Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları Uçak Korkusunu Nasıl Yenerim? Bir çok insan uçak yolculuğunu sevse de uçak korkusu olanları da bulunmaktadır.

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları Uçak Korkusunu Nasıl Yenerim?

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları
Sayfa İçeriği: Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları, Uçak Korkusunu Yenme Yöntemleri, Türbülans Nedir, Türbülanstan Kurtulma Yolları, Uçak Korkusunu Yenmek Mümkün, Uçak Korkusunu Yenmek İçin Püf Nokta, Uçak Fobisini Yenmenin Yolları, Uçuş Korkusu Nasıl Yenilir, Uçuş Korkusu Nedir, Hamilelikte Uçak Korkusu

Uçak korkusunu yenmenin yolları, ile ilgili bilgileri öğrendiğiniz de sizde artık uçuş yolculuğundan korkmayacak vede bu korkunuzu yeneceksiniz. Sizler için yazımız da hazırladığımız uçak korkusunu nasıl yenerim? vede Uçak korkusunu yenmenin yolları hakkında bilmediklerinizi bulabilirsiniz. İnsanların %80’i uçakla yolculuğu sevsede, %10’luk kesimi bu yolculuktan korkmakta. Uçak korkusu hakkında merak edilenler vede bilmeniz gerekenleri sizler için hazırladık.

Uzmanların açıklamalarına göre uçak korkusunu yenmek vede azaltmanın yollarını açıkladı. Türbülans sıcak vede soğuk havanın yer değiştirmesi ile meydana gelen bir sarsıntıdır. Bu sarsıntıya bazen bulutların arasındaki etkileşimlerde yol açabilmektedir. Peki uçak korkusunu yenmenin yolları vede uçak korkusunu nasıl yenerim? hakkında merak ettikleriniz yazımızın devamında yer almakta.

UÇAK KORKUSUNU YENME YÖNTEMLERİ

Sizin de uçak korkunuz var ise, korkunuzu yenmek için çok sık uçmayı deneyin. Sizde korkularınızın üzerine giderseniz uçuş korkunuz 3/4 ay içinde azalmalar görülecektir.

Hayatınız da hiç uçağa binmediniz ise yada ilk kez uçakla yolculuk yapacaksanız. Öncelikle uçuş gününden önce mutlaka havaalanına giderek gözlem yapın bu gözlem sizi birazcık olsun rahatlatacaktır.

İlk kez uçuş yolculuğu yapacaksanız bu 1 saatten fazla olmasın. Kısa seyahat alışmanız açısından daha önem taşımaktadır.

Zamanınız varsa havalimanında bulunan tüm uçakların iniş vede kalkışlarını izleyin. Daha sonra ise bineceğiniz günü düşünerek rahatlamaya çalışın. Kendinizi bir uçağın içinde sorunsuz uçuş gerçekleştirirken düşünün.

Uçakta koltuk seçimine çok dikkat etmelisiniz. Uçuş korkunuz varsa eğerki kapalı alanda kendinizi kötü hissedeceğiniz için koltuğunuzu koridor tarafı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Uçakta kitap okuyarak yada müzik dinleyerek ilginizi başka yönlere çekin size yardımcı olacaktır.

Uçakların iniş vede kalkışlarında hiç alışmadığınız sesler duyabilirsiniz, buna kendinizi hazırlamalısınız vede tedirginliğe kapılmamalısınız.

Sizde uçakla yolculuğa çıkarken eğerki korkuya kapılırsanız hemen nefes egzersizi yapın. Bu egzersiz ise burnunuzdan on kere yavaşça nefes alıp daha sonra nefesi biraz tutup sonra yavaşça geri vermektir.

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları, hakkında merak edilenleri sizler için yazımız da maddeler halinde sıraladık. Sizde eğerki uçak korkusunu yenmenin yolları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Uçak korkusunu yenmenin yolları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hazımsızlığa Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed