirsiniz. Röfle yapımı saça oldukça zarar veren işlem olduğundan saçlarınızı bir takım ürünler ile destekleyebilirsiniz. Röfle setinizin nemlendirici özellikli olması vede içerisin de bakım kremi olanını tercih etmeniz sizin için saçlarınızı daha az zarar vermesini sağlayacaktır.

Röfle yapımına başlamadan önce ortamı röfle yapımına göre hazırlamanız gerekmektedir. Üstünüze öncelikle eski bir kıyafet yahut önlük kullanabilirsiniz. Ellerinize mutlaka eldiven takın, boyanın zararlı etkenlerinden korunmak.

Eğerki röfle işini evde ilk kez deneyecekseniz, röfle setinin içerisinden çıkan kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Saçlarınız kısa ise, röfle setinin içinden çıkan boneyi kullanmalısınız. Eğer saçlarınız uzun ise, folyo tercih etmelisiniz. Bone ile röfle yapımı uygulaycaksanız saçlarınızı geri doğru taramalısınız vede boneyi kafanıza takıp önden bağlamalısınız.

Daha sonra röfle setinin içinden çıkan apart yardımı ile saçlarınızı eşit şekilde ayırın vede karışımı ayırdığınız tutamlara uygulayın.

İstediğiniz ton rengini yakalayabilmek için 20 ile 50 dakika arasında saçlarınızı beklemeye alın vede bekleme işlemi bittikten sonra boneyi çıkarmadan saçlarınızı durulayın. Eğer folyo yöntemi ile röfle yapanlar, folyoları çıkararak saçlarını durulamalıdır

Saçlarınızı duruladıktan sonra röfle setinin içinden çıkan bakım kremini saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

En son aşama ise saçlarınıza fön çekerek röflelerinizin daha net şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır, hakkında kadınların bilmesi gereken evde saçlara röfle nasıl yapılır ile ilgili bilgileri hazırladık. Sizde eğerki evde saçlara röfle nasıl yapılır yazımız hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Evde saçlara röfle nasıl yapılır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Muharrem Ayında Yapılması Gereken İbadetler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed