Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri

Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri, bir çok hastalığa zemin hazırlayan sıcak ve nemli havada sağlıklı kalma yolları…

Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri Güneşten Korunma

Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri, Güneşten Korunma, Sıcak ve Nemli Havalarda Sağlıklı Kalma Yöntemleri, Sıcak ve Nemli Havada Sağlıklı Kalmanın Yolları, Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri, Nemli Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri

Nemli ve sıcak havada sağlıklı kalma yöntemleri, hakkında bilmeniz gerekenler sağlığınızı korumanıza vede sağlıklı kalma yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Sizde nemli havada sağlıklı kalma yöntemleri ile sıcak havada sağlıklı kalma yöntemlerini yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Yaz aylarında yoğun nem oranı vede sıcaklık nefes almayı zorlaştırmakta, bununla birlikte ise bir çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Peki nemli ve sıcak havada ne gibi önlemler alınmalı?

Yaz aylarında güneş çarpması, aşırı yorgunluk, halsizlik vede baş ağrısından korunabilmek için bir dizi önlem almak gerekmektedir. Bu gibi durumlar da ise sıcak havalarda sağlıklı kalmak için bazı önlemler alınmalıdır. Sıcak çarpmasına dikkat edilmeli. Güneş çarpması, insan vücudunda aşırı sıcak havada insan ısısını ayarlayan terleme mekanizmasını bozarak, ısının düşürülememesi ile meydana gelmektedir. Acil müdahale edilip, tedavi edilmez ise, vücutta kalıcı hasarlara hatta hayati tehlikeye neden olabilmektedir. Güneş çarpması belirtisinde kişinin ateşi 39,4 derecenin üzerinde vede derisi kuru, kırmızı ve sıcaktır.

SICAK VE NEMLİ HAVALARDA SAĞLIKLI KALMA YÖNTEMLERİ

Dışarı çıkarken açık renkli, hafif, bol kıyafetler tercih edilmelidir.
10:00 – 16:00 saatleri arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmamalı.
Gün içinde sık sık duş alınmalı.
Güneş ışınları dik geldiği saatler, denize girilmemeli vede güneşten korunmalı.
Dışarı çıkarken, cilde uygun güneş koruyucular kullanılmalı.
Spor yapmak için sabah vede akşam saatleri tercih edilmeli.
Bol bol sıvı tüketimi yapılmalı.
Bebekler, engelli bireyler, çocuklar, hayvanlar kapalı vede park etmiş araçların içinde kesinlikle bırakılmamlıdır.

Yukarda sunmuş olduğumuz maddeler ile birlikte gün içinde bol bol c vitami içeren, meyveler tüketilmelidir. Enerji düşürecek aktivitelerden uzak durulmalı vede çok terlettirecek sıcak içeceklerden kaçınılmalıdır. Gün içinde kullanmış olduğunuz klima yada vantiratörünüzün önünde durmanız da sakıncalıdır. Klima yada vantiratörünüz yüzünüze gelmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Aşırı soğuk su tüketimi de, çok nemli vede sıcak havalarda sakıncalıdır. O yüzden mümkün olduğunca az soğuk olan içecekler tüketmeniz sağlıklı olacaktır.

Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri, ile ilgili nemli havalarda vede sıcak havalarda sağlıklı kalma yollarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki nemli ve sıcak havada sağlıklı kalma yöntemleri yazımız ile ilgi sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Nemli vede sıcak havada sağlıklı kalma yöntemleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aşırı Terlememek İçin Ne Yapmalıyız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed