Sinekler Neyi Sevmez?

Sinekler Neyi Sevmez? Doğal Yollarla Sinekler Nasıl Kovulur?, Sineklerden kurtulma yöntemleri hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri hazırladık.

Sinekler Neyi Sevmez? Doğal Yollarla Sinekler Nasıl Kovulur?

Sinekler Neyi Sevmez
Sayfa İçeriği: Sinekler Neyi Sevmez

Yaz aylarının gelmesi ise, sineklerde çoğalmaya başladı. Sıcak havaları seven sinekler vede sivrisinekler, insanların kalitesinide bir hayli düşürmektedir. Yazımızın içeirğinde, siz değerli dostlarımız için sineklerden kurtulma yöntemleri ve doğal yollarla sinekler nasıl kovulur? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Sinekler neyi sevmez?

Sivrisinekler taze fesleğen kokusunu sevmezler, bu nedenle evinizin çeşitli yerlerine bir kaç adet fesleğen bitkisi koyarsanız sinekleri kovmanıza yardımcı olacaktır. Bahçe vede balkonunuzda sodyum lambaları tercih edebilirsiniz. Bunlar sivrisineklerin daha az gelmesini vede elektrik tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır. Bahçe ve balkonunuza sarımsak, biberiye, kadife çiçekleri ekerseniz sinekler ve sivrisinekler kokusundan rahatsız olur vede kaçarlar. Yazımızın devamına giderek sineklerden kurtulma yöntemleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarka ulaşabilirsiniz.

Doğal Yollarla Sinekler Nasıl Kovulur?

Sineklerden Kurtulma Yöntemleri

Sivrisineklerin kokusunu sevmediği, bitkileri çevrenizde bulundurarak sinek vede sivrisinekleri evinizden uzak tutabilirsiniz. Sinekler uçucu lavanta yağı, karanfil vede portakal kabuğu kokusundan hoşlanmazlar. Su ile doldurulmuş bir sprey şişesinin içine bir kaç damla bu yağlardan damlatıp, evinizin içine sıkabilirsiniz. Portakal kabuklarını evinizin farklı bölgelerine serpiştirebilirsiniz. Evinizin bazı yerlerine karanfil taneleri bırakabilirsiniz. Böylelikle sinekler evinizden uzaklaşacaktır. Kedinanaesi yağı veya nane yağı, çay ağacı yağı, okaliptus vede su karışımıyla hazırlayacağınız spreyleri veya kremleri sürerek sivrisinekleri cildinizden kovabilirsiniz.

Sivrisinekler Evden Nasıl Kovulur
Sivrisinekler Evden Nasıl Kovulur

Rahat uyumak için saf vanilya parçasını yatar iken, nabız noktalarınıza sürebilirsiniz. 8 ila 10 adet karanfili sapladığınız yarım limonları masanızın üzerine vede oturduğunuz bölgede yerlere bırakırsanız sivrisinekler tarafından daha az ziyaret edildiğiniz keyifli bir yemek yiyebilir ve rahat oturabilirsiniz. Limon vede karanfil kokusu sizi, sinek vede sivrisineklerden uzak tutacaktır. Türk kahvesi vede bol şekerli az miktar suyu karıştırıp, hamur haline getirdikten sonra bir tahta çubuğun üzerine olacak şekilde sarıp kurutursanız, evinizin bahçesinde tütsü olarak sivrisinekleri uzaklaştırmakta tercih edebilirsiniz.

Sinekler Neyi Sevmez, sinek vede sivrisinekler için üretilen tabletleride gece uyurken kullanabilirsiniz. Yalnız bu tabletleri gece uyurken çıkartmayı unutmayın. Sinekler ölene kadar takılı kaldıktan sonra, yatma saatinizde odanızı havalandırmayı unutmayınız. Eğer ki sizin sinekler neyi sevmez, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sinekler neyi sevmez, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sinekler neyi sevmez, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ütü Tabanı Nasıl Temizenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed