Sarımsağın İlginç Kullanım Alanları

Sarımsağın ilginç Kullanım Alanları Sarımsağın Farklı Kullanım Alanları, Sarımsak bir çok yer de kullanılabilmektedir, sağlık yararlarının yanı sıra.

Sarımsağın İlginç Kullanım Alanları Sarımsağın Farklı Kullanım Alanları

Sarımsağın ilginç Kullanım Alanları
Sayfa İçeriği: Sarımsağın İlginç Kullanım Alanları, Sarımsağın Farklı Kullanım Alanları, Sarımsağın Farklı Kullanım Yerleri, Sarımsak Nerelerde Kullanılır, Sarımsak Böcekleri Yok Eder Mi, Sarımsak Sinekleri Kaçırır Mı, Sarımsak Zayıflatır Mı

Sarımsağın ilginç kullanım alanları, hakkında merak ettiğiniz tüm herşeyi yazımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi sarımsak, sağlık yararlarının en zengin olanlarından vede antibiyotik özelliği taşımaktadır. Lezzet diyarı gibi tüm yemeklerimize lezzet katan sarımsak, ilginç kullanım farklı alanları da bulunmaktadır. Sarımsağı bir çok yerde kullanmanız mümkündür. Sarımsağın kullanım yerlerini öğrenmeniz için yazımızın devamına gidebilirsiniz.

Sarımsağın farklı kullanım alanları olarak, sivilce azaltma başta olmak üzere, sakal gürleştirmede vede kırık camı yapıştırmada hatta böcekleri uzak tutmak gibi fark farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Yani anlayacağınız sarımsağı yemek dışında da kullanmam mümkün. Siz değerli kullanıcılarımız için hazırladığımız sarımsağın ilginç kullanım alanlarını aşağıdan öğreneblirsiniz.

SARIMSAĞIN FARKLI KULLANIM YERLERİ

AĞIR OLAN METALLERİ VÜCUTTAN ATAR : Böbrek,karaciğer vede beyindeki kurşun vede civa gibi ağır olan metalleri azaltabildiğini araştırmalar göstermiştir. Sarımsağın kullanılan alanları arasında, ağır metal zehirlenmesini iyileştirmek için tıpta kullanılmaktadır.

SARIMSAĞIN YAPIŞTIRICI ÖZELLİĞİ BULUNMAKTADIR : Sarımsak doğrandığın da hafif de olsa yapıştırıcı özelliği görmektedir. Sarımsak, kırık olan bir camı onarabilmektedir. Taze olarak sıkılmış sarımsak suyunu, çatlamış olan cam üzerine sürebilirsiniz. Sarmsak suyu camı bir arada tutarak, hasarı önlemede yardımcı olmaktadır.

SİVİLCELERİ AZALTMAKTADIR : Anti-bakteriyel vede anti-inflamatuar özelliğ sayesin de, sivilcilerin görünümünü azaltmada yardımcı olmaktadır. Bir kaç gün, bir defa kullanmak cildiniz için görünümünde büyük farklılık yaratabilmektedir. Sivilceleriniz yeni çıkmaya başlıyorsa, sarımsak suyunu doğrudan kullanabilirsiniz. Ağrılı vede olgunlaşmış sivilcelerinize pamuk yardımı ile sarımsak suyu uygulayabilirsiniz.

MANTARLA MÜCADELE ETMEKTEDİR : İnsanların şikayetleri arasında gelen ayak mantarlarını iyileştirmek çok zordur. Eğerki sizin de ayak mantar rahatsızlığınız varsa, sarımsak uygulaması yapabilirsiniz. Ilık su dolu kaba, ezilmiş bir kaç sarımsak koyun vede ayaklarınızı suyun içine sokarak, yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekletin. Mantar gidene kadar işlemi tekrarlayın.

BÖCEKLERİ KOVAR : Evinizi saran haşireleri vede sivrisinekleri yok etmek için çözüm sarımsaktır. Sarımsağı doğrudan vücudunuza sürebilir yada evinizin bazı köşelerine ezilmiş sarımsak koyabilirsiniz. Aynı uygulamayı çiçeklerinizden, böcekleri uzak tutmak için de uygulayabilirsiniz.

SAKALLARI ÇIKARIR VEDE GÜRLEŞTİRİR : Sarımsağın kullanım alanı olarak, sakallar gelmektedir. Köse bir sakalınız varsa, çıkarmak için vede gürleştirmek için sakalın çıkmasını istediğiniz yere sarımsak suyunu uygulayabilirsiniz. Yalnız bu uygulamayı hafta da bir kez yapmanız gerekmektedir. Eğerki yüzünüz hassas ise, daha sonra kullanımını bırakın. Yüzünüz de yanmalar olacaktır, gayet doğal bir durumdur. 15 gün için de sakallarınızın gürleştiğini göreceksiniz.

Sarımsağın İlginç Kullanım Alanları, hakkın da merak edilenleri sayfamız da hazırladık. Sizde sarımsağın ilginç kullanım alanları, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilir vede sarımsağın ilginç kullanım alanları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuduz Aşısı Koruma Süresi Ne Kadar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed