Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir?

Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir? Siyah Saça Kına Yakma, Siyah saça kına nasıl sürülür? Hakkında merak edilen, tüm merak ettikleriniz yazımızda.

Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir? Siyah Saça Kına Yakma

Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir
Sayfa İçeriği: Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir

Kına günümüz de, bir çok kadın tarafından saça uygulanmakta ve oldukça şifalı bir bitkidir. Saça hem faydalı, hem de hoş renk vermektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için siyah saça kına yakma vede siyah saça kına nasıl sürülür? Soruları ile ilgili cevapları bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Siyah saça kına yakmanın püf noktaları nedir?

Bir çok kadın, saçlarını kına ile boyamayı tercih etmektedir. Kına, normal saç boyaların da yer alan kimyasal zarar bulundurmaz ve tamamen doğaldır. Hem saçı beslemekte, hem de saça hoş bir renk vermektedir. Siyah saçları olanlar, saçlarını kına ile boyadıklarında hangi renk olacağını ise merak etmektedir. Yazımızın devamına giderek siyah saça kına yakmanın püf noktaları ile ilgili merak ettiklerinizi ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Siyah Saça Kına Nasıl Sürülür?

Siyah Saça Kına Yakma

Kısa saç için 50 gram kına, orta boy saç için 150 gram kına, uzun saçlar için de 200 gram kına tercih edebilirsiniz. Kınayı ise aktardan ya da güvenilir internet siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre tercih edeceğiniz kınayı, saç boyar iken kullandığınız kabın içine koyun. Daha sonra zeytinyağı, çay suyu, yumurta vede soğan kabuğu suyunu da kabın içine ilave edin.

Daha sonra elinize plastik eldiven takın ve kabın içine koyduğunuz tüm malzemeleri elinizle güzelce karıştırın. Saçın yarısını yukarıdan toplayıp ve altta kalan saçlara elde edilen kına karışımından uygulayın. Saç boyamaya daima saçın en altından başlanmalıdır. En altta ki saçlara kına uygulandıktan sonra saçtan azar azar alarak saçın tamamını kına ile boyayın. Saçın hepsine kına uyguladıktan sonra, saçınızı elinizle burgu yaparak kafanızın tepesin de toka kullanmadan toplayın. Kafanızı streç filme sararak, saçın hava almaması sağlanır. Eğer kınayı saçınıza sabah yaktıysanız, akşama kadar saçınızda bekletebilirsiniz. Kınayı akşamdan yaktıysanız, sabaha kadar bekletebilirsiniz. Kınanın en az 7 saat saçınızda kalması gerekmektedir. Kınayı saçınızdan yıkamak için ılık su tercih etmelisiniz. Ilık su ile acele etmeden saçınızı yavaş şekilde yıkayın. Sadece su ile yıkamalı, şampuan kullanılmamalıdır. Saçınızı kınadan tamamen arındırdıktan sonra, bir miktar şampuan ile saçınızı yıkayabilirsiniz.

Siyah saça kına uygular iken, kınan içerisine bir adet yumurta ya da bir kahve fincanı zeytin yağı ilave edin. Böylelikle saçınıza hem bakım yapmış olursunuz, hem de kınanın saçınızdaki kalıcılığını arttırırsınız.
Saça kınayı uygulamadan önce kulak çevresi, alın vede ense gibi kınanın bulaşacağı yerlere vazelin sürerek kınanın cildinize renk bırakmamasını sağlayabilirsiniz.
Kına siyah saça kuruyken uygulanır. Kınayı saç boyama fırçası ile ya da spatula ile saçınıza uygulayabilirsiniz. Kınayı saçınıza uygularken önce saç diplerinden başlayın. Saç diplerinin tamamına kınayı uyguladıktan sonra, saç uçlarına doğru kınayı sürebilirsiniz.
Siyah saça kına sürdüğünüz de, kına renginin saçın üzerin de uzun ömürlü kalması için, kınanın içerisine bir miktar tuz, ada çayı ya da karanfil ilave edin. Bu malzemeler ile kına rengi saçınız da uzun süre etkili olacak ve kalacaktır.

Siyah Saça Kına Yapmanın Püf Noktaları

Kınanın kıvamının iyi olması, kınanın saç üzerinde ki kalıcılığını arttırmakta. Bunun için kınayı hazırlar iken, toz kınanın üzerine bir yemek kaşığı zeytin yağı vede bir miktar sıcak su ekleyerek, yumuşak bir kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz.
Saçınızı en son streç filme ya da aliminyum folyo ile sarın. Saçın hava almaması vede kınanın saç üzerinde sıcaklığını koruması, kınanın saça daha iyi renk vermesini sağlar.
Saçınıza kına sürerken dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta da, kına uygularken üzerinize eski bir tişört giymektir. Çünkü kına lekesi kıyafetlerinize bulaştığında çıkmaz. Aynı şekil de saçınıza kına uygularken, çıplak elle değil, elinize plastik eldiven geçirerek sürün.
Siyah saça kınayı uygularken önce saçın temiz olması lazım. Yağlı vede kirlenmiş saça uygulanan kına tumaz vede istenilen renk elde edilemez.

Siyah saç üzerine uygulanan kına, saçın rengini kızılımsı renk yapmaktadır. Saçınız çok koyu siyah renkli ise, bariz bir şekil de kızıl renk olmaz. Yalnız hafif kızılımsı renk olur. Saça kına yakarken, kınanın içerisine katılan diğer malzemeler de saçın hangi renk olacağını belirlemekte. Saç kınasını hazırlar iken içerisine soğan kabuğu, patlıcan kabuğu ya da ceviz kabuğu ilave ederseniz, saçınız daha ışıltılı kızıl tonu olur. Kınanın içerisine hiç bir ek malzeme eklemezseniz, yalnızca kına ile saçınızı boyarsanız saç renginde çok bir değişme olmaz.

Siyah Saça Kına Yakmanın Püf Noktaları Nedir, siyah saça kına yakmanın püf noktaları ile ilgili bazı bilgileri ve siyah saça kına yakma alakalı bilgileri de yazımızın içeriğinde derledik. Eğer ki sizin de siyah saça kına yakmanın püf noktaları nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Siyah saça kına yakmanın püf noktaları nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da siyah saça kına yakmanın püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Brokoli Kaynama Süresi Ne Kadar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed