Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır?

Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır? Çiğ Sütten Tereyağı Tarifi Yapılışı, Çiğ sütten tereyağı hazırlanışı ve malzemelerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır? Çiğ Sütten Tereyağı Tarifi Yapılışı

Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır

Doğal ve organik tereyağı için eviniz de hazırlayacağınız çiğ sütten tereyağı tarifini yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için düzenledik. Sizde yazımızın devamına giderek çiğ sütten tereyağı malzemelerine ve çiğ sütten tereyağı yapılışına ulaşabilirsiniz. Yazımızın içeriğinde hazırladığımız çiğ sütten tereyağı tarifi için püf noktaları yazımızın devamından bulabilir ve evinizde sizde lezzetli şekilde yapabilirsiniz. Peki çiğ sütten tereyağı nasıl yapılır?

Marketler de ve bakkallar da satılan pastörize edilmiş tereyağlar insan vücuduna oldukça zarar sağlamaktadır. Tereyağını uzmanlar tavsiye etmektedir. Eski yıllarda genellikle köylerde fıçıyla yapılan tereyağı lezzetinden, damaklarda tat bırakıyordu. Sizde eviniz de aynı tadı ve lezzeti yakalayacağınız hem pratik, hemde doğal tereyağını hazırlayabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek doğal çiğ sütten tereyağı tarifini öğrenebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu tereyağını, malzemelerini hazırlayarak başlayabilirsiniz.

Çiğ Sütten Tereyağı Tarifi

Çiğ Sütten Tereyağı Malzemeleri

Yarım yemek kaşığı krema.
2 Lt çiğ süt.

Çiğ Sütten Tereyağı Tarifi Hazırlanışı

Çiğ sütten tereyağı hazırlamak için öncelikle çiğ sütü 24 saat kadar soğumasını sağlayın ve geniş kabın içine alın. Bu bekletme aşaması sırasında kaymağın yukarı çıkması sağlanacak. Yarım litrelik kavanozu sterilize edin. Çiğ sütün üzerine çıkan kaymağı kepçeyle alın vede küçük kavanozun içine ekleyin. Sütün üzerinde hiç kaymak kalmayıncaya kadar bu işlemi yapmaya devam edin. Yarım çorba kaşığı kremayı içine ilave ederek 5 ile 12 saat olgunlaşması için bekleyin. Tereyağının hızlı olması için sıcak su dolu kabın içinde 24 derece sıcaklıkta bırakın. Böylelikle tereyağ oluşumu daha hızlı olacaktır.

Çiğ Sütten Tereyağı Yapılışı
Çiğ Sütten Tereyağı Yapılışı

Başka bir kabın yarısını buzlu su ile doldurun vede içine krema kavanozunu koyun. Koymuş olduğunuz krema kavanozunu buz banyosunda bekletin. Sonra kavanozu 15 dakika boyunca çalkalayın. Kavanozun kenarlarında topaklanmaya başlayan tereyağını görebilirsiniz. Ayrı bir kasenin üzerine ince süzgeç içinde tülbent koyun. Kavanozdaki topaklanan tereyağını yavaş yavaş dökün. Tülbentin üzerinde kalanları da, kaseye koyarak ailenize ya da misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Çiğ Sütten Tereyağı Nasıl Yapılır, çiğ sütten tereyağı hazırlanışını pratik olarak yazımızdan öğrenebilirsiniz. Lezzeti ile damaklarda tat bırakan çiğ sütten tereyağının yapılışı oldukça basit ve kolaydır. Sizde zahmetsizce eviniz de hemen hazırlayıp ailenizle tüketebilirsiniz. Eğer sizin de çiğ sütten tereyağı nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çiğ sütten tereyağı nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da çiğ sütten tereyağı yapılışı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed