Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?, Eski kapı kilidi göbeği nasıl değiştirilir? ilgili bilgiler.

Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Sayfa İçeriği: Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yeni bir eve taşındıktan sonra, kapı kilidini değiştimek önemli güvenlik önlemidir. Özellik ile önceki ev sahiplerin kimlere anahtar verdiğini bilemezsiniz, bu nedenle kilidi değiştirmekte sizin ve ailenizin güvenliği için oldukça önem taşımaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için yeni alınan kapı kilidi nasıl değiştirilir? ve eski kapı kilidi göbeği nasıl değiştirilir? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Yeni kapı kilidi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kapı kilidini değiştirmek, yeni eve taşındıktan sonra düşünülmesi gereken önemli adımlardan biridir. Ev ve aile güvenliğiniz için bu adımları atlamamız gerekir. Evinize uygun bir kilit modeli seçmeniz lazım. Çeşitli seçenekler arasında güvenilir ve kaliteli kilit satın almalısınız. Çeşitli güvenlik özelliklerine sahip olan kilit tercih etmek, evinizi daha güvenli hale getirmektedir. Profesyonel bir çilingire danışarak size uygun kilit modelini önermesini de isteyebilirsiniz. Yeni kapı kilidi almadna önce, eski kapı kilitlerinin fotoğrafını çeker ve kapı kilidi satan yere göstermeniz durumunda uyumsuz yanlış bir model almaktan kurtulmuş olursunuz.

Evinizin kapısına uygun olan kilidi aldıktan sonra, eski kilitlerin alt ya da yan taraflarında yer alan vidaları uygun tornavida yardımıyla çıkartınız. Daha sonra kilit mekanizmasında yer alan uzun göbek vidasını çıkartınız ve kilit göbeğinin ön ya da arka kısmından sağa ve sola doğru iterek eski kilit göbeğinin çıkmasını sağlayınız. Yazımızın devamına giderek yeni kapı kilidi nasıl değiştirilir, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Eski Kapı Kilidi Göbeği Nasıl Değiştirilir?

Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Kilit kısmında paslanm oluşmuş ise, yeni kapı kilidini daha rahat biçimde takmak için, paslı bölgelere pas sökücü uygulayın ya da mutfakta kullandığınız sıvı yağı kullanarak yağlayınız. Yeni aldığınız kapı kilidin, orta bölgesinde yer alan kilit sistemini düz konuma getirin ve her iki kısmı da eşit olacak biçimde takınız. Vidaları takmadna önce anahtarı takarak kilidinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Daha sonra da yeni kilidin vidalarını takın ve iyice sıkınız.

Yeni Kapı Kilidi Göbeği Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli
Yeni Kapı Kilidi Göbeği Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli

Kilitlerde en önemli parçalardan biri silindir olmaktadır. İki barel kilitlerde normal kilit yanında mandal da tercih etmek önemli iken, tuzaklı vede çelik takviyeli modeller de kilitlerin güvenli olmasını sağlamaktadır. Standart olarak sık tercih edilen çelik kapı kilit göbeği ölçüleri 26,10 ve 32 mm olabilmektedir. Çelik kapı üst kilit göbeği, kilidi açmak ya da kapatmak için kullanılan anahtarın girdiği yer olmaktadır.

Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fiyat araştırması yapılmalı,
Çelik kapı alacağınız firmayı iyi araştırmalısınız,
Çelik kapı montaj hizmeti almalısınız,
Çelik kapının temizliği kolay olmalı,
Çelik kapınız sese karşı dayanıklı olmalı,
Alacağınız çelik kapı ısıya karşı dayanıklı olmalı,
Çelik kapının sağlamlığına dikkat etmelisiniz.

Yeni Kapı Kilidi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, eğer ki sizin yeni kapı kilidi alırken nelere dikkat edilmeli, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yeni kapı kilidi alırken nelere dikkat edilmeli, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yeni kapı kilidi alırken nelere dikkat edilmeli, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dudak Çatlaması Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed