Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? Petunya Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalı? Petunya çiçeği nasıl çoğaltılır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler…

Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? Petunya Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalı?

Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir
Sayfa İçeriği: Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, Petunya Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalı, Petunya Çiçeği Nasıl Sulanıri Petunya Çiçeği Nerede Yetişir, Petunya Çiçeği Bakımı, Petunya Çiçeği Nasıl Çoğaltılır, Petunya Çiçeği Nasıl Bakılır, Evde Petunya Çiçeği Nasıl Çoğaltılır

Petunya çiçeği nasıl yetiştirilir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında ayrıntılı şekilde düzenledik. Petunya çiçeği bakımı nasıl olmalı? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Petunya çiçeği nasıl çoğaltılır? ve Petunya çiçeği nasıl sulanır? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki petunya çiçeği nasıl yetiştirilir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Petunya çiçeği, umut anlamına gelmektedir. Bu çiçek umudunu kaybetme mesajı vermektedir. Petunya çiçeği, her renkte bulunmaktadır. Petunya çiçeği, Güney Amerika kökenli bir bitkidir. Patlıcan familyasının petunia cinsidir. Amazon tarihçesinde petunia tütün anlamına gelmekte. Bu çiçek sadece bahçelerde değil, balkonlarda saksılarda da rahatlıkla yetişebilir. Geçirgen, yumuşak hafif aside kaçan topraklardan hoşlanan bu bitki yetiştirmek vede çoğaltmak oldukça kolaydır. Sizde petunya çiçeği ile ilgili bir çok bilgileri yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

PETUNYA ÇİÇEĞİ NASIL ÇOĞALTILIR?

PETUNYA ÇİÇEĞİ BAKIMI

Petunya çiçeğini güneş ışınlarını dik alan yerlerde bırakmayın. Koyduğunuz yerin yarı güneşli, yarı gölgeli yer olması gerekmektedir. Bu bitkiyi rüzgardan korumaya özen gösterin. Aşırı rüzgarlı vede sert geçen hava koşullarında balkon gibi açık alanlarda kalmaması gerekmektedir. Toprağın geçirgen vede yumuşak olmasına özen gösterin. Bu nedenle torflu toprak kullanabilirsiniz. Petunyanın toprağı kuru kalmamalıdır. O yüzden hafif nemli olmalıdır. Bu çiçeği düzenli olarak sulamanız gerekmektedir.

Bu bitkiyi tohumlardan yetiştirilebildiğiniz gibi kış aylarından itibaren ilk bahar sonuna kadar rahatlıkla ekeblirsiniz. Tohumlar yarı gölgede vede torflu toprak içine dikilirse daha sağlıklı olmaktadır. Kurak bölgelerde yetiştirilen bitki sık sık sulama ihtiyacı hissetmektedir. Petunya tohumunun nemli kalması tohumdan çıkan bitkinin daha dayanıklı vede güçlü olmasını sağlamaktadır. Tohumlama için kullanılacak gübrenin içerisinde azot, potasyum vede fosforun miktarının eşit olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yoksa toprak üzerinde eşitsizlik oluşmasına neden olur. Toprağın bir kısmının sertleşmesi, bir kısmınında yumuşaması gibi durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özenli ve titiz biçimde bakılması gereken çiçekler arasında yer almaktadır. Sık sık sulamayı ihmal etmeyin.

Petunya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, yazımız da hazırladığımız petunya çiçeği bakımı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki petunya çiçeği nasıl yetiştirilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Petunya çiçeği nasıl yetiştirilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da petunya çiçeği bakımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebeklerde Pamukçuk Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed