Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Pireden Kurtulmak için Doğal Yöntemler Pire Nasıl Temizlenir? Eviniz de bulunan vede evinizi sarmış pirelerden nasıl kurtulmanız gerektiğini hazırladık.

Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler Pire Nasıl Temizlenir?

Pireden Kurtulmak için Doğal Yöntemler
Sayfa İçeriği: Kedi Piresi İçin Doğal Yöntemler Sirke, Pirenin Doğal Düşmanı, Pireden Kurtulmanın Doğal Yolları, Pireden Kurtulmak İçin Dua, Pire İçin Sirkeli Su, Vücuttaki Pireden Nasıl Kurtulunur, Evdeki Pire Nasıl Temizlenir, Pire İçin Bitkisel Çözüm

Pireden kurtulmak için doğal yöntemler, aslında sanıldığı kadar da zor birşey değil. Pirelerden doğal yollar ile de kurtulabilirsiniz. Uygulayacağınız doğal yöntemler, evinizi sarmış pirelerin yok olmasını sağlayacak. Sizde pirelerden kurtulmak istiyor vede bunu doğal yöntemler ile yapmak istiyorsanız yazımızın devamına giderek pireden kurtulmak için doğal yöntemleri okuyabilir vede öğrenebilirsiniz. Pireler için hemen kimyasal lara başvurmamalısınız. Kimyasallar hem kendiniz için, hemde evcil hayvanlarınız için zararlıdır. Doğal ürünleri kullanarak evinizden pireleri uzaklaştırabilirsiniz.

Bir çok yöntem vede doğal ürünler pirelerden kurtulmanız için yardımcı elementlerdir. Sizde bu gibi doğal yöntemleri kullanarak pirelerden kurtulabilirsiniz. Pireler evcil hayvanlarınızı sarmışsa, bu doğal yöntemler sayesinde evcil hayvanınıza zarar vermeden pireden kurtulabilirsiniz. O halde gelin pireden kurtulmak için doğal yöntemleri birlikte inceleyelim.

PİRELERDEN KURTULMAK İÇİN DOĞAL YÖNTEM

– Biberiye pire spreyi: 2 bardak taze biberiye dalını 30 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra su ile karıştırın vede karışımı süzün ardından sprey şişesine koyun. Evcil hayvanlarınızdaki pirelerden kurtulmak için tüylerine sıkın.

– Neem yağı: Bir çok böcek için kullanılabilen neem yağı, pireler için de çok etkilidir. Ilık su içine 1/3 çay kaşığı deterjan ile 1 yemek kaşığı organik soğuk preslenmiş nem yağını karıştırarak, sprey şişesine boşaltın. Pire gördüğünüz yerlere, bitkilere sıkın.

– Derin temizlik: Eviniz de eğerki pire gördüyseniz çoğalmasını engellemek için derin bir temizlik gerekmektedir. Kanepeleri vede halılarınızı güçlü elektrikli süpürge ile çekin. Havlularınızı,kıyafetlerinizi,yastık kılıflarınızı,nevresimlerinizi sıcak su ile yıkayınız.

Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

– Ev yapımı pire tozu: Civanperçemi otunu, 10 damla sedir ağıcı yağı ile 1 bardak gıda sınıfı diatomik toprakla karıştırın. Bu karışım genellikle evcil hayvanlar için ideal pire ilacıdır. Eğerki kedileriniz de kullanacaksanız sedir ağacı yağını ilave etmeyiniz.

– Sarımsak spreyi: Sarımsağın bir çok şey için doğal ilaç olduğunu bilmekteyiz. Sarımsak pireleri de öldürmektedir. Yapmanız gereken bir kaç diş sarımsağı ezmeniz vede su ile karıştırmanız. Daha sonra 6 saat dinlendirin. İçine doğal sıvı sabunundan bir kaşık ilave edin vede karışımı süzün. Süzdüğünüz karışımı sprey şişesine koyun.

– Bulaşık deterjanı: Ilık su ile bulaşık deterjanı pireler için etkili öldürücüdür. Yapmış olduğunuz karışımı bir kase ile birlikte pirelerin bulunduğu alana yakın bir yere koyun. Daha sonra ise kaseye yakın bir lamba yerleştirin, karışımın içine ışık gelecek şekilde. Pireler parlak ışıklara geldiğinden, suya atladıkların da hazırladığınız karışımdaki sabun onları öldürecektir.

PİREDEN KURTULMANIN DOĞAL YOLLARI

– Elma sirkesi: Elma sirkesi pireler için en etkili yöntemdir. Eşit miktar da sirke ile suyu karıştırın vede sprey şişesine koyun. Karışımı evcil hayvanlarınız olmak üzere evinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

– Evcil hayvanlarınıza banyo: Evcil hayvanlarınızdaki pireleri yok etmek için, evcil hayvanlarınızı dışarı çıkararak tüylerini fırçalayın. Bu uygulama ile az da olsa pireleri çıkaracaktır daha sonra ise, evcil hayvanınız için doğal pire şampuanı kullanın. En son olarak ise tüylerine su karışımı elma sirkesi sıkın.

Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler, sayesin de siz de artık evinizde yada evcil hayvanlarınızdaki pirelerden kurtulabilirsiniz. Pireden kurtulmak için doğal yöntemleri uyguladığınız da, en etkili sonuçu alabilir vede doğal yöntemleri öğrenmiş olursunuz. Sizin de eğerki pireden kurtulmak için doğal yöntemler, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Pireden kurtulmak için doğal yöntemler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Regli Düzensizliği İçin Doğal Yöntemler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed