AÖF Sınav Tarihleri Neden Değişti

AÖF Sınav Tarihleri Neden Değişti! AÖF Final Sınavı Ne Zaman? AÖF, bahar dönemine denk gelen final sınavların tarihlerini değiştirdi detayları sayfamızda.

AÖF Sınav Tarihleri Neden Değişti! AÖF Final Sınavı Ne Zaman?

AÖF Sınav Tarihleri
Sayfa İçeriği: AÖF Sınav Tarihleri, AÖF Sınav Tarihleri Değişti, AÖF Sınav Tarihleri 2018, AÖF Sınav Tarihleri 2017, AÖF Sınav Saatleri 2018, AÖF Sınav Saatleri 2017, AÖF Sınavı, AÖF Bütünleme Sınavı Var Mı, AÖF Sınavında Uygulanan Notlar, AÖF Final Sınavı Ne Zaman, AÖF Sınavı Ne Zaman, AÖF Sınavları Kaç Soru, AÖF Mazeret Sınavı

Eğitim öğretim hayatlarına açık öğretim fakültesi üzerinden yapan öğrenciler yeni final sınav tarihlerini araştırmaya koyuldular. AÖF yapmış olduğu son duyuruda bahar dönemi final sınavlarının değişmesiyle öğrencilerin dönem sonu sınavlarının ne zaman olacağını merak ediyor. Yeni bildirimler ile güncellemelerden haberdar olup, AÖF sınav tarihlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

AÖF sınav tarihlerinin değişmesiyle bir çok öğrencinin aklında ki sorularda cevapsız kalmış bulunmaktadır. Sınava girecek öğrenciler yeni dönem sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Bahar dönemi olarak yapılan final sınav tarihlerinin değişmesiyle yeni sınav tarihlerinide öğrenmek için öğrenciler araştırmaya geçti. Ara sınavlarının tarihlerinde henüz bir değişiklik yapılmadı. Ara sınavların tarihleri daha önceki belirlenen tarihlerde yapılacak. Değişiklik olduğu takdirde sayfamızdan ayrıntılı olarak haberdar olabilirsiniz.

AÖF SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Anadolu Üniversitesi üzerinden yapılmış olan duyuru yazılı olarak aşağıda sunulduğu gibidir:

‘Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar) ve ilk defa yapılacak olan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınav (8. sınıflar) tarihleri MEB tarafından 02-03 Haziran 2018 tarihleri olarak yeniden belirlenmiştir. Bu nedenle 02-03 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması planlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihlerinin 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılması kararı alınmıştır.’

AÖF SINAV TARİHLERİ

2017/2018 Öğretim yılı üç ders sınavı tarihi; 21 Temmuz 2018
Bahar dönemi dönem sonu sınavı tarihi; 26/27 Mayıs 2018
Bahar dönemi ara sınav tarihi; 14/15 Nisan 2018

AÖF SINAVINDA UYGULANAN NOTLAR

84/100 AA 4,00 GEÇTİ
77/83 AB 3,70 GEÇTİ
71/76 BA 3,30 GEÇTİ
66/70 BB 3,00 GEÇTİ
61/65 BC 2,70 GEÇTİ
56/60 CB 2,30 GEÇTİ
50/55 CC 2,00 GEÇTİ
46/49 CD 1,70 ORTALAMAYA BAZLI GEÇTİ
40/45 DC 1,30 ORTALAMAYA BAZLI GEÇTİ
33/39 DD 1,00 ORTALAMAYA BAZLI GEÇTİ

AÖF BÜTÜNLEME SINAVI VAR MI?

Bütünleme sınavını yapmamasına açıklık getiren anadolu üneversitesi konu ile ilgili yazılı olarak açıklamada bulundu.

‘Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki akademik durum uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.’

AÖF Sınav Tarihleri sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimiz için AÖF sınav tarihlerinin değişmesi hakkında bilgileri yazımızda bulundurmaktayız. Sizinde AÖF ile ilgili merak ettiklerinizi sayfamızda bulunan AÖF Sınav Tarihleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. AÖF Sınav Tarihleri yazımız hakkında düşüncelerinizi bize yorum bölümünden yazabilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz. AÖF Sınav Tarihleri sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onalrla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; TUS Sınav Sonuçları Yayınlandı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed