Yüze Gül Suyu Sürülür Mü?

Yüze Gül Suyu Sürülür Mü? Gül Suyu Nasıl Kullanılır? Yüze gül suyu sürmenin faydaları ile ilgili merak edilenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yüze Gül Suyu Sürülür Mü? Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

Yüze Gül Suyu Sürülür Mü
Sayfa İçeriği: Yüze Gül Suyu Sürülür Mü

Taze gül yapraklarının damlatılması ile elde edilen gül suyu, cilt bakımına önem veren tüm kadınların rutini haline gelmiştir. Gül suyunun saça vede cilde bir çok faydası vardır. Cilt bakımı uzmanları gül suyundan en güzel şekil de, faydalanmak için yüzde yüz doğal saf gül suyu kullanılmasını tavsiye etmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için yüze gül suyu sürmenin faydaları vede gül suyunun zararları ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Yüze gül suyu sürülür mü?

Gül suyu yüzyıllardır cilt güzelliğini koruma amaçlı kullanılmış vede günümüze kadar gelmiştir. Gül suyunu yüzde kullanmadan önce, yüz mutlaka temiz olmalıdır. Duş sonrası pamuğun üzerine damlatılan gül suyu ile temiz cildinize güzelce tonik uygulayabilirsiniz. Gül suyu gözeneklerin açılmasını vede gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlamakta. Yüzünüzde ki mis gibi gül suyu kokusu, rahat uyku uyumanıza yardımcı olmaktadır. Yazımızın devamına giderek gül suyu yüze sürülür mü ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

Yüze Gül Suyu Sürmenin Faydaları

Gül suyunun bir diğer kullanım biçimi, yarım çay bardağı gül suyunun içine, bir çay kaşığı gliserin ilave ederek karıştırın. Daha sonra temiz cilde, pamuk yardımı ile yüzün her yerine sürülür. Bu karışım aynı gün içinde sabah vede akşam olmak üzere iki kez yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Gül suyunun yüzde yüz doğal olması vede güvenilir bir yerden alınması oldukça önemlidir. Yüzde yüz doğal gül suları, cilde zarar vermez vede yüzde kesinlikle leke yapmaz. Bunu anlamanın ise tek yolu, cildin ufak yerinde gül suyu lokal olarak sürülür vede alerjik reaksiyon gösterip, göstermediğine bakılmalıdır. Bu duruma göre kullanmaya devam edilebilir.

Gül suyu cildi kirlerden arındırır ve gözenekleri temizler. Cildi pürüzsüz hale getirmektedir.
Cildi doğal olarak nemlendirir vede soğuk olarak cilde uygulandığın da kan dolaşımını hızlandırmaktadır.
Ciltte ki gözenekleri hem açmakta, hem de derinlemesine temizlemektedir. Cilde ferahlık vermektedir.
İçeriğin de yer alan vitaminler ile cildin yorgunluğunu gidermekte vede cilde canlılık vermektedir.
Anti inflamatuar özelliği ile cilt hücrelerini yenilemekte vede cildin genç görünmesini sağlamaktadır.
Akne vede sivilce oluşumuna, neden olan bakterileri temizlemekte ve yağ oranını dengelemektedir. Böylelikle sivilce vede akneli ciltleri tedavi etmektedir.
Gül suyu mat cilde parlaklık vermekte ve kuru ciltleri de nemlendirmektedir.
Soğuk olarak sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırır, göz altında ki morlukları vede şişlikleri azaltmaktadır.
Cildin esnekliğini korumakta ve kırışıklıkların oluşumunu önlemektedir.
Yüzde ki ölü hücreleri temizler, cildin pH dengesini vede yağ dengesini korumasına yardımcı olur.
Cildi yumuşatır vede pürüzsüz görünüm sağlamaktadır. Aynı zaman da yüzde çok hoş koku bırakmaktadır.
Güneş yanıkların tedavisin de vede tahriş olmuş ciltler de kullanılır.

Gül Suyunun Zararları Nelerdir?

Gül suyunun bazı zararları, güle karşı vücudu farklı bir tepki vermesi, güle alerjisi olan insanlar bulunmaktadır. Bu insanlar güle karşı olduğu gibi, gül suyuna karşı da bazı alerjik reaksiyonlar göstermektedir. Görülen reaksiyonlar; kızarma, kaşıntı vede cilt kuruluğudur. Gül suyun da kesinlikle alkol bulunmamaktadır. Buna rağmen bazı kişilerin ciltlerine iyi gelmez vede kızarıklığa yol açabilir. Bu sebeple cildinize gül suyu sürmeden önce mutlaka ufak bir yeriniz de deneyin. Şayet reaksiyon göstermez ise tüm cilde sürülebilir.

Yüze Gül Suyu Sürülür Mü, gül suyunu 7’den 70’e herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir. Yalnız güle karşı alerjisi olanlar, kullanmadan önce ufak miktar cildinin bir yerine sürerek alerji testi yaparak gül suyunu cildine uygulamalıdır. Eğer ki sizin de yüze gül suyu sürülür mü, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yüze gül suyu sürülür mü, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yüze gül suyu sürmenin faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed