TUS Sınav Sonuçları Yayınlandı!

TUS Sınav Sonuçları Yayınlandı! TUS Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Tus sınav sonuçları açıklanmasını tüm herkes merak ediyordu ve sayfamızda ayrıntılar.

TUS Sınav Sonuçları Yayınlandı! TUS Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TUS Sınav Sonuçları
Sayfa İçeriği: TUS Sınav Sonuçu Açıklandı Mı, TUS Sınav Sonuçu Ne Zaman Belli Olur, TUS Sınav Soru Cevap, TUS Sınav Soru Cevap Kitapçıkları, TUS Nedir

TUS sınav sonuçu, bir çok kişinin merak konusu olarak nezaman açıklanacağı vede tarihi hakkında bilgiler araştırılmaktaydı. Sayfamızda siz değerli dostlarımız için hazırladığımı, TUS sınav sonuçunuzu öğrenmenize yardımcı olabilecek bilgiler bulunmaktadır. Tüm TUS sınav sonuçları ile ilgili merak edilenlerin hepsi sayfamızda.

TUS sınavına katılan bir çok kişi, sınavdan sonraki merakları TUS sınav sonuçunun ne zaman açıklanacağı. Bununla birlikte tabiki akıllara başka merak edilen sorularda gelmekteydi. TUS sınavı soru ve cevapları olmaktaydı. Tüm sınava giren kişilerin araştırmaya başladığı TUS sınavı soru vede cevapları oldu. Yazımızın devamında bulabileceğiniz, TUS sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilirim? TUS sınav sonuçları açıklandı mı? soruları hakkında tüm bilgiler yer almaktadır.

TUS sınav sonuçları açıklandı!

SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS NEDİR?)

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun, 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY), Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklerin hükümleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yürütülmektedir.

Yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan uzmanlık eğitimi giriş sınavlarında adayların, tıp alanındaki temel kavram, ilke ve yöntemleri tanıma, kavrama; bu kavram, ilke ve yöntemler ile düşünme ve bunları belli durumlara uygulama yetilerini yoklayan sorular bulunmaktadır. Mesleki Bilgi Sınavının amacı bu sınav sonucuna göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

TUS NEDİR?

Bir çok kişinin girmiş olduğu TUS sınavları soru vede cevapları açıklandı. Tıp doktorluğu olarak bilinen 2018-TUS vede 2018-STS 1.Dönem 25 şubat 2018 tarihinde yapılan temel soru kitapçığına, sınava başvuruda bulunan adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri için ÖSYM’in aday işlemleri sistemi üzerinden 27 şubat tarihlerinde erişebilmektedir. 10 gün süreyle birlikte sınava başvuru yapan adaylar, ÖSYM’in https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları vede şifreleri ile birlikte soru cevapların tamamına erişebilecekler. Soruların tümü temel soru kitapçığı dizilimindedir.

TUS Sınav Sonuçları sayfamızda siz değerli dostlarımız için hazırlamış olduğumuz TUS sınavı hakkında merak edilenler yer almaktadır. Sizinde TUS Sınav Sonuçları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümündne yazabilirsiniz. TUS sınav Sonuçları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kahveden Sonra Mutlaka Su Tüketin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed