Ütü Tabanı Nasıl Temizenir?

Ütü Tabanı Nasıl Temizenir? Ütü Tabanı Temizlemenin Püf Noktaları, Ütü tabanı neyle temizlenir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Ütü Tabanı Nasıl Temizenir? Ütü Tabanı Temizlemenin Püf Noktaları

Ütü Tabanı Nasıl Temizenir
Sayfa İçeriği: Ütü Tabanı Nasıl Temizenir

Ütüler, her evde günlük olarak kullanılan vede işleri en kolay hale getiren yardımcılardır. Bazı ev hanımları ütü yapmasını sevmesede, ütü tababı temizliğini merak etmektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için ütü tabanı neyle temizlenir? ve ütü tabanı temizlemenin püf noktaları ile ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Ütü tabanı nasıl temizlenir?

Ütü altı tabanı temizlemek aslında sanıldığınca zor bir şey değildir. Bir kaç pratik yöntemlerle ütü tabanını rahatlıkla kendiniz evde temizleyebilirsiniz. Ütü altının temizliği için evde bulunan malzemeleri kullanarak, ütünüzü yeni almış gibi tertemiz yapabilir ve ütü tabanındaki yanık izlerinide çıkarabilirsiniz. Sizde evde bir kaç yöntem sayesinde ütü tabanı temizliğini yapabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek ütü tabanı temizliği ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Ütü Tabanı Neyle Temizlenir?

Ütü Tabanı Temizlemenin Püf Noktaları

Ütü tabanı temizliğine başlamadan önce, ütünüzün kullanma talimatlarını okuyarak gerekli güvenlik önlemlerini alınız. Kullanım önerileri haricinde ütünüzü temizlemeye başlamadan önce kesinlik ile ütünüzü fişe takılı halde temizlemeyiniz. Ütünüzü temizler iken elektrik fişinin çekildiğinden vede elektrik ile olan bağlantısının kesildiğinden emin olunuz. Sonra ütünüzü yüksek ısıda çalıştırınız. Böylelikle tabandaki leke tabakası yumuşayacaktır. Yeteri kadar yumuşadıktan sonra, ütünüzü kapatın vede fişini çekiniz. Daha sonra fazla soğumadan bir bez yardımıyla ütü tabanındaki lekeleri temizleyebilirsiniz.

Ütü Tabanı En Kolay Nasıl Temizlenir
Ütü Tabanı En Kolay Nasıl Temizlenir

Beyaz sirke vede karbonat kullanarak da ütünüzün tabanını temizlemeniz kolaydır. Bunun için bir bezin üzerine, bir miktar karbonat vede beyaz sirke dökünüz. Isınan ütüyü de, bu bezin üzerinde gezdiriniz. Limon vede karbonat da ütünüzün temizlenmesine yardımcı olabilmektedir. Bunun için ise, limonu ikiye bölün vede birini alıp suyunu bir kaba sıkınız. Daha sonra o sıktığınız limon suyunun içine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ilave ediniz. Hafif bir şekilde karıştırarak koyu kıvam elde ediniz. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı ütünüzün tabanındaki lekeli alanlara sürünüz vede ütünüzün lekesindeki derecesine göre 5 ila 10 dakika bekletiniz. Daha sonra temiz bir bez ile ütü tabanınızı hafifçe ovalayarak hem lekelerden, hem de hazırlamış olduğunuz karışımdan ütünüzü arındırınız. En son olarak renksiz diş macununu, soğuk ütü tabanına sürünüz. Yumuşak bir şekilde ovalayınız vede delikli kısımlarında macun kalmamasına özen gösteriniz. Bunun için kulak çubuğuyla, ütünün delikli kısımlarını temizleyebilirsiniz. Daha sonra ıslak bir bezle de tabanı güzelce siliniz.

Ütü Tabanı Nasıl Temizenir, ütü tabanı temizliğine başlamadan önce, ütü kullanım klavuzunu iyice okuduğunuza emin olunuz ve ütüyü temizleme işleminde tamamen prizden çekmeniz gerekmektedir. Eğer ki sizin ütü tabanı nasıl temizenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ütü tabanı nasıl temizenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ütü tabanı nasıl temizenir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; NTP Teknolojisi Avantajları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed