Adet Kanaması Neden Gecikir?

Adet Kanaması Neden Gecikir? Adet Kanaması Gecikmesi Nedenleri, Adet kanaması gecikmesi ile ilgili bazı bilmeniz gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adet Kanaması Neden Gecikir? Adet Kanaması Gecikmesi Nedenleri

Adet Kanaması Neden Gecikir
Sayfa İçeriği: Adet Kanaması Neden Gecikir

Adet kanaması ile ilgili bir çok merak edilen soruları yazımızın içeriğin de mercek altına aldık. Sizde yazımızın devamına giderek adet kanaması gecikmesi nedenleri ve adet kanaması gecikmesi ile ilgili bir çok bilgiye ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Adet kanaması gecikmesi neden olur? ve Adet kanaması gecikmesi nasıl geçer? soruları ile ilgili cevaplara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Peki adet kanaması neden gecikir?

Menopoz vede ergenlik dönemin de kadınlar her ay düzenli şekilde adet olmaktadır. Üreme çağındaki kadın da ortalama 28 günde tekrar eden yumurtlama vede kanama sürecine adet döngüsü denmektedir. Bu döngü her kişide farklılık göstermektedir. 27/35 günde bir tekrarlanması lazım. Adet dönemin de bir kaç günlük gecikmeler normal sayılmaktadır. Yalnız bir haftadan uzun sürüyor ise farklı rahatsızlıkların göstergesi olabilmektedir. Sizde yazımızın içeriğine giderek adet kanaması gecikmesi ile ilgili tüm bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Adet Kanaması Gecikmesi Nedenleri

Adet Kanaması Gecikmesi Neden Olur?

Tiroit bezlerinin düzensiz çalışması.
Hormonal bozukluk.
Yumurtalıklardaki kistik yapılır.
İlaç kullanımı vede kronik hastalıklar.
Obezite vede vücut ağırlığının düşük olması.
Stres.
Emzirme.
Erken menopoz.
Yoğun egzersiz ve spor.
Günlük yaşamdaki değişikler, adet kanaması gecikmesiyle ilgili nedenler olarak sayılabilir.

Peki adet kanaması gecikmesi ne zaman endişelendirir. Uzun süre geciken adet kanaması ciddi sağlık sorunlarının belirtisi olabilir. Bu nedenle önemsenmesi gerekmektedir. Her belirti kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yalnız her kadın zaman zaman bu problemleri yaşayabilir.

Adet Kanaması
Adet Kanaması

Vücutta aşırı yağlanma vede tüylenme.
Sık sık adet gecikmesi.
Zamansız kanamalar.
Regl döneminin çok uzun sürmesi.
Menstruasyon sırasında ağrı, mide bulantısı, kramp vede kusma.
Adet döneminin çok uzun sürmesi.

Adet Kanaması Neden Gecikir, adet gecikmesi çoğu zaman kendiliğinden düzelmektedir. Bazı durumlar da kendiliğinden düzelmez ise cerrahi müdahale veya ilaç tedavisi uygulanabilir. İlaç kullanımı ya da doğal bitki türleri kullanmakta tedavisi olmayan ciddi problemlere yol açabilmektedir. Eğer sizin de adet kanaması neden gecikir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Adet kanaması neden gecikir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da adet kanaması gecikmesi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 6 Aylık Bebeklere Su Vermek Neden Zararlı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed