Anne Sütü Emzirme Kuralları

Anne Sütü Emzirme Kuralları Anne Sütünün Önemi Nelerdir? Anne adaylarının merak ettiği sorulardan biri de anne sütü emzirme vede anne sütü önemi hakkında.

Anne Sütü Emzirme Kuralları Anne Sütünün Önemi Nelerdir?

Anne Sütü Emzirme Kuralları
Sayfa İçeriği: Anne Sütü Emzirme Kuralları, Anne Sütünün Önemi Nelerdir, Anne Sütünün Bebek İçin Yaraları Nelerdir, Emzirmenin Anneye Faydaları Nelerdir, Emziren Anne Hangi Besinlerden Uzak Durmalı, Emzirmeye Ne Zaman Başlanmalı, Anne Sütünün Önemi, Anne Sütünün Önemi Maddeler Halinde, Anne Sütünün Önemi Ve Yararları

Anne sütü ile ilgili bir çok cevaplanması gereken sorular bulunmaktadır. Annelerin de merak ettiği anne sütü ile ilgili bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Anne sütü emzirme kuralları vede anne sütünün önemi hakkında bir çok bilgilere yazımızın devamında hazırladık. Annelerin emzirme kuralları hakkında bilgilerinin eksik olduğunu, araştırmalarından belli olmaktadır. Anne sütünün içeriği genellikle sağlıklı olarak bilinmeli çünkü diğer sütlerden farklı büyüktür. Doğa da taklit edilemeyen vede eksikliği başka hiç birşeyde doldurulamayan besindir. O yüzden anne sütünün önemi çok büyüktür. Tv reklamların da bile anne sütüne eşdeğer yada anne sütünün yerini tutabilecek sözlerin kullanımına yasak getirilmiştir. Anneler, bebeklerini hayata getirdiklerinden 6 ay boyunca anne sütü ile beslemelidir.

Anne sütünün kıymetini arttıran birçok şey bulunmaktadır. İçinde bulundurdukları, kas,kemik gelişimine, enzimler olumlu etkileri vede bebeğin bağışıklık sistemini oldukça güçlendirebilecek nitelikte bulunması anne sütünü özel yapan bazı özelliklerdendir. .Anne sütünün içeriği ise, annenin beslenme düzeni,kilosuna vede doğan çocuğun ağırlığına göre farklılık göstermekte.

ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ

EMZİRMEYE NE ZAMAN BAŞLANMALI?

Anne, doğumu gerçekleştirildikten yaklaşık bir saat sonra anne sütü bebeğe verilmesi gereklidir. Bebeğin, bu gibi erken verilmesin de ilk besinini alıp güç toplaması açısından oldukça önemlidir. Vede annenin de bu durumda, süt salgılaması başlamış olur. Bu durumda annelik duygusunu daha yoğun yaşamasına sebep olur. Tabi bazı sebeplerden dolayı da anne sütü ilk aşama da gelmeyebilir. Bu gibi durumda panik yapılmaması vede bir rahatsızlık görülmediği sürece kısa süre sonra anne bebeğini emzirmeye başlayabilecektir. Normal bir kadından, daha fazla 500-600 kalori enerji alması gerekmektedir. Günlük tüketim düzeyin de mutlaka et ürünü bulundurmalıdır. Yumurta,bal,süt gibi doğal besin değerleri yüksek gıdalar tüketmelidir.

EMZİREN ANNE HANGİ BESİNLERDEN UZAK DURMALI

Türk kahvesi vede bitter çikolata vs. kafein içeriği yüksek gıdalar.
Kola vede yapay vede asidik içecekler.
Alkol.
Kuru fasulye,lahana. Karında gaz birikmesine yol açacak yiyecekler.

EMZİRMENİN ANNEYE FAYDALARI NELERDİR?

Hamilelik sonrasın da, kilo vererek anneyi eski forma kavuşmasını sağlamakta vede ilerleyen yaşlar da görülebilecek meme kanseri gibi kemik erimesi hastalıkların oluşma riskini azaltmakta. Annelik duygusunu yaşamasını artırır. Annenin genç görünmesini sağlamakta vede emzirme ilerleyen yaşlar da kalp krizi geçirme riskini azaltmaktadır. Emzirme genellikle anne ile bebek arasındaki bağın oluşmasını sağlamaktadır.

ANNE SÜTÜNÜN BEBEK İÇİN YARARLARI NELERDİR?

Alerjik durumlara göre oluşturabilecek maddelere karşı bebeği direnç gösterilmesini sağlamaktadır. Kemik, kas vede organların gelişimine katkı da bulunmakta vede psikolojik vede bedensel gelişimine olumlu sonuç vermektedir. Bağışık sistemlerini güçlendirir vede hormonlarının düzenlenmesini sağlar. Sağlam vede düzenli şekil de diş gelişimine yardımcı olur vede çok faydalıdır. Anne sütünün çok temiz olduğu vede bebeğin beslenmesi için ise uygun sıcaklıktadır. İlerleyen yaşlarda bebeklerin, şeker hastalığı oluşma riskini azaltmaktadır. Anne sütün de bulunan besinler ilk 6 ayda bebeğin gelişimi için tek başına yeterli görülmektedir.

Emzirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız yapmanız gerekenler; bebeğinizi emzirmeye geçerken düzgün pozisyonda tutulması önemlidir. Anne adayının memesinin kahverengi kısmı bebeğiniz için sütün en yoğun olduğu bölgedir. Emzirirken mutlaka kahverengi kısmı bebeğinizin ağzına tam gelmesine özen gösterin. Emirme esnasında bebeğin başını sabit vede desteklenmeli vede baş gövdeden yüksekte tutulması gereklidir. Bebeğin yutkunma refleksi tam olarak gelişmediğinden yanlış pozisyonda tutulması durumunda bebekler doğru beslenme sağlayamazlar. Emirme durumunda bebekler sürekli olarak gözlenmesi gereklidir. Anne başka yere bakar yada uyursa bebek yoğulma tehlikesi ile karşılaşabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Anne Sütü Emzirme Kuralları, hakkında anne adaylarının bebekleri için bilmesi gerekenleri hazırladık. Sizin de eğerki anne sütü emzirme kuralları yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sizde anne sütü emzirme kuralları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak haberi olmasını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed