Mikropsi İle İlgili Merak Edilenler

Mikropsi ile ilgili Merak Edilenler Mikropsi Hastalığı Nedir? Tıp dünyasın da bir okadar ilginç hastalıklar varki bunlardan biride mikropsi hastalığıdır.

Mikropsi İle İlgili Merak Edilenler Mikropsi Hastalığı Nedir?

Mikropsi ile ilgili Merak Edilenler
Sayfa İçeriği: Mikropsi İle İlgili Merak Edilenler, Mikropsi Hastalığı Nedir, Mikropsi Hastalığı, Makropsi Nedir, Alice Harikalar Diyarında Sendromu Nedir, Mikrosi Nedir, Algı Bozuklukları, Algıda Bozukluk, Algı Bozukluğuna Neden Olan, Mikropsi Hastalığı Belirtileri

Mikropsi ile ilgili merak edilenler, yazımız da sizlerin de merak ettiği mikropsi hastalığı nedir? Mikropsi hastalığı hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizde mikropsi hastalığının ne olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamına gidebilirek öğrenebilirsiniz. Mikropsi ile ilgili merak edilenler yazımızın devamında detayları ile bulabilirsiniz.

Mikropsi hastalığı, olan bir insan kendini etrafında bulunan eşyalardan daha büyük görmesi ile oluşmaktadır. Sizde de eğerki aniden bedeninizin kocaman olduğunu hissetme vede etrafınızdaki eşyaların ise çok küçük görünmeye başladığını fark ettiyseniz mikropsi hastalığına yakalandığınızın işaretidir. Mikropsi hastalığına sahip kişiler etrafında bulunan eşyaların boyutlarını beyinden gelen yanlış mesajlar doğrultusunda yanlış algılamaktadır. Bu hastalığa yakalanan insanlar kendi vücutlarının belli kısımlarını diğer cisimlerden çok daha büyük olduğunu görürler. Bu insanların mekan vede zaman algısı karmaşıktır. Mikropsi hastalığı olan insanlar adım atarken ayaklarının yere basmadığı halde, yere bastıklarını iddia ederler.

MİKROPSİ HASTALIĞI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Ses algılamasının bozularak, aslında ortamda bulunmayan yani olmayan sesleri duyması.

Ayak, yüz, el gibi organların aniden devasa şekilde büyüdüğünü hissetme.

Beynin vede gözün gördüğü cansız yada canlı herşeyi yanlış yorumlaması. Örnek, bir farenin köpek gibi görülmesi yahut büyük bir otobüsün, kibrit kutusu boyutlarında algılanması gibi.

Görsel algıların bozulması ile birlikte nesneleri olduğundan daha uzak yada yakın görmek.

Mikropsi hastalığı ile ilgili uzman hekimler çeşitli belirtileri ortaya atmıştır. Bu belirtileri ise yukarda maddeler halinde sizlere hazırladık. Mikropsi hastalığının neden ortaya çıktığı konusunda bilim insanlarının ortaya atmış olduğu pek çok görüş bulunmaktadır. Henüz kesin bir nedeni tam olarak bilinmemekte vede migrenin, epstein barr vede temporal lop epilepsi virüsünün mikropsiye sebep olabileceği söylenmektedir.

Mikropsi İle İlgili Merak Edilenler, yazımızda maddeler halinde bulabilirsiniz. Sizde mikropsi hastalığı ile ilgili merak ettiklerinizi sayfamız üzerinden öğrenebilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşabilirsiniz. Eğerki mikropsi ile ilgili merak edilenler yazımız ile ilgili sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed