Tinerin Zararları Nedir?

Tinerin Zararları Nedir? Tiner Solunursa Ne Olur? Tiner Zehirler Mi? İle ilgili bilmeniz gereken, bazı bilgileri yazımızda ayrıntılı olarak derledik.

Tinerin Zararları Nedir? Tiner Solunursa Ne Olur? Tiner Zehirler Mi?

Tinerin Zararları Nedir
Sayfa İçeriği: Tinerin Zararları Nedir

Tinerin insan sağlığı için oldukça zararları olduğunu bilmek ve kullanırken dikkat etmek gerekmektedir. Tiner kolay bulunması vede haz verici olması nedeni ile tercih edildiğini bilinmektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için tiner zehirler mi? ve tiner solunursa ne olur? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Tinerin zararları nedir?

Tiner kullanımına bağlı olarak kişide duyu vede bilinç kayıpları meydana gelmektedir. Bu durum aşırı sarhoş olan bir kişide görülen davranış bozukluklarının görülmesine neden olur. Hatta bu kişilerin, tiner alacak parayı bulamadıklarında suç işlemeye yöneldiklerini de görebilmektedir. Tinerin zararları olarak, merkezi sinir sisteminde meydana getirdiği sorunlar olmaktadır. Özellik ile akciğer spazmına neden olmaktadır. Tiner kullanımının aşırı dozda olması durumunda, akciğerdeki oksijen ile yer değiştirip kişinin boğularak ölmesine neden olabilmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak tinere maruz kalma vede tiner kullanımı konusunda mutlaka çok dikkatli olunması lazım. Yazımızın devamına giderek tinerin zararları, ile alakalı bilmeniz gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Tiner Solunursa Ne Olur?

Tinerin Zararları

Tiner uçucu bileşendir. Genellikle çamaşır suları vede boya gibi maddelerin içerisinde bulunmaktadır. Bu neden ile, insanların sıkça tinerle temasları görülebilmektedir. Tiner maddesine birebir maruz kalmak, ellerde belirli sorunlara yol açabilmektedir. Ellerde kaşıntı, kızarıklık, deri dökülmesi gibi sorunlar bunlardan bazıları olmaktadır. Elle tinere temas ettiyseniz eğer ki, çok endişelenmeyin. Bol su vede sabunla yıkayarak tinerin ele olan zararını en aza olmasını sağlayabilirsiniz. Tiner kokusuna uzun süre maruz kalmak, kişide belirli semptomların görülmesine neden olur. Kişide baş dönmesi, baş ağrısı, görme vede denge bozukluğu ve beyinde hasar oluşumu gibi belirtilere neden olmaktadır. Bunun yanında tiner kokusuna maruz kalmak KOAH vede astım hastalıklarını tetikleyebilmektedir. Uzun süre maruz kalınması halinde, tiner kokusu kişide bağımlılık yapmaktadır.

Tiner Kullanmak Tehlikeli Mi
Tiner Kullanmak Tehlikeli Mi

Tiner solumak sekonder perioral dermatit, perioral egzema, epidermal nekrozis, mukozal irritasyon, kaşıntı, temas yerinde yanık görülmektedir. Saçlarda, giysilerde vede solunduğunda taze toluen kokusu vardır. Ciltte kruuluk, fissür, enfeksiyon olabilmektedir. Selülozik tiner, zararlı vede kolay alevlenebilir bir maddedir. Bu tiner çok kolay yanabilir, boşaltılan tiner kapları patlayabilmektedir. Tinerin zararları dendiği zaman, akla gelen ilk madde merkezi sinir sistemine zarar vermesidir. Akciğer spazmına neden olan tinerin, aşırı dozda kullanılması durumunda kokunun akciğerdeki oksijen ile yer değiştirmesi görülebilir. Bu durum da kişinin boğularak ölmesine neden olur.

Tinerin Zararları Nedir, tiner sentetik vede selülozik olmak üzere iki çeşit bulunmaktadır. İnşaat sonrası boya kalıntılarının temizlenmesinde tercih edilir. Solunarak akciğerlere çekilmek sureti ile, uyuşturucu olarak kullanımı vede bu amaçla satımı suçtur. Eğer ki sizin de tinerin zararları nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tinerin zararları nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da tinerin zararları nedir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Erişkin Still Hastalığı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed