Rukye Nasıl Yapılır?

Rukye Nasıl Yapılır? Hangi Durumlarda Rukye Yapılır? Rukiye nedir? İle ilgili bilmeniz gereken, bazı bilgileri yazımızın içeriğinde derledik.

Rukye Nasıl Yapılır? Hangi Durumlarda Rukye Yapılır?

Rukye Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Rukye Nasıl Yapılır

Okuma ve üflemek anlamına gelen rukye, İlahi bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetler, Hz. Muhammed’in güzel sıfatlarını kullanılarak yapılmaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için rukiye nedir? ve hangi durumlarda rukye yapılır? İle ilgili bilmeniz gereken soruların cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Peki Rukye nasıl yapılır?

Rukye yaparken, çok dikkat edilmelidir. Rukye ismi altında, demir, tuz, ip gibi bazı aletler kullanılarak islam dininin yasakladığı haram olan eylemlerde yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan vede rukye olarak isimlendirilen faaliyeler doğru olmamaktadır. Rukye sadece ayetler vede Allah’ın adlarını kullanılarak yapılmalıdır. Maddi manevi tüm sıkıntıardan, hastalıklardan kurtulmak adına, Allah’tan şifa vede derman istemek olarak bilinen rukye de, dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Mesela kişinin herhangi bir hastalığı var ise, öncelikle doktora gitmeli vede bilim yolu ile şifasını aramalıdır. Aynı zamanda rukye ayetlerini okuyarak ya da rukye dinleyerek Allah’tan şifa istemelidir. Yazımızın devamına giderek rukye nasıl yapılır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Rukye Yapılır?

Rukye Ayetleri Nelerdir?

Nas,
Felak,
İhlas,
Ayetel kürsi,
Fatiha.

Hangi Durumlarda Rukye Yapılmalı?

Nazardan kurtulmak,
Kısmet açmak,
Uyku sorunu gibi sıkıntılara Allah’ın izni ile çare bulmak,
Manevi dertlerden korunmak,
Hastalıklara şifa bulmak,
Cin vede büyü şerrinden korunmak.

Rukye Abdestsiz Yapılır Mı
Rukye Abdestsiz Yapılır Mı

Müslümanlar arasında sıklıkla uygulanan ilahi reçeteye rukye denir. Bu tedavide Kur’an-ı Kerim ayetleri vede Allah’ın sıfatları okunmaktadır. Bunların dışında yapılan rukye tavsiye edilmnez ve haram kabul edilmektedir. Şirk ifadeleri kullanılarak yapılan rukyeyi peygamber efendimiz yasak etmiştir.

Rukye Yapılışı:

Kur’an-ı Kerim ayetleri, sahih sünnetlerden tavsiye edilen, şirk ve günah içermeyen dualar okunmalı,
Dualar arapça okunmalı,
Rukye yapılırken şifa Allah’tan istenmelidir. Kişinin sıkıntısı ancak Allah isterse gider. Dualar sadece aracı olur.
Rukye abdestli yapılmalıdır. Cünüp halinde iken rukye yapılmamalı,
Mezarlıkta, hamamda rukye yapılmamalıdır.

Rukye tedavisi para karşılığında yapılması doğru değildir. Bu tedavi Allah için yapılmalıdır. En güzel güzel rukye, evde kendi kendinize yaptığınızdır. Peygamber efendimiz kendi kendine, Nas, felak vede ihlas surelerini okuyarak rukye tedavisi yaptığı bilinir. Bir riyavete göre ise peygamber efendimiz hz. Muhemmed ölüm döşeğinde iken avuç içlerine nas vede felak surelerini okumuş, elini ulaşabildiği yere kadar gezdirerek rukye yapmıştır. İsteyen kişiler evde kendi kendine rukye tedavisi yapabilir.

Rukye Nasıl Yapılır, Kur-an-ı Kerim’de geçen rukye duaları abdestsiz okunmamalıdır. Yalnız Kur-an-ı Kerim dinlemek için, abdest gerekli değildir, bu neden ile rukye ayetleri abdestsiz ve adetli iken dinlenebilmektedir. Eğer ki sizin de rukye nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Rukye nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da rukye nasıl yapılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boyun Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed