Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar?

Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar? Turşu Kavanozu Kokusunu Giderme, Turşu kavanozunun kokusu nasıl giderilir? İle ilgili bilmeniz gereken ayrıntılar.

Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar? Turşu Kavanozu Kokusunu Giderme

Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar
Sayfa İçeriği: Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar

Turşu kavanozunda istenmedik kokuların kalması bir çok ev hanımının canını sıkmaktadır. Turşu kavanozunda kalan kokuyu gidermek ve geçirmek için yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için, turşu kavanozu kokusunu giderme ile ilgili püf noktaları hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek turşu kavanozunun kokusu nasıl giderilir? ve turşu kavanozunun kokusu nasıl geçer? Soruları ile ilgili cevaplara ulaşabilirsiniz. Peki Turşu kavanozu neden koku yapar?

Ev yapımı turşular 7’den 70’e en çok sevilen turşulardır. Kuş aylarında kurulmaya başlayan ev turşuları, yapımında kullanılan daha önceden hazırlanmış kavanozları tercih edebilirsiniz. Belirli süre bekletilmiş bu kavanozlar, belli süre sonra kokmaya başlamaktadır. Turşu kavanozlarında bulunan kötü koku sirke, meyve – sebze vede kaya tuzu bir araya geldiğinde meydana gelen kimyasal tepkimeden dolayı oluşmaktadır. Bu yüzdende turşu kavanozlarında çok ağır koku oluşmaktadır. Oluşan bu ağır koku bulaşık deterjanı ile yıkandığında bile çıkmamaktadır. Sizde evde uygulayacağınız bir kaç yöntem ile bu kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek turşu kavanozu kokusunu giderme yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Turşu Kavanozunun Kokusu Nasıl Gider?

Turşu Kavanozu Kokusunu Gidermenin Püf Noktaları

Turşu kavanozundaki kötü kokuyu gidermek için bulaşık kabını ılık su ile doldurun vede sabunlu çözelti yapmak için bir miktar bulaşık deterjanı ilave edin. Boş turşu kavanozunu sabunlu suya yerleştirin vede kokuya katkıda bulanabilecek turşu suyu kalıntılarını gidermek için güzelce fırçalayın. Daha sonra kavanozu ılık su ile durulayıp, temiz havlı ile kurulayın. Turşu kavanozunu bir kaç gün dışarıda güneşte ya da güneş alan pencerede bekletin.

Turşu Kavanozu Kokusunu Giderme
Turşu Kavanozu Kokusunu Giderme

Bir kaç gün sonra turşu kavanozuna yarıya kadar beyaz sirke koyun. Kavanozun diğer geri kalanını doldurmak için de su ilave edin. Turşu kokusunu emmesi için sirke vede su solüsyonunun gece boyunca turşu kavanozunda kalmasını sağlayın. Sabah olduğunda turşu kavanozunda bulunan sirkeli suyu boşaltın. Daha sonra turşu kavanozunu havlu ile güzelce kurulayın. Turşu kavanozunun daha sonra tamamen kurumasını bekleyin ve kokunun gittiğini göreceksiniz.

Turşu Kavanozu Neden Koku Yapar, turşu kavanozuna sinen kötü ve ağır kokuyu giderme yöntemlerini sizler için yazımızın içeriğin de derledik. Sizde yazımızın içeriğinden bu yöntemlere ulaşarak, turşu kavanozundaki kötü kokuyu önleyebilirsiniz. Eğer sizin de turşu kavanozu neden koku yapar, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Turşu kavanozu neden koku yapar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da turşu kavanozu kokusunu giderme yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed